WTA gaat spelers die deelnemen aan demo in Rusland niet straffen
LONDEN (ANP) - De WTA gaat tennissters die komend weekend deelnemen aan een demonstratietoernooi in Rusland niet bestraffen. Er is ophef ontstaan over een evenement dat in Sint-Petersburg wordt gespeeld, terwijl Rusland in oorlog is met Oekraïne. Het evenement wordt gesponsord door het Russische aardgasbedrijf Gazprom.
Northern Palmyra Trophies vindt van 1 tot en met 3 december plaats in Sint-Petersburg. Diverse speelsters en spelers van naam hebben hun deelname toegezegd, onder wie Veronika Koedermetova bij de vrouwen en Karen Chatsjanov bij de mannen. Zij zijn beiden afkomstig uit Rusland. Ook spelers van buiten Rusland doen mee, zoals de Kazach Aleksandr Boeblik en de Spanjaard Roberto Bautista Agut.
"Dit evenement is niet gelieerd aan de WTA en de WTA ondersteunt het evenement niet. Speelsters strijden op de WTA Tour als onafhankelijke contractanten en hebben, naar eigen goeddunken, de mogelijkheid om buiten het seizoen zonder boete deel te nemen aan een demo", zei de WTA na de commotie. De ATP, de belangenbehartiger bij de mannen, heeft niet gereageerd.
Voor de beste tennissers ter wereld zit het seizoen erop. Zij bereiden zich in december voor op het nieuwe tennisjaar, dat eind december in Australië van start gaat. In het zogenaamde off-season maken spelers van de mogelijkheid gebruik om demonstratiewedstrijden te spelen, waar vaak grote bedragen tegenover staan.
Meer uit Sport
SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
7 minuten geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
2 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
5 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
21 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
21 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 dag geleden