WTA haalt China officieel van tenniskalender, ITF wel naar China
LONDEN (ANP) - De WTA heeft de kalender voor het eerste half jaar van 2022 bevestigd en daarop ontbreekt het WTA-toernooi van Shenzhen. Vorige week maakte de tennisbond bekend dat het geboorteland van Shuai Peng wordt gemeden naar aanleiding van de situatie rondom de tennisster.
Het Shenzhen Open, begin januari, zou in aanloop naar de Australian Open gespeeld worden. Het merendeel van de toernooien in China wordt traditioneel in het najaar gespeeld.
De 35-jarige Peng, voormalig nummer 1 van de wereld in het dubbelspel, beschuldigde begin november op het Chinese sociale medium Weibo voormalig vicepremier Zhang Gaoli van seksueel misbruik. Haar zorgwekkende boodschap verdween al snel van het internet en van de tennisster werd nadien gedurende enkele weken niets meer vernomen.
ITF
In tegenstelling tot de WTA heeft de ITF bekendgemaakt wel toernooien op Chinese bodem te blijven spelen. De ITF is verantwoordelijk voor toernooien op een lager niveau, de zogenoemde ITF-toernooien, bedoeld voor tennissers en tennissters die niet tot de beste tweehonderd spelers op de wereldranglijst behoren.
"We willen niet een miljard mensen straffen door zo'n maatregel te nemen", zei David Haggerty, de baas van de ITF. "Als overkoepelende organisatie in het tennis steunen we vrouwenrechten. De beschuldigingen moeten onderzocht worden. Maar ik herinner eraan dat wij als ITF verantwoordelijk zijn voor de ontwikkeling van het tennis op het basisniveau."
Op de WTA-kalender staat één vrouwentoernooi in Nederland. Van 6 tot en met 12 juni vindt in Rosmalen het Libéma Open plaats. Het nieuwe tennisseizoen wordt op 3 januari ingeluid in Adelaide.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
1 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
2 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
3 uur geleden