Wüst is ondanks mislukte race trots op olympisch afscheid
BEIJING (ANP) - Ireen Wüst had na haar laatste olympische race eerst gebaald. De 35-jarige schaatsster was van plan iets speciaal te laten zien, maar deels door een mislukte start kwam dat er niet van op de 1000 meter op de Spelen van Beijing. "Dat is de sporter in mij die altijd wil winnen en dat lukte even niet", zei de zesvoudig gouden medaillewinnares na haar zesde plaats. "Maar nu komt langzaamaan het besef dat het de laatste race was. Het voelt wel gek."
Wüst had door haar misser niet genoten van haar laatste keer op olympisch ijs. "Het is jammer dat dat bij de start gebeurde en dan moet je door. Dan is het niet echt genieten van je schaatsen. Ik was na afloop heel blij dat mijn ploeggenoten er zaten. Zo had ik toch nog het idee dat er een beetje familie was."
Dat de laatste race niet werd wat ze had gehoopt, kon Wüst ondertussen wel van zich afzetten. "Mijn olympische afscheid is niet deze ene race. Dat zijn de hele Spelen en dan kan ik niet anders dan met een glimlach van oor tot oor naar huis gaan met een gouden medaille om mijn nek als olympisch kampioen. Ik had dat niet durven dromen."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Keniaanse atleet Emmanuel Wanyonyi heeft bij de Diamond League in Monaco het wereldrecord op de 1000 meter aangescherpt. De regerend olympisch- en wereldkampioen op de 800 meter klokte 2.11,83 en liep het 27 jaar oude mondiale record van zijn landgenoot Noah Ngeny uit de boeken. Ngeny liep in 1999 in het Italiaanse Rieti 2.11,96 op de afstand, die incourant is en geen officiële afstand op de Olympische Spelen of wereldkampioenschappen.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft net als in 2025 in de halve finale van Wimbledon afgerekend met de Servische zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld was Djokovic in drie sets de baas (6-4 6-4 6-4) en gaat zondag in Londen zijn titel verdedigen.
13 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tim Merlier moest voor zijn ritzege in de Tour de France "vechten" voor de juiste positie. Dat zei de Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step na afloop van de zevende etappe naar Bordeaux in een flashinterview.
15 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tim Merlier heeft de zevende etappe van de Tour de France gewonnen. In de straten van Bordeaux was de Belg van Soudal Quick-Step de snelste in de massasprint. Søren Wærenskjold uit Noorwegen werd tweede, de derde plaats was voor de Eritreeër Biniam Girmay. Huub Artz (Lotto-Intermarché) was de beste Nederlander op de zevende plaats.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige Duitser versloeg in de halve finale de sensatie van het toernooi Arthur Fery (23). De nummer 114 van de wereld was de eerste Britse wildcardhouder die de halve eindstrijd wist te bereiken, maar verloor met 6-7 (0) 2-6 4-6.
15 uur geledenHAGETMAU (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de zevende etappe, een rit over 175 kilometer tussen Hagetmau en Bordeaux. Na de zware bergetappe van donderdag kunnen de sprinters zich vrijdag, gezien het vrijwel vlakke parcours, opmaken voor hun tweede sprint in deze Tour. De renners worden rond 17.25 uur verwacht in Bordeaux.
19 uur geledenHAGETMAU (ANP) - Wielrenners Remco Evenepoel en Florian Lipowitz van Red Bull-Bora-hansgrohe zitten weer op een lijn na wat onenigheid tijdens de zesde etappe van de Tour de France op donderdag. De Belg vond dat hij meer steun van zijn Duitse ploeggenoot had moeten krijgen in aanloop naar de sprint om de derde plaats.
19 uur geleden