Wüst klaar voor laatste 1000 meter uit olympische schaatscarrière
BEIJING (ANP) - Nog 1000 meter duurt de olympische schaatscarrière van Ireen Wüst. De 35-jarige Brabantse sluit haar innige en uiterst succesvolle relatie met de Olympische Spelen donderdag af met haar twintigste deelname aan een schaatsonderdeel. Al dertien van de vorige negentien starts resulteerden in een medaille. Een veertiende is niet op voorhand uitgesloten.
Als 19-jarige debutante verraste Wüst bij de Spelen van Turijn in 2006 met goud op de 3000 meter. Het was de eerste van een 'goldrush' die op maandag 6 februari zestien jaar later vooralsnog eindigde met haar zesde goud. Wüst won twee keer de 3000 meter, drie keer de 1500 meter en greep goud op de ploegachtervolging in 2014. Daarnaast waren er nog eens vijf zilveren en ondertussen twee bronzen medailles. Daarmee is ze al Nederlands meest succesvolle olympiër ooit.
Wüst zei het al na haar gouden 1500 meter. Als ze die vijf ringen ziet, maakt dat wat extra's in haar los. Meer dan bijvoorbeeld bij een WK. "Omdat ik dit een mooiere wedstrijd vind", gaf ze als mogelijke reden. Daarmee is niet gezegd dat het op WK's niet lukte. Wüst won negen wereldtitels op een individuele afstand, vijf keer op de ploegachtervolging en werd zeven keer wereldkampioen allround.
Afscheidstournee
Maar het beeld zal toch blijven hangen van een schaatsster die eenmaal op de Spelen boven zichzelf uit kan stijgen. Na haar zege op de 1500 meter tijdens de wereldbekerfinale van 2020, won Wüst bijna twee jaar geen enkele wedstrijd, de 1000 meter tijdens het afgelopen NK sprint daargelaten. Maar op de dag dat ze zich tot doel had gesteld goed te zijn, stond ze er toch weer.
Wüst wil nog niet bezig zijn met haar afscheidstournee, al begrijpt ze dat velen het daar wel over hebben. De laatste 1000 meter van 59.714 olympische meters op het ijs komen er aan. Haar focus ligt eerst nog op presteren en dat geldt ook voor haar derde nummer op deze Spelen. De vorige twee leverden goud en brons op. "Als ik aan de start sta, is dat om te winnen", sprak ze vastberaden voor haar 1500 meter. Terugblikken doet ze na 12 maart, na haar laatste echte race in Thialf.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geleden