Wuhan-virus zit sportevenementen dwars
CHANGZHOU (ANP) - Het nieuwe coronavirus leidt in China tot afgelasting of verplaatsing van steeds meer sportevenementen. De internationale hockeyfederatie FIH besloot dinsdag de wedstrijden uit de Pro League tussen de vrouwen van China en België te schrappen. Die twee landen zouden elkaar op 8 en 9 februari treffen in de Chinese stad Changzhou, waar de Nederlandse hockeysters ruim twee weken geleden ook tegen China speelden. Mogelijk worden deze wedstrijden later in het jaar alsnog afgewerkt, maar dat is nog onduidelijk.
De afgelopen dagen zijn meer sportevenementen verplaatst vanwege het besmettelijke coronavirus, dat uitbrak in Wuhan en inmiddels al meer dan tachtig mensen het leven heeft gekost. Zo verhuist een kwalificatietoernooi voor voetbalsters voor de Olympische Spelen van China naar Australië. Tennisfederatie ITF verplaatste een kwalificatietoernooi voor de Fed Cup van de Chinese stad Dongguan naar Nur-Sultan in Kazachstan. Een olympisch kwalificatie-evenement voor basketbalsters ging van Foshan in China naar de Servische hoofdstad Belgrado en de bokssters gaan zich in de Jordaanse hoofdstad Amman in plaats van Wuhan proberen te plaatsen voor Tokio 2020.
De marathon van Hongkong, die voor volgende week op het programma stond, is geschrapt. "De publieke gezondheid staat voorop", aldus de organisatie. Het is hoogst onzeker of half februari de wereldbekerwedstrijden alpineskiën in Yanqing, nabij Peking, kunnen doorgaan. Op het programma staan een afdaling en super-G voor de mannen. De meeste skiërs hebben niet zo'n zin om naar China te gaan. Op korte termijn valt een beslissing.
Yanqing, waar over twee jaar ook de olympische wedstrijden worden gehouden tijdens de Winterspelen van Peking, ligt meer dan 1000 kilometer ten noorden van Wuhan.
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
11 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
17 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
22 uur geleden