Wüst over laatste race: het was meer vechten dan schaatsen
BEIJING (ANP) - De laatste race van Ireen Wüst op de Olympische Spelen verliep allesbehalve naar tevredenheid van de zesvoudig olympisch kampioene. "Ik zou deze rit wel over willen doen", zei de 35-jarige Brabantse in een eerste reactie bij de NOS. "Bij de start viel ik voorover, de eerste 50 meter had ik daardoor alleen maar missers. Het was meer vechten dan schaatsen."
Wüst, die vorige week in Beijing haar olympische titel op de 1500 meter prolongeerde, sloot de 1000 meter af in 1.15,11. Het betekende de zesde plaats, op een halve seconde van het podium. "Ik gun het Brittany heel erg", zei Wüst over de Amerikaanse Brittany Bowe, die in 1.14,61 brons pakte. "Als ik een goede 1000 meter had neergezet en iets speciaals had gedaan vandaag, dan had dat er voor mij ook ingezeten. Op de 1000 meter mag je geen foutjes maken en dat deed ik wel. Ik wilde te graag. Bij de start ging ik 'over mijn punten'. Daarna was ik een soort oude Wüst die achter de feiten aanliep."
Wüst sluit haar carrière af met dertien medailles op vijf Olympische Spelen. Ze werd in Beijing de eerste wintersporter die op vijf verschillende Spelen een gouden medaille pakte. "Ik besef nog niet echt dat dit mijn laatste olympische race was. Maar na zestien jaar is het echt mooi geweest. Ik ga over vier jaar naar de Spelen om iedereen aan te moedigen."
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.
1 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.
1 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.
2 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.
4 uur geledenBENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
18 uur geleden