Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wüst naast het podium op 1500 meter, zege voor Japanse Takagi

Wüst naast het podium op 1500 meter, zege voor Japanse Takagi

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst is bij de wereldbekerwedstrijd in het Poolse Tomaszów Mazowiecki als vierde geëindigd op de 1500 meter. De olympisch kampioene op de 1500 meter kwam tot een tijd van 1.57,28 en werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Japanse Miho Takagi, die in 1.56,00 de zege pakte.

Wüst moest in de laatste rit achter de Japanse, die snel opende, aan. Takagi had een grote voorsprong bij het ingaan van het laatste rondje en bleef Wüst ook ruim voor. Ze was ook sneller dan de Amerikaanse Brittany Bowe, die in de rit tegen Antoinette de Jong met 1.56.60 net onder het baanrecord van Wüst had gereden. De Jong kon de snel gestarte Bowe niet meer bijhalen en finishte met 1.57,58 als zevende. Nadezhda Morozova uit Kazachstan zette met 1.56,92 de derde tijd neer.

Irene Schouten was net iets langzamer dan De Jong en zette met 1.58,17 de achtste tijd neer. Schouten won vrijdag de 3000 meter, tot dusverre de enige Nederlandse zege bij de wereldbeker in Polen.

Ter Mors

Jorien ter Mors werd eerder op de dag vierde in de B-divisie. De olympisch kampioene van 2014 op de 1500 meter kwam tot 2.00,32. Marijke Groenewoud reed de achtste tijd met 2.01,01.

Ireen Wüst zei dat ze beter was dan haar tijd deed vermoeden, maar dat ze het niet vertaald kreeg op het Poolse ijs. "Dat is een slecht excuus, maar ik ben fysiek beter dan ik nu laat zien", zei de 35-jarige Brabantse bij de NOS. "Ik word vierde door de uitvoering. Ik heb hier technisch geen goede rit gereden."

De olympisch kampioene gaf aan niet voluit te kunnen starten omdat ze een beetje last had van haar lies, maar zorgen maakt ze zich niet. "Het is pas november. Ik kan gewoon mijn wedstrijden meepakken en moet zorgen dat ik volgende week kan meedoen om de winst."

Meer uit Sport

Tennisster Rybakina pakt tweede titel in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.

12 minuten geleden
Spaanse Blasi verrast Nederlandse favorieten in Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.

27 minuten geleden
Judoka Catharina bereikt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.

2 uur geleden
Afzwaaiende koersdirecteur Van Vliet vlagt 60e Gold Race in gang

MAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.

3 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen strandt in kwartfinales sprint Hongkong

HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.

4 uur geleden
WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

20 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

20 uur geleden