Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wüst en Kramer melden zich af voor langste afstand in Thialf

Wüst en Kramer melden zich af voor langste afstand in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - De twee schaatsgrootheden Ireen Wüst en Sven Kramer hebben zich afgemeld voor de langste afstand op de laatste dag van het Nederlandse kwalificatietoernooi voor de internationale evenementen. Vijfvoudig olympisch kampioene Wüst laat in Thialf de 5000 meter schieten, maar komt nog wel in actie op de 1000 meter. Kramer, viervoudig olympisch kampioen, trok zich terug voor de 10.000 meter.

Zowel Wüst als Kramer wist zich zondag niet te plaatsen voor de EK allround half januari in Heerenveen. Wüst kwam op de 3000 meter niet verder dan de achtste plek (4.03,53). Ze zei na afloop dat ze last had van migraine. Op de 1500 meter wist de 34-jarige Brabantse zich zaterdag met de tweede tijd (1.54,98) nog wel te plaatsen voor de WK afstanden half februari in Thialf en de twee wereldbekers in januari in Heerenveen.

Kramer liet het zondag afweten op de 1500 meter (zeventiende in 1.47,79). Op de 5000 meter had hij een dag eerder met de tweede tijd (6.12,57) nog wel een WK-ticket gepakt. Ook kan de 34-jarige Fries op de 5000 meter nog van start gaan bij de twee wereldbekers in Thialf.

Ook De Jong ontbreekt

Antoinette de Jong besloot maandag de 5000 meter eveneens over te slaan. De Friezin schreef in Heerenveen de 1500 meter en de 3000 meter op haar naam en was als Nederlands allroundkampioene al verzekerd van deelname aan de EK allround. Bij dat toernooi is ze titelverdedigster.

Kramer kan komende maand zijn Europese allroundtitel niet verdedigen. Hij is tienvoudig Europees allroundkampioen. Wüst veroverde vijf keer de Europese allroundtitel.

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

5 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

6 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

8 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

8 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

13 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

13 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

14 uur geleden