Wuhan sluit vliegveld en stations vanwege coronavirus
WUHAN (ANP/RTR) - De Chinese stad Wuhan, waar de eerste besmetting met het coronavirus werd vastgesteld, sluit zijn luchthaven en treinstations voor uitgaande reizigers. Dat meldden staatsmedia woensdag. Ook het lokale openbaar vervoer gaat plat.
De sluiting gaat donderdagochtend lokale tijd in. De stad heeft zijn inwoners gevraagd de stad vanaf donderdag niet te verlaten tenzij er een bijzondere noodzaak is.
Wuhan is een stad met circa 11 miljoen inwoners, 1000 kilometer ten zuiden van Peking in de centrale provincie Hubei. In die provincie zijn 444 gevallen vastgesteld van de longaandoening die verwant is aan het SARS-virus.
Vergadering WHO
Na de uitbraak in Wuhan zijn er inmiddels besmettingen vastgesteld in andere plekken in China, Japan, Zuid-Korea, Taiwan en de VS. Het aantal mensen dat in China is overleden staat op zeventien.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de VN maakt donderdag bekend of de uitbraak van het virus een wereldwijde noodsituatie is. De organisatie vergaderde woensdag over de situatie in het Zwitserse Genève. Als de corona-uitbraak tot noodsituatie wordt gebombardeerd, zal de VN-organisatie bestrijding internationaal gaan coördineren.
Tot nu toe heeft de WHO zes keer een noodsituatie uitgeroepen. Dat gebeurde onder andere bij uitbraken van zika, polio en ebola.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een bindende overeenkomst over de veiligheid van Groenland kan de veiligheid in het Arctische gebied verder versterken. Dat stelde de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen nadat de Amerikaanse president Trump melding had gemaakt van een verregaande deal over Groenland.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten van de Verenigde Staten niet naar de aankomende VN-top in New York mogen. De EU-buitenlanddienst wil graag dat de Amerikaanse autoriteiten terugkomen op dat besluit, zegt een woordvoerder.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Betogers hebben in Washington een menselijke keten gevormd rond het Kennedy Center. Aan de actie bij het beroemde culturele centrum deden volgens Amerikaanse media honderden mensen mee.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.
14 uur geledenJOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.
15 uur geleden