WTA legt tenniscircuit vrouwen tot en met 2 mei stil
LONDEN (ANP) - De belangenbehartiger in het vrouwentennis WTA heeft de tenniswedstrijden nu ook volledig stilgelegd. De WTA deed dat een week nadat de associatie van de mannelijke tennissers ATP en de internationale tennisfederatie ITF tot deze stap waren overgegaan.Tot en met 2 mei wordt er niet getennist op de WTA Tour.
De maatregel heeft betrekking op de toernooien van Stuttgart, Istanbul en Praag. Eerder werden al de toernooien van Charleston en Bogota geschrapt.
Op 3 mei hoopt de WTA het circuit weer te kunnen vervolgen in Madrid, een week later staat het toernooi van Rome op het programma. Beide steden hebben het momenteel zwaar te lijden onder de coronacrisis. "We zullen komende week een besluit nemen over de resterende graveltoernooien en houden de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten", meldt de WTA.
Tot onvrede van veel speelsters en coaches liet de reactie van de WTA langer op zich wachten. De ATP, de belangenbehartiger bij de mannen, legde de toernooien al vorige week voor zes weken stil.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
22 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
19 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
1 dag geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
1 dag geleden