Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wuhan sluit vliegveld en stations vanwege coronavirus

Wuhan sluit vliegveld en stations vanwege coronavirus

WUHAN (ANP/RTR) - De Chinese stad Wuhan, waar de eerste besmetting met het coronavirus werd vastgesteld, sluit zijn luchthaven en treinstations voor uitgaande reizigers. Dat meldden staatsmedia woensdag. Ook het lokale openbaar vervoer gaat plat.

De sluiting gaat donderdagochtend lokale tijd in. De stad heeft zijn inwoners gevraagd de stad vanaf donderdag niet te verlaten tenzij er een bijzondere noodzaak is.

Wuhan is een stad met circa 11 miljoen inwoners, 1000 kilometer ten zuiden van Peking in de centrale provincie Hubei. In die provincie zijn 444 gevallen vastgesteld van de longaandoening die verwant is aan het SARS-virus.

Vergadering WHO

Na de uitbraak in Wuhan zijn er inmiddels besmettingen vastgesteld in andere plekken in China, Japan, Zuid-Korea, Taiwan en de VS. Het aantal mensen dat in China is overleden staat op zeventien.

De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de VN maakt donderdag bekend of de uitbraak van het virus een wereldwijde noodsituatie is. De organisatie vergaderde woensdag over de situatie in het Zwitserse Genève. Als de corona-uitbraak tot noodsituatie wordt gebombardeerd, zal de VN-organisatie bestrijding internationaal gaan coördineren.

Tot nu toe heeft de WHO zes keer een noodsituatie uitgeroepen. Dat gebeurde onder andere bij uitbraken van zika, polio en ebola.

Meer uit Buitenland

China hamert bij VN op soevereiniteit landen, specifiek Cuba

NEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.

12 minuten geleden
Dodental na zinken veerboot Indonesië stijgt naar 64

JAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.

13 minuten geleden
Trump bevestigt afwijzing voorstel Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.

25 minuten geleden
Paus Leo spreekt zo'n 700.000 mensen toe in Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in Parijs een enorme openluchtmis gehouden op het Place de la Concorde. Volgens het Vaticaan waren er zo'n 700.000 mensen op de dienst afgekomen.

47 minuten geleden
Alle lichamen vermisten na explosie Athene gevonden

ATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft de lichamen van zes personen gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Het gaat om vier Amerikaanse toeristen en een ouder echtpaar die zich in het woongebouw bevonden toen het vrijdagochtend instortte.

2 uur geleden
Venezuela gaat hooggerechtshof hervormen na gesprek met oppositie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interimregering heeft met een deel van de oppositie afgesproken om het hooggerechtshof te hervormen. Dat is de uitkomst van een tweede gespreksronde tussen de beide blokken, onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Protest in Madrid om aanpak van overheid rond Ceuta

MADRID (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Madrid geprotesteerd tegen het handelen van de overheid rond de situatie in Ceuta. Tienduizenden migranten kwamen daar eind juli in korte tijd de grens over vanuit Marokko. De demonstranten vinden dat de overheid gefaald heeft in het beschermen van de grenzen en willen vervroegde verkiezingen.

2 uur geleden