WTA uit zorgen om tennisster Peng, eist onderzoek
LONDEN (ANP) - De WTA, de belangenbehartiger van de tennissters, heeft zorgen geuit over de situatie van Peng Shuai en eist een onderzoek. Van de 35-jarige Chinese is al enige tijd niets meer vernomen en ze is gewist van internetsites en sociale media. Peng beschuldigde eerder deze maand voormalig vice-premier Zhang Gaoli op het Chinese sociale medium Weibo van seksueel misbruik.
Zhang zou haar tot seks hebben gedwongen. Kort na de beschuldiging werd het bericht verwijderd en sindsdien is er niets meer van Peng vernomen. In de tenniswereld is dit weekend de hashtag #WhereIsPengShuai in het leven geroepen.
"De recente gebeurtenissen in China met betrekking tot een WTA-speler, Peng Shuai, zijn een grote zorg. Als organisatie die zich inzet voor vrouwen, blijven we toegewijd aan de principes waarop we zijn gebaseerd: gelijkheid, kansen en respect", aldus Steve Simon, de baas van de WTA.
"Peng Shuai, en alle vrouwen, verdienen het om gehoord te worden en niet te worden gecensureerd. Haar beschuldiging over het gedrag van een voormalige Chinese leider met betrekking tot seksueel geweld moet met de grootste ernst worden behandeld. In alle samenlevingen moet het gedrag waarvan ze beweert dat het plaatsvond, worden onderzocht, niet vergoelijkt of genegeerd. We prijzen Peng voor haar opmerkelijke moed en kracht om hiermee naar buiten te treden. We verwachten dat deze kwestie goed wordt afgehandeld, wat betekent dat de beschuldigingen volledig, eerlijk, transparant en zonder censuur worden onderzocht."
Peng won in 2013 het dubbelspel van Wimbledon en was een jaar later in het dubbelspel ook de beste op Roland Garros.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.
50 minuten geledenSOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.
1 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Tour de France is na het uitvallen van Jonas Vingegaard niet meer hetzelfde volgens Tadej Pogačar. De Sloveense geletruidrager zei dat zondag in een flashinterview na afloop van de vijftiende etappe van de Ronde van Frankrijk.
1 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Mercedes-coureur Kimi Antonelli voelt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft. De 19-jarige Italiaan boekte zijn zesde seizoenszege in de Grote Prijs van België en vergrootte zijn voorsprong in het wereldkampioenschap van de Formule 1.
2 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijftiende etappe in de Tour de France gewonnen. De Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe ging in de rit van Champagnole over 183,9 kilometer naar Plateau de Solaison als eerste over de streep voor geletruidrager Tadej Pogačar.
3 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike is uitgevallen in de Tour de France. Hij kwam 20 kilometer voor de finish in Plateau de Solaison ten val. Vingegaard stond op de tweede plaats in het algemeen klassement op 4,5 minuut achterstand op geletruidrager Tadej Pogačar.
4 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was tevreden na zijn derde plaats in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen moest alleen de Italiaan Kimi Antonelli (Mercedes) en de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) voor zich dulden. "Om op het podium te staan is best goed, de derde plaats is goed", zei Verstappen in het flashinterview.
4 uur geleden