Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wüst en Kramer melden zich af voor langste afstand in Thialf

Wüst en Kramer melden zich af voor langste afstand in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - De twee schaatsgrootheden Ireen Wüst en Sven Kramer hebben zich afgemeld voor de langste afstand op de laatste dag van het Nederlandse kwalificatietoernooi voor de internationale evenementen. Vijfvoudig olympisch kampioene Wüst laat in Thialf de 5000 meter schieten, maar komt nog wel in actie op de 1000 meter. Kramer, viervoudig olympisch kampioen, trok zich terug voor de 10.000 meter.

Zowel Wüst als Kramer wist zich zondag niet te plaatsen voor de EK allround half januari in Heerenveen. Wüst kwam op de 3000 meter niet verder dan de achtste plek (4.03,53). Ze zei na afloop dat ze last had van migraine. Op de 1500 meter wist de 34-jarige Brabantse zich zaterdag met de tweede tijd (1.54,98) nog wel te plaatsen voor de WK afstanden half februari in Thialf en de twee wereldbekers in januari in Heerenveen.

Kramer liet het zondag afweten op de 1500 meter (zeventiende in 1.47,79). Op de 5000 meter had hij een dag eerder met de tweede tijd (6.12,57) nog wel een WK-ticket gepakt. Ook kan de 34-jarige Fries op de 5000 meter nog van start gaan bij de twee wereldbekers in Thialf.

Ook De Jong ontbreekt

Antoinette de Jong besloot maandag de 5000 meter eveneens over te slaan. De Friezin schreef in Heerenveen de 1500 meter en de 3000 meter op haar naam en was als Nederlands allroundkampioene al verzekerd van deelname aan de EK allround. Bij dat toernooi is ze titelverdedigster.

Kramer kan komende maand zijn Europese allroundtitel niet verdedigen. Hij is tienvoudig Europees allroundkampioen. Wüst veroverde vijf keer de Europese allroundtitel.

Meer uit Sport

Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

35 minuten geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.

39 minuten geleden
Skeletonster Bos stelt op Spelen ook in derde run teleur

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.

2 uur geleden
De Boo pakt op 500 meter zijn tweede zilver op Spelen Milaan

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.

3 uur geleden
De Minaur voor derde jaar op rij naar tennisfinale Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.

4 uur geleden
Schaatssters als derde naar halve finale ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.

4 uur geleden
Danilova en Tsiba rekenen bij olympisch debuut ook op vrije kür

MILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.

5 uur geleden