Wüst sluit carrière af met vierde plaats op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft bij de wereldbekerfinale in Heerenveen haar laatste race afgesloten met een vierde plaats. De 35-jarige Brabantse kwam in een vol Thialf op de 1500 meter tot 1.54,77. De zege ging naar de Japanse Miho Takagi in 1.53,32.
Het was de laatste wedstrijd voor de zesvoudig olympisch kampioene, de meest succesvolle Nederlandse schaatsster ooit. Onder luid applaus van het publiek in Thialf werd Wüst bij de start aangekondigd. Met nog meer applaus en een staande ovatie van het publiek reed ze na haar rit over het ijs. Later op de middag krijgt Wüst nog een officieel afscheid.
Op de Spelen in Beijing klopte Wüst Takagi in de strijd om het goud, net zoals ze dat vier jaar eerder deed op de Spelen van Pyeongchang. In Heerenveen was de Japanse Wüst te snel af na een razendsnelle start. Die voorsprong hield Takagi de hele race vol. Ze won daarmee ook het klassement van de wereldbeker op de 1500 meter.
Wereldbekerfinale
Bij de wereldbekerfinale in 2006 in Thialf won Wüst voor het eerst een wereldbekerrace over 1500 meter. Er volgden er nog 24 maar vooral werd ze vijf keer wereldkampioen op die afstand en won ze op vijf opeenvolgende Spelen een medaille op de schaatsmijl, waarvan drie keer goud.
Met het prolongeren van haar olympische titel op de 1500 meter in Beijing had Wüst haar schaatscarrière al van een gouden slot voorzien. In totaal veroverde ze dertien olympische medailles: zes keer goud, vijf keer zilver en twee keer brons. Ook werd ze zeven keer wereldkampioen allround en vijf keer Europees kampioen allround.
Antoinette de Jong kwam in haar laatste 1500 meter van het seizoen tot 1.54,33 en werd daarmee tweede. De Noorse Ragne Wiklund eindigde als derde.
Meer uit Sport
SHENZHEN (ANP) - De Tsjechische tennissters hebben de Billie Jean King Cup gewonnen. In de finale in het Chinese Shenzhen werd Oekraïne verslagen.
1 uur geledenBROSSARD (ANP) - De wielrenners zijn vertrokken voor hun WK-wedstrijd op de weg in Canada over 273 kilometer. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd in het bij Montreal gelegen Brossard, waar het harder waait dan voorgaande dagen. Namens Nederland hoopt Mathieu van der Poel op zijn tweede wereldtitel.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wereldkampioene Demi Vollering heeft van de internationale wielerbond UCI een boete van 1000 Zwitserse frank (ruim 1050 euro) gekregen na haar gouden race van zaterdag in het Canadese Montreal. Volgens de UCI heeft de houdster van de regenboogtrui een niet-toegestane positie op de fiets aangenomen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tigst Assefa heeft voor de derde keer de marathon van Berlijn gewonnen. De 29-jarige Ethiopische leek lang op weg naar een nieuw wereldrecord, maar kreeg in de laatste kilometers te maken met fysiek ongemak en kwam strompelend over de finish. Ze noteerde 2.11.04 en bleef ruim een minuut boven het wereldrecord van 2.09.56, dat de Keniaanse Ruth Chepngetich in 2024 in Chicago liep.
4 uur geledenCARDIFF (ANP/RTR) - Het is opnieuw onzeker of het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) doorgaat. Dat zei UFC-baas Dana White tegen verslaggevers in Londen. De Saudische bokspromotor Turki Alalshikh maakte donderdag bekend dat het eerste gevecht tussen de twee Britse voormalig wereldkampioenen in het zwaargewicht 11 december in Cardiff plaatsvindt.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is in het Canadese Montreal voor het eerst wereldkampioene op de weg geworden. De 29-jarige topfavoriete zag eerst een ontsnappingspoging stranden, maar bleek in een sprint onder luid gejuich van het publiek alsnog te sterk voor de Poolse Kasia Niewiadoma. De Italiaanse Elisa Longo Borghini werd derde.
20 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van Azerbeidzjan bijna zijn eerste zege van het seizoen te pakken. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 leverde in de slotfase van de race op het stratencircuit van Bakoe een intens duel met George Russell en deed verwoede pogingen de coureur van Mercedes in te halen, maar het lukte net niet. "In de laatste ronde zag ik dat George vermogen verloor, waardoor ik nog dichterbij kwam. Het was helaas net niet genoeg", zei de coureur van Red Bull na afloop in het flashinterview.
1 dag geleden