Wüst naast het podium op 1500 meter, zege voor Japanse Takagi
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst is bij de wereldbekerwedstrijd in het Poolse Tomaszów Mazowiecki als vierde geëindigd op de 1500 meter. De olympisch kampioene op de 1500 meter kwam tot een tijd van 1.57,28 en werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Japanse Miho Takagi, die in 1.56,00 de zege pakte.
Wüst moest in de laatste rit achter de Japanse, die snel opende, aan. Takagi had een grote voorsprong bij het ingaan van het laatste rondje en bleef Wüst ook ruim voor. Ze was ook sneller dan de Amerikaanse Brittany Bowe, die in de rit tegen Antoinette de Jong met 1.56.60 net onder het baanrecord van Wüst had gereden. De Jong kon de snel gestarte Bowe niet meer bijhalen en finishte met 1.57,58 als zevende. Nadezhda Morozova uit Kazachstan zette met 1.56,92 de derde tijd neer.
Irene Schouten was net iets langzamer dan De Jong en zette met 1.58,17 de achtste tijd neer. Schouten won vrijdag de 3000 meter, tot dusverre de enige Nederlandse zege bij de wereldbeker in Polen.
Ter Mors
Jorien ter Mors werd eerder op de dag vierde in de B-divisie. De olympisch kampioene van 2014 op de 1500 meter kwam tot 2.00,32. Marijke Groenewoud reed de achtste tijd met 2.01,01.
Ireen Wüst zei dat ze beter was dan haar tijd deed vermoeden, maar dat ze het niet vertaald kreeg op het Poolse ijs. "Dat is een slecht excuus, maar ik ben fysiek beter dan ik nu laat zien", zei de 35-jarige Brabantse bij de NOS. "Ik word vierde door de uitvoering. Ik heb hier technisch geen goede rit gereden."
De olympisch kampioene gaf aan niet voluit te kunnen starten omdat ze een beetje last had van haar lies, maar zorgen maakt ze zich niet. "Het is pas november. Ik kan gewoon mijn wedstrijden meepakken en moet zorgen dat ik volgende week kan meedoen om de winst."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
15 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
18 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
18 uur geleden