Wüst sluit carrière af met vierde plaats op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft bij de wereldbekerfinale in Heerenveen haar laatste race afgesloten met een vierde plaats. De 35-jarige Brabantse kwam in een vol Thialf op de 1500 meter tot 1.54,77. De zege ging naar de Japanse Miho Takagi in 1.53,32.
Het was de laatste wedstrijd voor de zesvoudig olympisch kampioene, de meest succesvolle Nederlandse schaatsster ooit. Onder luid applaus van het publiek in Thialf werd Wüst bij de start aangekondigd. Met nog meer applaus en een staande ovatie van het publiek reed ze na haar rit over het ijs. Later op de middag krijgt Wüst nog een officieel afscheid.
Op de Spelen in Beijing klopte Wüst Takagi in de strijd om het goud, net zoals ze dat vier jaar eerder deed op de Spelen van Pyeongchang. In Heerenveen was de Japanse Wüst te snel af na een razendsnelle start. Die voorsprong hield Takagi de hele race vol. Ze won daarmee ook het klassement van de wereldbeker op de 1500 meter.
Wereldbekerfinale
Bij de wereldbekerfinale in 2006 in Thialf won Wüst voor het eerst een wereldbekerrace over 1500 meter. Er volgden er nog 24 maar vooral werd ze vijf keer wereldkampioen op die afstand en won ze op vijf opeenvolgende Spelen een medaille op de schaatsmijl, waarvan drie keer goud.
Met het prolongeren van haar olympische titel op de 1500 meter in Beijing had Wüst haar schaatscarrière al van een gouden slot voorzien. In totaal veroverde ze dertien olympische medailles: zes keer goud, vijf keer zilver en twee keer brons. Ook werd ze zeven keer wereldkampioen allround en vijf keer Europees kampioen allround.
Antoinette de Jong kwam in haar laatste 1500 meter van het seizoen tot 1.54,33 en werd daarmee tweede. De Noorse Ragne Wiklund eindigde als derde.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard heeft een knappe zege geboekt in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De 17-jarige Nederlander, de nummer 779 van de wereldranglijst, versloeg de Chinees Wu Yibing met 6-3 2-6 6-4.
6 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar de aankomende Grote Prijs van Barcelona-Catalonië, op het circuit waar hij in 2016 zijn eerste zege in de Formule 1 boekte. De viervoudig wereldkampioen wil zich dit weekend bovendien herpakken na de teleurstelling van de Grote Prijs van Monaco. Hij viel afgelopen zondag al in de eerste ronde uit.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeysters heeft Lisa Post opgenomen in zijn selectie voor de vier Pro League-wedstrijden in juni in Rotterdam. De speelster van SCHC komt terug van een blessure. Josine Koning, Noor van den Nieuwenhof en Guusje Moes ontbreken door blessures.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico maakt zich in een hoofdstad vol protesten op voor de openingswedstrijd van het WK voetbal. Twee dagen voor het eerste duel tussen Mexico en Zuid-Afrika zijn sommige wegen naar het Mexico City Stadium geblokkeerd door een demonstratie van een onderwijsvakbond. Van totale chaos is echter geen sprake. Het stadion is nog steeds bereikbaar voor media en vrijwilligers, die hun accreditaties moeten ophalen.
15 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Serena Williams heeft haar comeback in het internationale tenniscircuit gemaakt met een overwinning in het dubbelspel. De 44-jarige Amerikaanse won in de eerste ronde van het grastoernooi van Queen's in Londen met de 19-jarige Canadese Victoria Mboko van de Amerikaanse Nicole Melichar-Martinez en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland: 7-6 (2) 6-2.
16 uur geledenPERREUX (ANP) - De wielrenners van Visma - Lease a Bike hebben de ploegentijdrit in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De Amerikaan Matteo Jorgenson was na 28,4 kilometer met start en finish in Perreux 9 seconden sneller dan de Brit Oscar Onley en de Fransman Kévin Vauquelin van Netcompany Ineos.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
2 dagen geleden