WSJ: topman Thomas Gottstein van Credit Suisse gaat vertrekken
ZÜRICH (ANP) - Topman Thomas Gottstein van de grote Zwitserse bank Credit Suisse gaat vertrekken. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen bij de bank. Credit Suisse komt woensdag met kwartaalcijfers naar buiten en mogelijk kan dan ook het vertrek van Gottstein aangekondigd worden, aldus de Amerikaanse zakenkrant.
Gottstein kwam in februari 2020 aan het roer te staan bij de tweede bank van Zwitserland. Onder zijn leiding was de bank verwikkeld in een reeks schandalen en is het financiële concern al enige tijd verlieslijdend. Credit Suisse had in juni nog gewaarschuwd in het tweede kwartaal opnieuw verlies te zullen lijden.
De bank moet bijvoorbeeld veel geld reserveren voor juridische procedures. Zo was de zakenbank van Credit Suisse, die optreedt als tussenpersoon of adviseur bij complexe financiële deals, betrokken bij miljardendebacles rond het omvallen van investeringsfonds Archegos en financieringsmaatschappij Greensill Capital.
De Zwitserse krant SonntagsZeitung meldde afgelopen weekend dat Credit Suisse banen wil gaan schrappen om kosten te besparen. Credit Suisse ondervindt naar eigen zeggen tegenwind vanwege de oorlog in Oekraïne, de hoge inflatie en de renteverhogingen door centrale banken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
14 minuten geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.
47 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.
2 uur geledenKYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.
2 uur geleden