Wuhan-virus zit sportevenementen dwars
CHANGZHOU (ANP) - Het nieuwe coronavirus leidt in China tot afgelasting of verplaatsing van steeds meer sportevenementen. De internationale hockeyfederatie FIH besloot dinsdag de wedstrijden uit de Pro League tussen de vrouwen van China en België te schrappen. Die twee landen zouden elkaar op 8 en 9 februari treffen in de Chinese stad Changzhou, waar de Nederlandse hockeysters ruim twee weken geleden ook tegen China speelden. Mogelijk worden deze wedstrijden later in het jaar alsnog afgewerkt, maar dat is nog onduidelijk.
De afgelopen dagen zijn meer sportevenementen verplaatst vanwege het besmettelijke coronavirus, dat uitbrak in Wuhan en inmiddels al meer dan tachtig mensen het leven heeft gekost. Zo verhuist een kwalificatietoernooi voor voetbalsters voor de Olympische Spelen van China naar Australië. Tennisfederatie ITF verplaatste een kwalificatietoernooi voor de Fed Cup van de Chinese stad Dongguan naar Nur-Sultan in Kazachstan. Een olympisch kwalificatie-evenement voor basketbalsters ging van Foshan in China naar de Servische hoofdstad Belgrado en de bokssters gaan zich in de Jordaanse hoofdstad Amman in plaats van Wuhan proberen te plaatsen voor Tokio 2020.
De marathon van Hongkong, die voor volgende week op het programma stond, is geschrapt. "De publieke gezondheid staat voorop", aldus de organisatie. Het is hoogst onzeker of half februari de wereldbekerwedstrijden alpineskiën in Yanqing, nabij Peking, kunnen doorgaan. Op het programma staan een afdaling en super-G voor de mannen. De meeste skiërs hebben niet zo'n zin om naar China te gaan. Op korte termijn valt een beslissing.
Yanqing, waar over twee jaar ook de olympische wedstrijden worden gehouden tijdens de Winterspelen van Peking, ligt meer dan 1000 kilometer ten noorden van Wuhan.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
10 uur geleden