Wüst beheerst het pieken op juiste moment opnieuw als de beste
BEIJING (ANP) - Na het behalen van haar zesde gouden olympische medaille waren collega’s en coaches lyrisch over de wijze waarop Ireen Wüst zich kan klaarstomen voor een grote olympische wedstrijd. De 35-jarige Brabantse wist op de 1500 meter op haar vijfde Spelen op rij op het juiste moment te pieken.
"Misschien kan ik dat nog beter op de Spelen dan op een WK, omdat ik dit een mooiere wedstrijd vind", legde ze uit na het prolongeren van haar titel. "Uiteindelijk zijn de Spelen toch iets magisch. Als je het daar kan laten zien is toch prachtig. Ik maak het belangrijk in mijn hoofd en dan groei ik daar fysiek en mentaal naartoe."
In de aanloop naar haar eerste optreden op deze Olympische Spelen voelde Wüst de juiste wedstrijdzenuwen eraan zaten te komen. "Het is geen fijn gevoel. Maar ergens ook wel, want ik heb die zenuwen nodig om te kunnen presteren. En als ze er zijn dan weet ik wel dat het weer voor het 'echie' is. Ik haal er dan maar vertrouwen uit."
Aan
Tegelijkertijd heeft Wüst het gevoel dat ze helemaal ‘aan’ staat. "Als ik een eetzaal in loop, ruik ik alle vreemde geurtjes dat ik bijna moet kokhalzen", zei ze. Zo had ze op de wedstrijddag ook nauwelijks wat kunnen eten; drie happen pasta en toen maar een ‘gelletje’. "Het maakt ook niet uit. Het gaat erom dat je iets eet. Als het startschot valt ben ik blij dat ik eindelijk mag schaatsen."
Aangekomen in Beijing en bij het zien van de National Speed Skating Oval kwam Wüst nog meer in de juiste stemming. "Ik was blij dat we naar een andere baan gingen. Die is fantastisch. Ik kijk naar die ringen en dan denk ik ‘let’s go’."
Ploeggenoot Kjeld Nuis omschreef haar maandag als extreem gefocust, maar ook heel relaxed. "Ireen heeft alles tot op de minuut gepland", zei hij eerder op de dag. Coach Gerard van Velde sprak zijn bewondering uit over de manier waarop Wüst haar beste race kan laten zien op het belangrijkste moment. En dat steeds weer. Die gave had hij nog nooit zo bij iemand anders gezien.
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
36 minuten geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
46 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.
4 uur geleden