WSJ: VS overwegen verbod routers TP-Link om nationale veiligheid
WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten overwegen om wifi-routers van de Chinese fabrikant TP-Link te verbieden. De populaire routers voor in huis worden in verband gebracht met cyberaanvallen, meldde The Wall Street Journal (WSJ) woensdag op basis van ingewijden. Producten van TP-Link zijn ook te koop in Nederland.
De autoriteiten onderzoeken volgens de bronnen of de routers een risico vormen voor de nationale veiligheid. De ministeries van Handel, Defensie en Justitie zijn onderzoeken begonnen naar het bedrijf. Een mogelijk verkoopverbod zou begin volgend jaar al kunnen ingaan. Het ministerie van Handel zou volgens de ingewijden werken aan een dagvaarding.
TP-Link is een van de grootste fabrikanten van wifi-routers ter wereld. In de Verenigde Staten heeft het bedrijf een marktaandeel van ongeveer 65 procent, aldus WSJ.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Air France heeft de opschorting van haar vluchten van en naar Dubai en Riyad verlengd tot en met 31 maart, en van en naar Tel Aviv en Beiroet tot en met 4 april. "Vanwege de veiligheidsomstandigheden op de bestemmingen en de sluiting van bepaalde luchtruimten is het bedrijf genoodzaakt de opschorting van haar vluchten te verlengen", maakte de luchtvaartmaatschappij maandag bekend.
19 minuten geledenREUSEL (ANP) - Steeds meer rijscholen verhogen de leskosten vanwege de gestegen dieselprijs. Secretaris Hugo Mentink van de Vereniging Rijschool Belang (VRB) merkt dat een aantal rijscholen dit al heeft gedaan en verwacht dat "veruit de meeste" dat vroeg of laat ook zullen doen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen wijken volgend jaar tijdens de maandenlange renovatie van Eindhoven Airport uit naar de vliegvelden van Maastricht en het Duitse Weeze. Transavia verplaatst twee van de negen vliegtuigen naar Maastricht Aachen Airport (MAA) en vier naar Weeze, vlak over de grens bij Nijmegen. TUI verplaatst alle op Eindhoven geplande vluchten naar Maastricht.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.
3 uur geleden