Wüst en Kramer melden zich af voor langste afstand in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - De twee schaatsgrootheden Ireen Wüst en Sven Kramer hebben zich afgemeld voor de langste afstand op de laatste dag van het Nederlandse kwalificatietoernooi voor de internationale evenementen. Vijfvoudig olympisch kampioene Wüst laat in Thialf de 5000 meter schieten, maar komt nog wel in actie op de 1000 meter. Kramer, viervoudig olympisch kampioen, trok zich terug voor de 10.000 meter.
Zowel Wüst als Kramer wist zich zondag niet te plaatsen voor de EK allround half januari in Heerenveen. Wüst kwam op de 3000 meter niet verder dan de achtste plek (4.03,53). Ze zei na afloop dat ze last had van migraine. Op de 1500 meter wist de 34-jarige Brabantse zich zaterdag met de tweede tijd (1.54,98) nog wel te plaatsen voor de WK afstanden half februari in Thialf en de twee wereldbekers in januari in Heerenveen.
Kramer liet het zondag afweten op de 1500 meter (zeventiende in 1.47,79). Op de 5000 meter had hij een dag eerder met de tweede tijd (6.12,57) nog wel een WK-ticket gepakt. Ook kan de 34-jarige Fries op de 5000 meter nog van start gaan bij de twee wereldbekers in Thialf.
Ook De Jong ontbreekt
Antoinette de Jong besloot maandag de 5000 meter eveneens over te slaan. De Friezin schreef in Heerenveen de 1500 meter en de 3000 meter op haar naam en was als Nederlands allroundkampioene al verzekerd van deelname aan de EK allround. Bij dat toernooi is ze titelverdedigster.
Kramer kan komende maand zijn Europese allroundtitel niet verdedigen. Hij is tienvoudig Europees allroundkampioen. Wüst veroverde vijf keer de Europese allroundtitel.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden