WTA niet terug naar China zonder duidelijkheid in zaak-Peng
ST. PETERSBURG (ANP) - Het is nog altijd onduidelijk of er komend jaar WTA-toernooien in China zullen worden gespeeld. De overkoepelende organisatie in het vrouwentennis heeft aangegeven dat de terugkeer afhangt van de situatie rond Peng Shuai en dat er nog altijd geen persoonlijk gesprek is geweest met de voormalige nummer 1 van de wereld in het dubbelspel.
Op de voorlopige kalender voor 2023 staan geen toernooien na september en wordt geen duidelijkheid gegeven over de Chinese evenementen. "Er is geen verandering geweest in het standpunt van de WTA over een terugkeer naar China en we hebben onze kalender voor 2023 alleen tot en met de US Open bevestigd", aldus de WTA tegenover Reuters.
"Een terugkeer naar de regio vereist een oplossing voor de Peng-situatie waarin ze een moedige stap nam door publiekelijk naar voren te komen met de beschuldiging dat ze seksueel was misbruikt door een hoge Chinese regeringsleider. Zoals we zouden doen met al onze spelers wereldwijd, hebben we opgeroepen tot een formeel onderzoek naar de beschuldigingen door de bevoegde autoriteiten en een gelegenheid voor de WTA om Peng privé te ontmoeten om haar situatie te bespreken."
De WTA schrapte vorig seizoen alle toernooien in China vanwege de gebeurtenissen rond Peng, van wie eind 2021 bijna drie weken niets werd vernomen nadat ze voormalig vicepremier Zhang Gaoli had beschuldigd van seksueel misbruik. Peng verklaarde later dat ze thuis was geweest en dat haar geen beperkingen waren opgelegd.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
9 minuten geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
16 minuten geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
3 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
17 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
22 uur geleden