Wüst beheerst het pieken op juiste moment opnieuw als de beste
BEIJING (ANP) - Na het behalen van haar zesde gouden olympische medaille waren collega’s en coaches lyrisch over de wijze waarop Ireen Wüst zich kan klaarstomen voor een grote olympische wedstrijd. De 35-jarige Brabantse wist op de 1500 meter op haar vijfde Spelen op rij op het juiste moment te pieken.
"Misschien kan ik dat nog beter op de Spelen dan op een WK, omdat ik dit een mooiere wedstrijd vind", legde ze uit na het prolongeren van haar titel. "Uiteindelijk zijn de Spelen toch iets magisch. Als je het daar kan laten zien is toch prachtig. Ik maak het belangrijk in mijn hoofd en dan groei ik daar fysiek en mentaal naartoe."
In de aanloop naar haar eerste optreden op deze Olympische Spelen voelde Wüst de juiste wedstrijdzenuwen eraan zaten te komen. "Het is geen fijn gevoel. Maar ergens ook wel, want ik heb die zenuwen nodig om te kunnen presteren. En als ze er zijn dan weet ik wel dat het weer voor het 'echie' is. Ik haal er dan maar vertrouwen uit."
Aan
Tegelijkertijd heeft Wüst het gevoel dat ze helemaal ‘aan’ staat. "Als ik een eetzaal in loop, ruik ik alle vreemde geurtjes dat ik bijna moet kokhalzen", zei ze. Zo had ze op de wedstrijddag ook nauwelijks wat kunnen eten; drie happen pasta en toen maar een ‘gelletje’. "Het maakt ook niet uit. Het gaat erom dat je iets eet. Als het startschot valt ben ik blij dat ik eindelijk mag schaatsen."
Aangekomen in Beijing en bij het zien van de National Speed Skating Oval kwam Wüst nog meer in de juiste stemming. "Ik was blij dat we naar een andere baan gingen. Die is fantastisch. Ik kijk naar die ringen en dan denk ik ‘let’s go’."
Ploeggenoot Kjeld Nuis omschreef haar maandag als extreem gefocust, maar ook heel relaxed. "Ireen heeft alles tot op de minuut gepland", zei hij eerder op de dag. Coach Gerard van Velde sprak zijn bewondering uit over de manier waarop Wüst haar beste race kan laten zien op het belangrijkste moment. En dat steeds weer. Die gave had hij nog nooit zo bij iemand anders gezien.
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
5 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
6 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
7 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
20 uur geleden