Wüst aast bij WK afstanden op primeur op 1500 meter
SALT LAKE CITY (ANP) - Op de vierde en laatste dag van de WK afstanden staat het koningsnummer van het langebaanschaatsen op het programma. Rond 20.30 uur (Nederlandse tijd) beginnen de vrouwen waarna de mannen aan de beurt zijn. De wereldtitelstrijd op de Utah Olympic Oval wordt afgesloten met twee massastarts.
Ireen Wüst heeft de datum van 16 februari al het hele seizoen in haar gedachten. De 33-jarige Brabantse wil op de 1500 meter iets gaan presteren wat ze in haar glorieuze loopbaan nog niet eerder heeft gedaan: het rijden van een wereldrecord. Dat staat op naam van de Japanse Miho Takagi, die bijna een jaar geleden in Salt Lake City op 1.49,83 uitkwam.
Bij de mannen verdedigt Thomas Krol zijn wereldtitel. Ploeggenoot Kjeld Nuis, olympisch kampioen en wereldrecordhouder op de 1500 meter (1.40,17), lijkt zijn belangrijkste concurrent.
Op de massastart mikt titelhoudster Irene Schouten op haar derde wereldtitel, met hulp van Melissa Wijfje. Bij de mannen hoopt Arjan Stroetinga op zijn tweede triomf na zijn eerste gouden plak in 2015. Ploeggenoot Jorrit Bergsma kan mogelijk voor eigen kansen gaan.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.
18 minuten geledenPARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.
1 uur geledenSAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
19 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
21 uur geleden