Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wüst heeft focus op presteren en niet op haar 'afscheidstournee'

Wüst heeft focus op presteren en niet op haar 'afscheidstournee'

BEIJING (ANP) - Ireen Wüst is met haar elf medailles, waarvan vijf gouden, al een olympische legende. Op haar vijfde Winterspelen gaat het de 35-jarige schaatsster vooral om presteren. Tijd voor het vieren van haar laatste Spelen heeft ze niet en met terugblikken is ze nog niet bezig. Daarom sloeg ze de openingsceremonie ook over. "Ik wil maandag een zo goed mogelijke 1500 meter neerzetten, de rest eromheen telt niet."

Ze zegt in Beijing wel te merken dat de aandacht voor haar is toegenomen. "Ik heb al een aantal keer gehad dat Chinezen zeggen 'jij bent een legende, mogen we een foto?' Dan zeg ik dank je wel en dan gaan we op de foto. Wij hebben dat helemaal niet. Het is een beetje on-Nederlands. Deze mensen doen bijna onderdanig, ik word er dan een beetje ongemakkelijk van."

Wüst won op 19-jarige leeftijd bij de Spelen in Turijn goud op de 3000 meter. Daar voegde ze de drie Olympische Spelen daarna telkens één individuele gouden medaille aan toe: goud op de 1500 meter in 2010, op de 3000 meter in 2014 en weer op de 1500 meter in 2018. Verder was er een keer goud op de ploegenachtervolging (2014) en nog vijf zilveren en een bronzen medaille.

Kans vijfde goud

Een uniek vijfde goud op de vijfde Spelen op rij behoort tot de mogelijkheden. "Wie weet, daar gaan we voor. Ik heb niets te verliezen", zegt Wüst. "Deze Spelen zijn natuurlijk bonus, maar als ik aan de start sta, ben ik er om te winnen. Als dat niet lukt, zal ik zeker balen. Op 12 maart kijk ik terug naar mijn carrière en dan kan ik niet anders dan trots zijn. Maar op dit moment telt alleen dit."

Dat haar eigen toernooi nu begint met de 1500 meter, maakt volgens Wüst niet uit. "Normaal begon het met de 3000 meter en was dat voor mij de belangrijkste race. In dat opzicht is dit niet anders, behalve dat het toernooi al begonnen is. Ik ga denk ik de sfeer even proeven en kijken hoe het eraan toe gaat."

Maandag neemt ze het als regerend olympisch kampioene op tegen onder anderen Miho Takagi. De Japanse, die vier jaar geleden in Zuid-Korea genoegen moest nemen met zilver achter Wüst, won dit seizoen alle drie de wereldbekerwedstrijden die ze reed. "Takagi, Brittany Bowe, Antoinette de Jong", noemt Wüst zelf op als de favorieten. "En ik denk dat ik ook in dat rijtje sta."

Meer uit Sport

Verstappen crasht tijdens kwalificatie GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

1 uur geleden
Roeiers grijpen acht finaleplekken in wereldbeker Luzern

LUZERN (ANP) - Acht Nederlandse boten komen zondag in actie in de finales van de wereldbeker in het Zwitserse Luzern. Op de tweede dag van de World Cup III veroverden lichte roeiers Femke van de Vliet en Cornelus Palsma allebei zilver in de lichte skiff.

2 uur geleden
Van den Goorbergh en Veijer te langzaam in kwalificaties TT Assen

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh en Collin Veijer hebben zich in de kwalificaties voor de Moto2 bij de TT van Assen niet kunnen onderscheiden. Van den Goorbergh reed de veertiende tijd en Veijer de vijftiende. Beide Nederlanders waren meer dan een halve seconde langzamer dan de Colombiaan David Alonso, die poleposition bemachtigde in een tijd van 1.35,236. De klasseringen van Van den Goorbergh en Veijer betekenen een startplek op de vijfde rij in de race op zondag.

3 uur geleden
Tennisser Sinner klaar om Wimbledon-titel te verdedigen

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Jannik Sinner is een maand na zijn vroegtijdige uitschakeling in de tweede ronde van Roland Garros klaar om komende weken zijn Wimbledon-titel te verdedigen. Dat zei de Italiaanse nummer 1 van de wereld daags voor de start van het grandslamtoernooi in Londen.

3 uur geleden
Tennisster Keys met toernooizege op weg naar Wimbledon

EASTBOURNE (ANP) - Tennisster Madison Keys begint aan Wimbledon met de zege van het WTA-toernooi van Eastbourne op zak. De 31-jarige Amerikaanse versloeg in de finale van het Britse grastoernooi Tatjana Maria uit Duitsland in twee sets: 7-5 6-4.

3 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd in derde training van GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Oostenrijk de zesde tijd neergezet. Op de Red Bull Ring in Spielberg moest de Nederlander 0,273 seconde toegeven op de Brit George Russell in de Mercedes. Die was met 1.07,096 net iets sneller dan zijn Italiaanse teamgenoot Kimi Antonelli (0,038 seconde).

4 uur geleden
Van de Zandschulp maandag op Wimbledon in eerste partij op baan 7

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp komt maandag als eerste Nederlandse tennisser in actie op Wimbledon. De nummer 52 van de wereldranglijst speelt tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic de eerste partij op baan 7. De wedstrijd begint om 11.00 uur plaatselijke tijd, dus 12.00 uur Nederlandse tijd.

5 uur geleden