Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WTO: afname wereldhandel minder erg dan gevreesd

WTO: afname wereldhandel minder erg dan gevreesd

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De internationale handel in goederen neemt dit jaar vermoedelijk niet zo sterk af als de Wereldhandelsorganisatie (WTO) eerder verwachtte. De organisatie denkt niet meer dat het zwartste scenario dat in april werd geschetst, van een afname met een derde, wordt gehaald.

De handelsorganisatie houdt nog wel vast aan zijn voorspelling dat het wereldhandelsvolume heel dit jaar tussen de 13 en 32 procent afneemt, maar stelt nu dat de maximale daling veel minder waarschijnlijk lijkt. "Dan hadden de dalingen in de eerste twee kwartalen al scherper moeten zijn." De WTO zag een afname van de wereldhandel met 3 procent in het eerste kwartaal en verwacht in het lopende kwartaal een daling van 18,5 procent ten opzichte van een jaar eerder.

Directeur-generaal Roberto Azevêdo meent dat het allemaal veel erger had kunnen zijn. "Beleidskeuzes hebben een belangrijke rol gespeeld bij het verzachten van de voortdurende klap voor de productie en handel. Die blijven ook belangrijk bij bepalen van het tempo van het economisch herstel." De WTO denkt dat de wereldhandel zich komend jaar kan herstellen met een groei van tussen de 5 en 20 procent.

Meer uit Financieel

Prijs Brentolie stijgt tot boven 105 dollar per vat

NEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Brentolie is donderdagmiddag gestegen tot meer dan 105 dollar per vat, waarmee olie uit Europa en het Midden-Oosten de opmars van de afgelopen tijd steeds verder doorzet. De olieprijzen gaan nu al langere tijd omhoog als gevolg van het almaar escalerende geweld in de Iranoorlog.

4 minuten geleden
Heineken wil belang uitbreiden in hardseltzerproducent Stëlz

DEN HAAG (ANP) - Bierbrouwer Heineken wil zijn belang in de Nederlandse drankproducent Stëlz uitbreiden naar een meerderheidsbelang. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt of dit mag.

8 minuten geleden
Lagarde heeft 'niets te melden' over eventueel eerder vertrek

BERLIJN (ANP) - Over een eventueel eerder vertrek van Christine Lagarde als president van de Europese Centrale Bank is "niets te melden". Dat zei ze in een toelichting op het rentebesluit van de centrale bank voor de eurozone.

22 minuten geleden
CNV Jongeren hekelt uitspraken Brekelmans over parttime werken

UTRECHT (ANP) - De jongerentak van vakbond CNV hekelt de uitspraken van VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans over het parttime werken van jongeren. Brekelmans pleitte in zijn Binnenhoflezing woensdag om vijf dagen werken weer als norm te stellen. Hij wees ook op de werkcultuur bij techbedrijven in China, waar mensen volgens hem 72 uur in de week werken.

25 minuten geleden
Oliewinning Saudi-Arabië op laagste niveau sinds 1990

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De oliewinning in Saudi-Arabië is door de Iranoorlog gedaald tot het laagste niveau sinds 1990. Recente aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hebben het nog lastiger gemaakt om olie te produceren en exporteren.

26 minuten geleden
Italiaanse spoorvervoerder Italo wil na Duitsland naar Nederland

ROME (ANP) - De Italiaanse treinvervoerder Italo heeft plannen om uit te breiden naar Nederland en België. Dat zei topman Gianbattista La Rocca tegen Italiaanse media. Onlangs werd al bekend dat de private vervoersmaatschappij volop investeert om in Duitsland de concurrentie aan te gaan met Deutsche Bahn.

1 uur geleden
Gegevens van Bijenkorf-klanten ook betrokken bij datalek CEVA

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben tijdens de cyberaanval op het logistieke bedrijf CEVA Logistics ook toegang gekregen tot de persoonsgegevens van Bijenkorf-klanten. Dat bevestigt de warenhuisketen donderdag. Het gaat onder meer om namen, adressen en telefoonnummers van mensen die onlinebestellingen hebben gedaan bij de Bijenkorf.

1 uur geleden