
WTA nog steeds 'zeer bezorgd' om Chinese tennisster Peng Shuai
LONDEN (ANP/AFP) - De mondiale tennisorganisatie WTA is nog steeds "zeer bezorgd" over de situatie van de Chinese speelster Peng Shuai. Voorzitter Steve Simon heeft twee e-mails gestuurd naar Peng Shuai en daar ook reactie op gekregen, maar volgens de WTA waren de antwoorden van de tennisster "duidelijk beïnvloed door anderen".
Het zorgt ervoor dat de tennisorganisatie zich nog steeds zorgen maakt om de Chinese. "Simon heeft besloten om geen contact meer te hebben via de mail, tot hij zeker weet dat de antwoorden van Peng komen en niet van mensen die haar censureren. De WTA blijft bezorgd over haar mogelijkheden om vrij, open en direct te communiceren."
De 35-jarige Peng, voormalig nummer 1 van de wereld in het dubbelspel, beschuldigde begin november op het Chinese sociale medium Weibo voormalig vicepremier Zhang Gaoli van seksueel misbruik. Haar zorgwekkende boodschap verdween al snel van het internet en van de tennisster werd nadien gedurende ruim twee weken niets meer vernomen.
Videoverbinding
De tenniswereld zette druk op de Chinese autoriteiten om aan te tonen dat Peng veilig is. Ook het Witte Huis deed een oproep bewijs te leveren en de Verenigde Naties kwamen met het verzoek tot een onafhankelijk onderzoek naar de beschuldigingen van Peng.
Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) meldde vorige week dat voorzitter Thomas Bach via een videoverbinding een half uur had gesproken met Peng Shuai. De tennisster zei daarin volgens het IOC dat ze veilig en wel is en thuis zit, maar het gesprek heeft bij veel partijen de zorgen niet weggenomen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus klopte de Poolse Iga Swiatek in de halve eindstrijd op het gravel van Parijs: 7-6 (1) 4-6 6-0.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel is fit genoeg om zondag te starten in het Critérium du Dauphiné. De voormalig wereldkampioen is voldoende hersteld van de breuk in een botje van een pols die hij eind vorige maand opliep tijdens de wereldbeker mountainbike in Nove Mesto. Dat heeft zijn ploeg Alpecin-Deceuninck bekendgemaakt.
12 uur geledenCONEGLIANO (ANP) - Volleybalster Nika Daalderop maakt een toptransfer naar de Italiaanse kampioen Imoco Conegliano. De 26-jarige aanvoerster van Oranje verruilt Numia Vero Volley Milano voor de meest recente winnaar van de Champions League. Eerder speelde voormalig international Robin de Kruijf voor de club, van 2016 tot 2024.
12 uur geledenALCANIZ (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer mist ook de Grote Prijs van Aragón komend weekend. De 20-jarige Staphorster is nog niet hersteld van de polsblessure die hij vorige maand opliep, waardoor hij al de Grote Prijs van Groot-Brittannië miste. Dat meldt zijn team Red Bull KTM Ajo.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Novak Djokovic kreeg woensdagavond met zijn zege op Alexander Zverev op Roland Garros de bevestiging dat hij nog steeds wil doorgaan met tennis. "Zo'n wedstrijd is de belangrijkste reden dat ik doorga en het blijf proberen op dit niveau", zei de 24-voudig grandslamkampioen na zijn zege in de kwartfinales in vier sets (4-6 6-3 6-2 6-4).
16 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben hun eerste wedstrijd in de Nations League verloren. Het team van bondscoach Felix Koslowski ging in het Canadese Ottawa in drie sets onderuit tegen Japan: 17-25 15-25 16-25.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich voor het tweede jaar op rij geplaatst voor de halve finale van Roland Garros. De nummer 1 van de wereld won eenvoudig met 6-1 7-5 6-0 van de Kazach Aleksandr Boeblik, de mondiale nummer 62.
1 dag geleden