Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wüst beheerst het pieken op juiste moment opnieuw als de beste

Wüst beheerst het pieken op juiste moment opnieuw als de beste

BEIJING (ANP) - Na het behalen van haar zesde gouden olympische medaille waren collega’s en coaches lyrisch over de wijze waarop Ireen Wüst zich kan klaarstomen voor een grote olympische wedstrijd. De 35-jarige Brabantse wist op de 1500 meter op haar vijfde Spelen op rij op het juiste moment te pieken.

"Misschien kan ik dat nog beter op de Spelen dan op een WK, omdat ik dit een mooiere wedstrijd vind", legde ze uit na het prolongeren van haar titel. "Uiteindelijk zijn de Spelen toch iets magisch. Als je het daar kan laten zien is toch prachtig. Ik maak het belangrijk in mijn hoofd en dan groei ik daar fysiek en mentaal naartoe."

In de aanloop naar haar eerste optreden op deze Olympische Spelen voelde Wüst de juiste wedstrijdzenuwen eraan zaten te komen. "Het is geen fijn gevoel. Maar ergens ook wel, want ik heb die zenuwen nodig om te kunnen presteren. En als ze er zijn dan weet ik wel dat het weer voor het 'echie' is. Ik haal er dan maar vertrouwen uit."

Aan

Tegelijkertijd heeft Wüst het gevoel dat ze helemaal ‘aan’ staat. "Als ik een eetzaal in loop, ruik ik alle vreemde geurtjes dat ik bijna moet kokhalzen", zei ze. Zo had ze op de wedstrijddag ook nauwelijks wat kunnen eten; drie happen pasta en toen maar een ‘gelletje’. "Het maakt ook niet uit. Het gaat erom dat je iets eet. Als het startschot valt ben ik blij dat ik eindelijk mag schaatsen."

Aangekomen in Beijing en bij het zien van de National Speed Skating Oval kwam Wüst nog meer in de juiste stemming. "Ik was blij dat we naar een andere baan gingen. Die is fantastisch. Ik kijk naar die ringen en dan denk ik ‘let’s go’."

Ploeggenoot Kjeld Nuis omschreef haar maandag als extreem gefocust, maar ook heel relaxed. "Ireen heeft alles tot op de minuut gepland", zei hij eerder op de dag. Coach Gerard van Velde sprak zijn bewondering uit over de manier waarop Wüst haar beste race kan laten zien op het belangrijkste moment. En dat steeds weer. Die gave had hij nog nooit zo bij iemand anders gezien.

Meer uit Sport

Van Empel vertrekt bij Visma - Lease a Bike en neemt pauze

DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.

1 uur geleden
Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

14 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

17 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

21 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

22 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

23 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

1 dag geleden