Wüst aast bij WK afstanden op primeur op 1500 meter
SALT LAKE CITY (ANP) - Op de vierde en laatste dag van de WK afstanden staat het koningsnummer van het langebaanschaatsen op het programma. Rond 20.30 uur (Nederlandse tijd) beginnen de vrouwen waarna de mannen aan de beurt zijn. De wereldtitelstrijd op de Utah Olympic Oval wordt afgesloten met twee massastarts.
Ireen Wüst heeft de datum van 16 februari al het hele seizoen in haar gedachten. De 33-jarige Brabantse wil op de 1500 meter iets gaan presteren wat ze in haar glorieuze loopbaan nog niet eerder heeft gedaan: het rijden van een wereldrecord. Dat staat op naam van de Japanse Miho Takagi, die bijna een jaar geleden in Salt Lake City op 1.49,83 uitkwam.
Bij de mannen verdedigt Thomas Krol zijn wereldtitel. Ploeggenoot Kjeld Nuis, olympisch kampioen en wereldrecordhouder op de 1500 meter (1.40,17), lijkt zijn belangrijkste concurrent.
Op de massastart mikt titelhoudster Irene Schouten op haar derde wereldtitel, met hulp van Melissa Wijfje. Bij de mannen hoopt Arjan Stroetinga op zijn tweede triomf na zijn eerste gouden plak in 2015. Ploeggenoot Jorrit Bergsma kan mogelijk voor eigen kansen gaan.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.
4 uur geleden