WSJ: VS gaan weer bommen van 500 pond aan Israël leveren
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan na ongeveer twee maanden weer bommen van 500 pond leveren aan Israël, schrijft The Wall Street Journal. Een regeringsmedewerker zegt tegen de zakenkrant dat de wapens momenteel worden verscheept en in de komende weken in Israël worden verwacht. De levering van nog zwaardere bommen van 2000 pond blijft vooralsnog wel opgeschort.
De VS maakten in mei bekend dat de levering van een lading zware wapens was opgeschort. De Amerikaanse regering wilde zo burgers beschermen in de zuidelijke stad Rafah in de Gazastrook. "Onze voornaamste zorg is en blijft het mogelijke gebruik van bommen van 2000 pond in Rafah en elders in de Gazastrook", laat een regeringsfunctionaris weten aan de krant. "Onze zorgen draaiden niet om de bommen van 500 pond."
Het opschorten van de wapenleverantie had de relatie tussen de twee bevriende landen onder druk gezet. Israël voerde aan dat het zware bommen nodig heeft om tunnels te kunnen vernietigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
4 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
6 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
7 uur geleden