Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: Trump komt nog niet met nieuwe importheffingen

WSJ: Trump komt nog niet met nieuwe importheffingen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump, die maandag wordt beëdigd als president van de Verenigde Staten, zal op zijn eerste werkdag nog geen nieuwe belastingtarieven invoeren op producten uit andere landen. Dit meldt de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal. Hoewel sommige landen dit hadden verwacht en gevreesd, wil Trump eerst meer inzicht krijgen in waarom de VS meer producten importeren dan exporteren.

Volgens de krant wil Trump dat federale overheidsinstanties onderzoeken hoe eerlijk de handel is tussen de VS en andere landen, met speciale aandacht voor China, Canada en Mexico. Dit betekent dat zij bestaande handelsafspraken onder de loep nemen en nagaan of deze landen zich aan de regels houden. Daarnaast wil Trump laten onderzoeken of andere landen hun valuta op een oneerlijke manier gebruiken om handelsvoordelen te behalen.

Vooral de handelsdeal met China uit 2020 en de afspraken in het handelsakkoord tussen de VS, Canada en Mexico krijgen extra aandacht. In 2026 worden de afspraken met Canada en Mexico opnieuw geëvalueerd, en Trump wil zich daar goed op voorbereiden.

Wereldwijde handelsoorlog

Economen vrezen dat de door Trump aangekondigde Amerikaanse importtarieven kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog. Hoe alles daadwerkelijk uitpakt, hangt sterk af van de hoogte van de uiteindelijke tarieven en voor welke producten de heffingen precies gelden. Ook maakt het uit of de getroffen landen zullen terugslaan met hogere heffingen op Amerikaanse producten.

Trump zei eerder dat hij Canada en Mexico een invoerheffing van 25 procent wil opleggen. Trump kondigde eind november ook een importheffing van 10 procent voor Chinese producten aan. Eerder had hij gedreigd met tarieven tot zelfs 60 procent voor het Aziatische land.

Meer uit Financieel

Trump schrapt heffing Schotse whisky ter ere van koning Charles

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.

40 minuten geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

5 uur geleden
FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

7 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

7 uur geleden
Topman: Apple beleeft beste eerste kwartaal van een jaar ooit

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.

7 uur geleden
Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

8 uur geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

10 uur geleden