WSJ: Trump komt nog niet met nieuwe importheffingen
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump, die maandag wordt beëdigd als president van de Verenigde Staten, zal op zijn eerste werkdag nog geen nieuwe belastingtarieven invoeren op producten uit andere landen. Dit meldt de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal. Hoewel sommige landen dit hadden verwacht en gevreesd, wil Trump eerst meer inzicht krijgen in waarom de VS meer producten importeren dan exporteren.
Volgens de krant wil Trump dat federale overheidsinstanties onderzoeken hoe eerlijk de handel is tussen de VS en andere landen, met speciale aandacht voor China, Canada en Mexico. Dit betekent dat zij bestaande handelsafspraken onder de loep nemen en nagaan of deze landen zich aan de regels houden. Daarnaast wil Trump laten onderzoeken of andere landen hun valuta op een oneerlijke manier gebruiken om handelsvoordelen te behalen.
Vooral de handelsdeal met China uit 2020 en de afspraken in het handelsakkoord tussen de VS, Canada en Mexico krijgen extra aandacht. In 2026 worden de afspraken met Canada en Mexico opnieuw geëvalueerd, en Trump wil zich daar goed op voorbereiden.
Wereldwijde handelsoorlog
Economen vrezen dat de door Trump aangekondigde Amerikaanse importtarieven kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog. Hoe alles daadwerkelijk uitpakt, hangt sterk af van de hoogte van de uiteindelijke tarieven en voor welke producten de heffingen precies gelden. Ook maakt het uit of de getroffen landen zullen terugslaan met hogere heffingen op Amerikaanse producten.
Trump zei eerder dat hij Canada en Mexico een invoerheffing van 25 procent wil opleggen. Trump kondigde eind november ook een importheffing van 10 procent voor Chinese producten aan. Eerder had hij gedreigd met tarieven tot zelfs 60 procent voor het Aziatische land.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
15 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
17 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
19 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
19 uur geleden