Wuhan, stad van het coronavirus, keert terug naar normale leven
WUHAN (ANP/DPA/RTR) - De Chinese stad Wuhan, de bakermat van de huidige corona-epidemie, keert terug naar het normale leven. De inwoners mogen weer reizen, als ze gezond zijn en geen contact hadden met geïnfecteerden.
De laatste beperkingen van de bewegingsvrijheid voor de elf miljoen inwoners worden middernacht plaatselijke tijd opgeheven (18 uur onze tijd dinsdag 7 april). Auto's kunnen de stad uit, treinen rijden weer en ook vliegen is weer mogelijk. Ook gaan meer winkels open.
De opening van de metropool geldt als belangrijk signaal dat de corona-uitbraak in Wuhan onder controle is. Het ergste lijkt achter de rug, maar de littekens zullen nog wel een tijd voelbaar zijn, vrezen de inwoners.
Afgesloten
Wuhan was 2,5 maand lang van de buitenwereld afgesloten om verspreiding van het virus tegen te gaan. De stad werd zwaar getroffen, toen daar eind december de eerste personen stierven aan de door het virus veroorzaakte longziekte.
Van de officieel gemelde ruim 81.000 coronabesmettingen waren er zo'n 50.000 in Wuhan. En in de stad bezweken zeker 2500 mensen aan het virus, terwijl in de rest van China ruim 800 doden zijn geteld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft Stephen Miller aangesteld als nieuwe stafchef. Dat meldt de Amerikaanse president op Truth Social. Miller, nu nog plaatsvervangend stafchef, vervangt Susie Wiles, die sinds januari 2025 die functie bekleedde. Wiles krijgt een functie binnen Trumps politieke organisatie. Miller vervangt haar vanaf komende maandag.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europa vraagt niet om een nieuwe veiligheidsordening, zoals de Verenigde Staten voorstellen, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Het probleem ligt volgens haar bij Rusland, dat blijft proberen de bestaande afspraken onderuit te halen. "We hebben al een Europese veiligheidsarchitectuur."
4 uur geledenTAIZ (ANP/AFP) - Bij een aanval op een groentemarkt in het zuidwesten van Jemen zijn volgens de Houthi's zeker twintig mensen om het leven gekomen. Het zou gaan om een Saudische luchtaanval, waarbij meerdere raketten werden ingezet, aldus het door de Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Tien mensen zouden gewond zijn geraakt.
6 uur geledenLAKELAND (ANP) - De vader van Meghan, de vrouw van de Britse prins Harry, is opgepakt in Florida voor het bezit van kinderporno. De lokale autoriteiten hebben de 82-jarige Thomas Markle aangehouden in zijn verzorgingshuis. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CBS.
6 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is veroordeeld tot tweehonderd jaar gevangenisstraf voor de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij heeft volgens de rechtbank in Nairobi zijn volgelingen opgedragen zichzelf en hun kinderen uit te hongeren om "Jezus te ontmoeten".
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse omroep Sky heeft vrijdag een bedreiging ontvangen, een paar uur nadat onder meer de Ierse omroep RTÉ een bommelding had binnengekregen. "Sky is een van de mediaorganisaties die een beveiligingsdreiging hebben ontvangen", meldt de omroep in Sky News.
8 uur geledenDUBLIN (ANP) - In de bommelding die werd verstuurd naar Ierse media wordt een link gelegd naar de bommeldingen bij passagiersvliegtuigen in Europa. De Ierse omroep RTÉ meldt dat de afzender dit claimt in een mail. Meerdere gebouwen van Ierse media werden ontruimd.
8 uur geleden