WTA niet terug naar China zonder duidelijkheid in zaak-Peng
ST. PETERSBURG (ANP) - Het is nog altijd onduidelijk of er komend jaar WTA-toernooien in China zullen worden gespeeld. De overkoepelende organisatie in het vrouwentennis heeft aangegeven dat de terugkeer afhangt van de situatie rond Peng Shuai en dat er nog altijd geen persoonlijk gesprek is geweest met de voormalige nummer 1 van de wereld in het dubbelspel.
Op de voorlopige kalender voor 2023 staan geen toernooien na september en wordt geen duidelijkheid gegeven over de Chinese evenementen. "Er is geen verandering geweest in het standpunt van de WTA over een terugkeer naar China en we hebben onze kalender voor 2023 alleen tot en met de US Open bevestigd", aldus de WTA tegenover Reuters.
"Een terugkeer naar de regio vereist een oplossing voor de Peng-situatie waarin ze een moedige stap nam door publiekelijk naar voren te komen met de beschuldiging dat ze seksueel was misbruikt door een hoge Chinese regeringsleider. Zoals we zouden doen met al onze spelers wereldwijd, hebben we opgeroepen tot een formeel onderzoek naar de beschuldigingen door de bevoegde autoriteiten en een gelegenheid voor de WTA om Peng privé te ontmoeten om haar situatie te bespreken."
De WTA schrapte vorig seizoen alle toernooien in China vanwege de gebeurtenissen rond Peng, van wie eind 2021 bijna drie weken niets werd vernomen nadat ze voormalig vicepremier Zhang Gaoli had beschuldigd van seksueel misbruik. Peng verklaarde later dat ze thuis was geweest en dat haar geen beperkingen waren opgelegd.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
34 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
19 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
20 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden