Wüst is blij als ze straks veilig in het olympisch dorp zit
HEERENVEEN (ANP) - Ireen Wüst geniet nog steeds van haar laatste jaar als schaatsster en kijkt uit naar haar vijfde deelname aan de Olympische Spelen. Van ontspannen naar haar laatste Spelen toewerken is momenteel echter geen sprake door de risico’s op een coronabesmetting hier in Nederland.
"Ik ben vrij relaxed dit jaar en heb heel veel zin in de Spelen", zegt de schaatsster van Reggeborgh in een digitaal gesprek met de media. "Ik noem het een beetje het bonusjaar van mijn carrière, maar dat neemt niet weg dat ik nog heel veel drive en ambitie heb om goed te presteren op de Spelen."
De hele situatie rondom de coronabesmettingen is volgens Wüst in deze laatste weken voor de Spelen wel heel ongemakkelijk. "Wij kunnen het ons nu niet permitteren positief te testen. Een beetje op het paranoïde af heb ik een mondkapje op en houd ik veel afstand van iedereen. Normaliter zou je voordat je naar de Spelen gaat familie en vrienden nog zien. Nu heb ik al niemand meer gezien sinds mijn terugkomst uit Salt Lake City begin december. Ergens ben ik blij als ik na de Olympische Spelen mijn sociale contacten en familie weer eens kan zien en omhelzen", zegt Nederlands meest succesvolle olympiër (elf medailles waarvan vijf keer goud).
Russisch roulette
Vooral in de periode tot aan vertrek zijn volgens de 35-jarige schaatsster de risico's het grootste. "Ik heb zelf het gevoel dat het hier het ergste is, omdat hier die omikronvariant heerst. Dat is echt Russisch roulette om je heen. Ik denk dat als je een dag of vijf in het olympisch dorp zit, waarbij je elke dag getest wordt en China kennende niemand in of uit kan die ook maar een kans op besmetting heeft, ik me veiliger waan. Deze dagen zie ik ze bijna vliegen, zeg maar. Van de week was iemand op de ijsbaan positief getest, dan loop je echt met een grote boog om iedereen heen."
Ook op het ijs neemt ze zo min mogelijk risico. Wüst trainde een week geleden voor de ploegachtervolging met haar collega’s van Team Zaanlander. "Voordat we het ijs op gingen hebben we toen alle drie een sneltest gedaan." Mochten vooraf aan de NK sprint mensen positief testen, dan gaat ze alsnog haar deelname heroverwegen.
Ideaalplaatje
Voordat ze op jacht gaat naar nog meer olympisch eremetaal komt Wüst dit weekend nog in actie in Thialf. "Het is de afsluiting van een trainingsblok, met twee keer een 1000 meter. Deze wedstrijden zijn geen doel op zich, maar ze passen in het ideaalplaatje om straks voor goud te gaan, dus het is belangrijk voor mij om ze te rijden."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
44 minuten geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
2 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
10 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
12 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
12 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
13 uur geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
17 uur geleden