Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WTA nog steeds 'zeer bezorgd' om Chinese tennisster Peng Shuai

WTA nog steeds 'zeer bezorgd' om Chinese tennisster Peng Shuai

LONDEN (ANP/AFP) - De mondiale tennisorganisatie WTA is nog steeds "zeer bezorgd" over de situatie van de Chinese speelster Peng Shuai. Voorzitter Steve Simon heeft twee e-mails gestuurd naar Peng Shuai en daar ook reactie op gekregen, maar volgens de WTA waren de antwoorden van de tennisster "duidelijk beïnvloed door anderen".

Het zorgt ervoor dat de tennisorganisatie zich nog steeds zorgen maakt om de Chinese. "Simon heeft besloten om geen contact meer te hebben via de mail, tot hij zeker weet dat de antwoorden van Peng komen en niet van mensen die haar censureren. De WTA blijft bezorgd over haar mogelijkheden om vrij, open en direct te communiceren."

De 35-jarige Peng, voormalig nummer 1 van de wereld in het dubbelspel, beschuldigde begin november op het Chinese sociale medium Weibo voormalig vicepremier Zhang Gaoli van seksueel misbruik. Haar zorgwekkende boodschap verdween al snel van het internet en van de tennisster werd nadien gedurende ruim twee weken niets meer vernomen.

Videoverbinding

De tenniswereld zette druk op de Chinese autoriteiten om aan te tonen dat Peng veilig is. Ook het Witte Huis deed een oproep bewijs te leveren en de Verenigde Naties kwamen met het verzoek tot een onafhankelijk onderzoek naar de beschuldigingen van Peng.

Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) meldde vorige week dat voorzitter Thomas Bach via een videoverbinding een half uur had gesproken met Peng Shuai. De tennisster zei daarin volgens het IOC dat ze veilig en wel is en thuis zit, maar het gesprek heeft bij veel partijen de zorgen niet weggenomen.

Meer uit Sport

Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

2 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

5 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

6 uur geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

6 uur geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

7 uur geleden
KNSB: vervoer schaatsers naar olympische baan duurt lang

MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.

8 uur geleden