WTA gaat spelers die deelnemen aan demo in Rusland niet straffen
LONDEN (ANP) - De WTA gaat tennissters die komend weekend deelnemen aan een demonstratietoernooi in Rusland niet bestraffen. Er is ophef ontstaan over een evenement dat in Sint-Petersburg wordt gespeeld, terwijl Rusland in oorlog is met Oekraïne. Het evenement wordt gesponsord door het Russische aardgasbedrijf Gazprom.
Northern Palmyra Trophies vindt van 1 tot en met 3 december plaats in Sint-Petersburg. Diverse speelsters en spelers van naam hebben hun deelname toegezegd, onder wie Veronika Koedermetova bij de vrouwen en Karen Chatsjanov bij de mannen. Zij zijn beiden afkomstig uit Rusland. Ook spelers van buiten Rusland doen mee, zoals de Kazach Aleksandr Boeblik en de Spanjaard Roberto Bautista Agut.
"Dit evenement is niet gelieerd aan de WTA en de WTA ondersteunt het evenement niet. Speelsters strijden op de WTA Tour als onafhankelijke contractanten en hebben, naar eigen goeddunken, de mogelijkheid om buiten het seizoen zonder boete deel te nemen aan een demo", zei de WTA na de commotie. De ATP, de belangenbehartiger bij de mannen, heeft niet gereageerd.
Voor de beste tennissers ter wereld zit het seizoen erop. Zij bereiden zich in december voor op het nieuwe tennisjaar, dat eind december in Australië van start gaat. In het zogenaamde off-season maken spelers van de mogelijkheid gebruik om demonstratiewedstrijden te spelen, waar vaak grote bedragen tegenover staan.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
10 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
11 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
13 uur geleden