WTA legt tenniscircuit vrouwen tot en met 2 mei stil
LONDEN (ANP) - De belangenbehartiger in het vrouwentennis WTA heeft de tenniswedstrijden nu ook volledig stilgelegd. De WTA deed dat een week nadat de associatie van de mannelijke tennissers ATP en de internationale tennisfederatie ITF tot deze stap waren overgegaan.Tot en met 2 mei wordt er niet getennist op de WTA Tour.
De maatregel heeft betrekking op de toernooien van Stuttgart, Istanbul en Praag. Eerder werden al de toernooien van Charleston en Bogota geschrapt.
Op 3 mei hoopt de WTA het circuit weer te kunnen vervolgen in Madrid, een week later staat het toernooi van Rome op het programma. Beide steden hebben het momenteel zwaar te lijden onder de coronacrisis. "We zullen komende week een besluit nemen over de resterende graveltoernooien en houden de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten", meldt de WTA.
Tot onvrede van veel speelsters en coaches liet de reactie van de WTA langer op zich wachten. De ATP, de belangenbehartiger bij de mannen, legde de toernooien al vorige week voor zes weken stil.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
8 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
11 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
12 uur geleden