Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WTC Leeuwarden opent als overlooplocatie voor Ter Apel

WTC Leeuwarden opent als overlooplocatie voor Ter Apel

LEEUWARDEN (ANP) - Het WTC in Leeuwarden opent de deuren als zogenoemde overlooplocatie voor het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel. In de opvang kunnen maximaal 250 mensen terecht. De locatie is tot 5 januari volgend jaar beschikbaar.

De asielzoekers mogen in eerste instantie maximaal tien dagen in de hal van het WTC in de Friese hoofdstad verblijven. Daarna moeten ze naar Ter Apel om het registratieproces te doorlopen.

In de loop van het jaar wil het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) er ook asielzoekers opvangen "die een stap verder in hun aanmeldproces zijn, maar voor wie nog geen plaats is op een COA-locatie". Eigenlijk vindt de gemeente Leeuwarden het WTC geen geschikte plek voor deze groep, maar het college heeft toch ingestemd omdat de doorstroom van asielzoekers stokt.

In het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven al ruim twee weken meer mensen dan het toegestane maximum van 2000. Of de wachtkamer in Leeuwarden ervoor gaat zorgen dat dit aantal zakt, durft een woordvoerder van het COA nog niet te zeggen. "Alle kleine beetjes helpen", aldus de zegsman.

Meer uit Binnenland

OM: meerdere aangiftes tegen Kamerlid Markuszower binnengekomen

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Openbaar Ministerie in Amsterdam zijn meerdere aangiftes binnengekomen tegen Tweede Kamerlid Gidi Markuszower om zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers. Die zouden volgens de aangevers aanzetten tot haat en geweld. Een exact aantal kon het OM niet noemen.

29 minuten geleden
Nederlander met tientallen kilo's ketamine opgepakt op Ibiza

ROTTERDAM (ANP) - Op Ibiza is vorige week woensdag een 23-jarige Nederlander uit Den Bosch aangehouden die 49,5 kilo ketamine en 56.000 xtc-pillen bij zich had. Hij zit nog vast op het Spaanse eiland, meldt de politie dinsdag.

54 minuten geleden
Rapport: sekswerkers geïntimideerd en uitgebuit, geen toezicht

AMSTERDAM (ANP) - Het is slecht gesteld met de arbeidsomstandigheden van sekswerkers. De overheid controleert nauwelijks, handhaving ontbreekt structureel. Dat stelt het Sekswerk Meld- en Adviespunt (SMAP) in een rapport. Bij het meldpunt komen veel klachten binnen over exploitanten.

4 uur geleden
Mediawaakhond waarschuwt voor democratische risico's van feeds

HILVERSUM (ANP) - Aanbevelingsalgoritmes van sociale media bedreigen de democratie, maar zijn wel te verbeteren. Tot deze conclusie komt het Commissariaat voor de Media (CvdM) op basis van een analyse van de gevolgen van feeds voor de vrije meningsvorming van consumenten. De mediawaakhond biedt het kabinet en toezichthouders daarom aanbevelingen voor wetgeving en naleving.

4 uur geleden
Inwoners Engelen overhandigen petitie voor gastvrije asielopvang

DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.

13 uur geleden
ME ingezet bij bezetting VU-gebouw, universiteit doet aangifte

AMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.

14 uur geleden
Opnieuw Nederlander van flotilla-boot gehaald door Israël

DEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.

15 uur geleden