Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WTA hoopt in 2023 terug te keren in China na zaak-Peng

WTA hoopt in 2023 terug te keren in China na zaak-Peng

LONDEN (ANP) - De WTA hoopt in 2023 weer toernooien op Chinese bodem te kunnen spelen. De overkoepelende organisatie in het vrouwentennis zegt een terugkeer in het Aziatische land alleen te overwegen als de autoriteiten de zaken op orde hebben.

"We hebben goede hoop dat we in 2023 evenementen in die regio kunnen houden, maar we zullen geen concessies doen aan onze fundamentele principes om dat te doen", zei WTA-baas Steve Simon tegen het Duitse persbureau DPA.

De WTA schrapte alle toernooien in China vanwege de gebeurtenissen rond tennisster Peng Shuai, van wie eind vorig jaar bijna drie weken niets werd vernomen nadat ze voormalig vicepremier Zhang Gaoli begin november had beschuldigd van seksueel misbruik. Er waren grote zorgen over haar veiligheid en gezondheid, onder meer geuit door de WTA. Peng zei later in interviews dat ze al die tijd thuis is geweest in Beijing en dat haar geen beperkingen zijn opgelegd.

"We hebben bevestigd gekregen dat Peng veilig is en dat ze zich op haar gemak voelt, maar we hebben haar nog niet persoonlijk ontmoet", liet Simon optekenen. Hij liet weten dat de WTA de Chinezen om opheldering blijft vragen over de zaak-Peng.

Volgende week zou in Shenzhen het eindejaarstoernooi WTA Finals plaatsvinden, maar het evenement werd verplaatst naar Texas.

Meer uit Sport

Laros stapt met blessure uit op 5000 meter bij WK atletiek

TOKIO (ANP) - Niels Laros is met een achillespeesblessure uitgestapt op de 5000 meter bij de WK atletiek in Tokio. Hij lag in zijn serie met nog ongeveer een kilometer te gaan op de tweede plaats toen hij ineens inhield. De 20-jarige atleet ging vervolgens zitten op de atletiekbaan van het Japan National Stadium, om kort daarna het stadion te verlaten.

3 minuten geleden
Alle deelnemers krijgen gps-tracker bij WK wielrennen in Rwanda

AIGLE (ANP) - Alle wielrenners tijdens het aankomende WK in Rwanda krijgen gps-trackers. De technologie moet de veiligheid bevorderen. Dat meldde wielerunie UCI vrijdag.

45 minuten geleden
Laros start toch op 5000 meter op WK atletiek in Tokio

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat vrijdag van start op de 5000 meter bij de WK atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter loopt rond 13.15 uur Nederlandse tijd in de tweede serie.

5 uur geleden
WK korfbal in 2027 in Nederland

ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.

21 uur geleden
Tennisster Rus bereikt kwartfinales WTA-toernooi in Tolentino

TOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.

21 uur geleden
Gregorius en Schoop spelen op EK honkbal in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittanniƫ.

22 uur geleden
McLaughlin-Levrone wint WK-goud op 400 meter in tweede tijd ooit

TOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.

22 uur geleden