Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wüst en Kramer melden zich af voor langste afstand in Thialf

Wüst en Kramer melden zich af voor langste afstand in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - De twee schaatsgrootheden Ireen Wüst en Sven Kramer hebben zich afgemeld voor de langste afstand op de laatste dag van het Nederlandse kwalificatietoernooi voor de internationale evenementen. Vijfvoudig olympisch kampioene Wüst laat in Thialf de 5000 meter schieten, maar komt nog wel in actie op de 1000 meter. Kramer, viervoudig olympisch kampioen, trok zich terug voor de 10.000 meter.

Zowel Wüst als Kramer wist zich zondag niet te plaatsen voor de EK allround half januari in Heerenveen. Wüst kwam op de 3000 meter niet verder dan de achtste plek (4.03,53). Ze zei na afloop dat ze last had van migraine. Op de 1500 meter wist de 34-jarige Brabantse zich zaterdag met de tweede tijd (1.54,98) nog wel te plaatsen voor de WK afstanden half februari in Thialf en de twee wereldbekers in januari in Heerenveen.

Kramer liet het zondag afweten op de 1500 meter (zeventiende in 1.47,79). Op de 5000 meter had hij een dag eerder met de tweede tijd (6.12,57) nog wel een WK-ticket gepakt. Ook kan de 34-jarige Fries op de 5000 meter nog van start gaan bij de twee wereldbekers in Thialf.

Ook De Jong ontbreekt

Antoinette de Jong besloot maandag de 5000 meter eveneens over te slaan. De Friezin schreef in Heerenveen de 1500 meter en de 3000 meter op haar naam en was als Nederlands allroundkampioene al verzekerd van deelname aan de EK allround. Bij dat toernooi is ze titelverdedigster.

Kramer kan komende maand zijn Europese allroundtitel niet verdedigen. Hij is tienvoudig Europees allroundkampioen. Wüst veroverde vijf keer de Europese allroundtitel.

Meer uit Sport

Verstappen start na straf als vijfde in Mexico, Hamilton op pole

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf de vijfde positie in de Grote Prijs van Mexico-Stad. De viervoudig wereldkampioen reed in de kwalificatie de vierde tijd, maar moet door een gridstraf één positie naar achteren in de startopstelling.

43 minuten geleden
Shorttracker Van 't Wout herstelt fout met goud op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft op overtuigende wijze de 1500 meter gewonnen bij de wedstrijden uit de World Tour in Montreal. De olympisch kampioen op deze afstand maakte daarmee zijn fout op de 500 meter goed, toen hij in de finale in de laatste bocht Teun Boer onderuit schaatste en zijn landgenoot daarmee een zekere zege ontnam.

2 uur geleden
Zverev verliest als nieuwe nummer 1 van De Minaur in Wenen

WENEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev zal zijn nieuwe status als nummer 1 van de wereld niet bekronen met een toernooizege. De Duitser verloor in het Weens Open in de halve finales van de Australiër Alex de Minaur. De nummer 10 van de wereld had wel drie sets nodig om zich te ontdoen van Zverev: 6-4 1-6 7-6 (4).

3 uur geleden
Boer mist shorttrackzege door mislukte actie Van 't Wout

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft naast zijn eerste zege op de 500 meter in de World Tour gegrepen. De 25-jarige shorttracker lag in de finale in Montreal op koers om te winnen, maar werd in de laatste bocht door landgenoot Jens van 't Wout bij een inhaalactie onderuitgereden. De zege ging naar de Canadees Félix Roussel.

3 uur geleden
Norris duizendste sneller dan Antonelli in derde training Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft de beste tijd gereden in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De regerend wereldkampioen van McLaren was exact één duizendste van een seconde sneller dan kampioenschapsleider Kimi Antonelli van Mercedes. Max Verstappen reed in zijn Red Bull de vijfde tijd op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez, waar de coureurs door gebrek aan grip af en toe moeite hadden de bochten te houden. De viervoudig wereldkampioen gaf 0,351 seconde toe op Piastri.

4 uur geleden
Nuis verbaast zichzelf met zege op 1500 meter na mislukte aanloop

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft zichzelf verbaasd met de zege op de 1500 meter op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Thialf. "Bizar, omdat de race niet goed was en vanwege mijn vorm", zei de 36-jarige routinier, die met 1.45,35 net iets sneller was dan Joep Wennemars.

4 uur geleden
Kok is in Thialf ook de snelste op de tweede 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) ook de tweede 500 meter op haar naam geschreven. De olympisch en wereldkampioene was met 36,97 veel sneller dan Angel Daleman (37,42) en Suzanne Schulting (37,55).

6 uur geleden