Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wüst is blij als ze straks veilig in het olympisch dorp zit

Wüst is blij als ze straks veilig in het olympisch dorp zit

HEERENVEEN (ANP) - Ireen Wüst geniet nog steeds van haar laatste jaar als schaatsster en kijkt uit naar haar vijfde deelname aan de Olympische Spelen. Van ontspannen naar haar laatste Spelen toewerken is momenteel echter geen sprake door de risico’s op een coronabesmetting hier in Nederland.

"Ik ben vrij relaxed dit jaar en heb heel veel zin in de Spelen", zegt de schaatsster van Reggeborgh in een digitaal gesprek met de media. "Ik noem het een beetje het bonusjaar van mijn carrière, maar dat neemt niet weg dat ik nog heel veel drive en ambitie heb om goed te presteren op de Spelen."

De hele situatie rondom de coronabesmettingen is volgens Wüst in deze laatste weken voor de Spelen wel heel ongemakkelijk. "Wij kunnen het ons nu niet permitteren positief te testen. Een beetje op het paranoïde af heb ik een mondkapje op en houd ik veel afstand van iedereen. Normaliter zou je voordat je naar de Spelen gaat familie en vrienden nog zien. Nu heb ik al niemand meer gezien sinds mijn terugkomst uit Salt Lake City begin december. Ergens ben ik blij als ik na de Olympische Spelen mijn sociale contacten en familie weer eens kan zien en omhelzen", zegt Nederlands meest succesvolle olympiër (elf medailles waarvan vijf keer goud).

Russisch roulette

Vooral in de periode tot aan vertrek zijn volgens de 35-jarige schaatsster de risico's het grootste. "Ik heb zelf het gevoel dat het hier het ergste is, omdat hier die omikronvariant heerst. Dat is echt Russisch roulette om je heen. Ik denk dat als je een dag of vijf in het olympisch dorp zit, waarbij je elke dag getest wordt en China kennende niemand in of uit kan die ook maar een kans op besmetting heeft, ik me veiliger waan. Deze dagen zie ik ze bijna vliegen, zeg maar. Van de week was iemand op de ijsbaan positief getest, dan loop je echt met een grote boog om iedereen heen."

Ook op het ijs neemt ze zo min mogelijk risico. Wüst trainde een week geleden voor de ploegachtervolging met haar collega’s van Team Zaanlander. "Voordat we het ijs op gingen hebben we toen alle drie een sneltest gedaan." Mochten vooraf aan de NK sprint mensen positief testen, dan gaat ze alsnog haar deelname heroverwegen.

Ideaalplaatje

Voordat ze op jacht gaat naar nog meer olympisch eremetaal komt Wüst dit weekend nog in actie in Thialf. "Het is de afsluiting van een trainingsblok, met twee keer een 1000 meter. Deze wedstrijden zijn geen doel op zich, maar ze passen in het ideaalplaatje om straks voor goud te gaan, dus het is belangrijk voor mij om ze te rijden."

Meer uit Sport

Wielrenner Træen verlaat Tour na val in gele trui op Tourmalet

GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - De Noorse wielrenner Torstein Træen heeft de Tour de France verlaten. Dat meldt zijn ploeg Uno-X Mobility donderdagavond. Træen kwam donderdag tijdens de etappe door de Pyreneeën ten val in de afdaling van de Col du Tourmalet. Hij was op dat moment nog drager van de gele leiderstrui. De Noor reed de etappe wel uit, maar finishte op bijna een halfuur van de winnaar en nieuwe geletruidrager Tadej Pogačar.

6 uur geleden
Nosková ten koste van Kostjoek naar eerste finale op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Linda Nosková heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige Tsjechische versloeg op het Londense gras in de halve finale Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-4 6-4. Daarmee krijgt het vrouwenenkelspel dit jaar een Tsjechische finale met daarin Karolína Muchová (29) als opponente van Nosková.

9 uur geleden
Volleybalsters winnen ook van Tsjechië in Nations League

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.

10 uur geleden
Pogačar had 'niets te verliezen' in etappe over Tourmalet

GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."

11 uur geleden
Muchová verslaat Gauff en bereikt finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Karolína Muchová heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige als tiende geplaatste Tsjechische versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (10).

11 uur geleden
Pogačar wint zware Pyreneeënrit in Tour en verovert het geel

GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar heeft de zesde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven en daarmee de gele trui veroverd. De 27-jarige renner van UAE Team Emirates maakte het verschil op de Tourmalet, een beklimming van de buitencategorie, en ook op de slotklim naar het Franse Gavarnie-Gèdre was hij veruit de beste.

11 uur geleden
Sprinter De Kleijn verlaat Tour de France in zesde etappe

PAU (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn is afgestapt in de Tour de France. De 32-jarige Nederlandse sprinter van Tudor gaf na ongeveer 50 kilometer in de zesde etappe op.

14 uur geleden