Wüst aast bij WK afstanden op primeur op 1500 meter
SALT LAKE CITY (ANP) - Op de vierde en laatste dag van de WK afstanden staat het koningsnummer van het langebaanschaatsen op het programma. Rond 20.30 uur (Nederlandse tijd) beginnen de vrouwen waarna de mannen aan de beurt zijn. De wereldtitelstrijd op de Utah Olympic Oval wordt afgesloten met twee massastarts.
Ireen Wüst heeft de datum van 16 februari al het hele seizoen in haar gedachten. De 33-jarige Brabantse wil op de 1500 meter iets gaan presteren wat ze in haar glorieuze loopbaan nog niet eerder heeft gedaan: het rijden van een wereldrecord. Dat staat op naam van de Japanse Miho Takagi, die bijna een jaar geleden in Salt Lake City op 1.49,83 uitkwam.
Bij de mannen verdedigt Thomas Krol zijn wereldtitel. Ploeggenoot Kjeld Nuis, olympisch kampioen en wereldrecordhouder op de 1500 meter (1.40,17), lijkt zijn belangrijkste concurrent.
Op de massastart mikt titelhoudster Irene Schouten op haar derde wereldtitel, met hulp van Melissa Wijfje. Bij de mannen hoopt Arjan Stroetinga op zijn tweede triomf na zijn eerste gouden plak in 2015. Ploeggenoot Jorrit Bergsma kan mogelijk voor eigen kansen gaan.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
16 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
18 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
19 uur geleden