WSJ: VS gaan weer bommen van 500 pond aan Israël leveren
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan na ongeveer twee maanden weer bommen van 500 pond leveren aan Israël, schrijft The Wall Street Journal. Een regeringsmedewerker zegt tegen de zakenkrant dat de wapens momenteel worden verscheept en in de komende weken in Israël worden verwacht. De levering van nog zwaardere bommen van 2000 pond blijft vooralsnog wel opgeschort.
De VS maakten in mei bekend dat de levering van een lading zware wapens was opgeschort. De Amerikaanse regering wilde zo burgers beschermen in de zuidelijke stad Rafah in de Gazastrook. "Onze voornaamste zorg is en blijft het mogelijke gebruik van bommen van 2000 pond in Rafah en elders in de Gazastrook", laat een regeringsfunctionaris weten aan de krant. "Onze zorgen draaiden niet om de bommen van 500 pond."
Het opschorten van de wapenleverantie had de relatie tussen de twee bevriende landen onder druk gezet. Israël voerde aan dat het zware bommen nodig heeft om tunnels te kunnen vernietigen.
Meer uit Buitenland
ST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat.
18 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.
1 uur geledenRAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft besloten tot en met zondag geen aanvallen op Kyiv uit te voeren, na een verzoek hierover van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft het Kremlin vrijdag bekendgemaakt. Dit zou bedoeld zijn om gunstige omstandigheden te creëren voor onderhandelingen.
3 uur geledenANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.
4 uur geleden