Wuhan sluit vliegveld en stations vanwege coronavirus
WUHAN (ANP/RTR) - De Chinese stad Wuhan, waar de eerste besmetting met het coronavirus werd vastgesteld, sluit zijn luchthaven en treinstations voor uitgaande reizigers. Dat meldden staatsmedia woensdag. Ook het lokale openbaar vervoer gaat plat.
De sluiting gaat donderdagochtend lokale tijd in. De stad heeft zijn inwoners gevraagd de stad vanaf donderdag niet te verlaten tenzij er een bijzondere noodzaak is.
Wuhan is een stad met circa 11 miljoen inwoners, 1000 kilometer ten zuiden van Peking in de centrale provincie Hubei. In die provincie zijn 444 gevallen vastgesteld van de longaandoening die verwant is aan het SARS-virus.
Vergadering WHO
Na de uitbraak in Wuhan zijn er inmiddels besmettingen vastgesteld in andere plekken in China, Japan, Zuid-Korea, Taiwan en de VS. Het aantal mensen dat in China is overleden staat op zeventien.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de VN maakt donderdag bekend of de uitbraak van het virus een wereldwijde noodsituatie is. De organisatie vergaderde woensdag over de situatie in het Zwitserse Genève. Als de corona-uitbraak tot noodsituatie wordt gebombardeerd, zal de VN-organisatie bestrijding internationaal gaan coördineren.
Tot nu toe heeft de WHO zes keer een noodsituatie uitgeroepen. Dat gebeurde onder andere bij uitbraken van zika, polio en ebola.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP/AFP) - Het Zweedse parlement heeft niet ingestemd met de benoeming van de partijleider van de sociaaldemocraten, Magdalena Andersson, tot premier. Haar linkse blok won de verkiezingen vorige maand, maar het is nog niet gelukt om een coalitie te vormen.
13 minuten geledenISTANBUL (ANP/DPA) - Het dodental door de overstromingen in Istanbul is opgelopen tot drie. Reddingswerkers zijn nog op zoek naar vier vermisten.
15 minuten geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Tientallen scholieren zijn in Pakistan om het leven gekomen door het instorten van een schooldak. De autoriteiten maken melding van 35 doden en meer dan 50 gewonden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De hoofdredacteur van de onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta is aangehouden. Het dagblad meldt dat Sergej Sokolov is meegenomen voor verhoor nadat zijn huis was doorzocht.
2 uur geledenBELFAST (ANP) - De voormalige leider van de pro-Britse DUP-partij in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson, is veroordeeld tot vijftien jaar cel voor meerdere seksuele misdrijven tegen jonge kinderen. Hij werd afgelopen juni al schuldig bevonden aan de achttien misdrijven, waaronder verkrachting.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement waarschuwt dat EU-landen de rol van het parlement niet moeten onderschatten in de onderhandelingen over de EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Leiders van de EU-landen praten daar donderdag over maar zijn erg verdeeld, vooral over de hoogte van het budget. Na instemming van de lidstaten moet een meerderheid van het parlement de begroting goedkeuren.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Reddingswerkers zoeken voor de kust van Roemenië naar zeven zeelieden die worden vermist na nachtelijke aanvallen. President Nicușor Dan zei op de EU-top dat luchtdrones twee schepen hebben geraakt.
2 uur geleden