Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wüst naast het podium op 1500 meter, zege voor Japanse Takagi

Wüst naast het podium op 1500 meter, zege voor Japanse Takagi

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst is bij de wereldbekerwedstrijd in het Poolse Tomaszów Mazowiecki als vierde geëindigd op de 1500 meter. De olympisch kampioene op de 1500 meter kwam tot een tijd van 1.57,28 en werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Japanse Miho Takagi, die in 1.56,00 de zege pakte.

Wüst moest in de laatste rit achter de Japanse, die snel opende, aan. Takagi had een grote voorsprong bij het ingaan van het laatste rondje en bleef Wüst ook ruim voor. Ze was ook sneller dan de Amerikaanse Brittany Bowe, die in de rit tegen Antoinette de Jong met 1.56.60 net onder het baanrecord van Wüst had gereden. De Jong kon de snel gestarte Bowe niet meer bijhalen en finishte met 1.57,58 als zevende. Nadezhda Morozova uit Kazachstan zette met 1.56,92 de derde tijd neer.

Irene Schouten was net iets langzamer dan De Jong en zette met 1.58,17 de achtste tijd neer. Schouten won vrijdag de 3000 meter, tot dusverre de enige Nederlandse zege bij de wereldbeker in Polen.

Ter Mors

Jorien ter Mors werd eerder op de dag vierde in de B-divisie. De olympisch kampioene van 2014 op de 1500 meter kwam tot 2.00,32. Marijke Groenewoud reed de achtste tijd met 2.01,01.

Ireen Wüst zei dat ze beter was dan haar tijd deed vermoeden, maar dat ze het niet vertaald kreeg op het Poolse ijs. "Dat is een slecht excuus, maar ik ben fysiek beter dan ik nu laat zien", zei de 35-jarige Brabantse bij de NOS. "Ik word vierde door de uitvoering. Ik heb hier technisch geen goede rit gereden."

De olympisch kampioene gaf aan niet voluit te kunnen starten omdat ze een beetje last had van haar lies, maar zorgen maakt ze zich niet. "Het is pas november. Ik kan gewoon mijn wedstrijden meepakken en moet zorgen dat ik volgende week kan meedoen om de winst."

Meer uit Sport

Schaatsster Lancee verstevigt leiding NK allround na 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).

33 minuten geleden
Italiaan Bezzecchi wint eerste race MotoGP, Márquez valt uit

BURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.

1 uur geleden
Atleet Takele wint marathon Tokio opnieuw, parcoursrecord Kosgei

TOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.

2 uur geleden
Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

16 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

18 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

19 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

19 uur geleden