WSJ: topman cryptobeurs Binance wil schuld bekennen en aftreden
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Binance-topman Changpeng Zhao, tevens medeoprichter van de cryptobeurs, is van plan zijn functie neer te leggen en schuld te bekennen. Volgens The Wall Street Journal heeft hij daarvoor een deal uitgewerkt met onder meer het Amerikaanse ministerie van Justitie. Zhao wordt ervan verdacht antiwitwasregels te hebben overtreden.
Zhao moet zich dinsdag voor de federale rechtbank in Seattle verantwoorden. Met de schikking kan Binance blijven draaien, stelt de Amerikaanse krant. Het bedrijf zou ermee hebben ingestemd om schuld te bekennen in een strafrechtelijke aanklacht en een boete van 4,3 miljard dollar (omgerekend 3,9 miljard euro) te betalen.
Binance is al een tijd onderwerp van onderzoeken door toezichthouders omdat het bedrijf zich helemaal niet aan de regels voor beleggingen zou houden, zowel in de Verenigde Staten als daarbuiten. Binance mag zijn diensten ook al niet langer aanbieden in Nederland. Naar verluidt zijn er ook al veel banen bij het bedrijf geschrapt.
De rechtszaken maakten het voor Binance bovendien moeilijk om zaken te blijven doen. Zo verbraken banken in de Verenigde Staten hun banden met Binance.US, waardoor klanten van het handelsplatform cryptomunten zoals de bitcoin er niet meer konden inwisselen voor dollars.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Verenigde Staten heeft de schikking van Elon Musk met beurswaakhond SEC goedgekeurd. Dit deed ze ondanks "serieuze bedenkingen" over de overeenkomst, meldde ze.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten, nadat de Amerikaanse president Donald Trump zich strijdbaar had getoond tegenover Iran. Na beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz verklaarde het staatshoofd dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en zinspeelde hij op zware aanvallen.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - 's Werelds grootste vleesverwerker, JBS, zwakt zijn klimaatdoelstellingen fors af. Het van oorsprong Braziliaanse bedrijf streeft er niet langer naar om in 2040 per saldo geen broeikasgassen meer uit te stoten, maakt duurzaamheidschef Jason Weller bekend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse techbedrijf Mews schrapt ongeveer 15 procent van de banen, wat neerkomt op zo'n 170 medewerkers. De leverancier van software voor hotels wil meer inzetten op kunstmatige intelligentie (AI) en verwacht daarom met minder medewerkers verder te kunnen gaan.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen zijn flink lager gesloten. De verliezen volgen op oorlogszuchtige taal van de Amerikaanse president Donald Trump richting Iran, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor meerdere aanvallen op tankers in de Straat van Hormuz. Trump verklaarde dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en dat de VS zware aanvallen op het land voorbereiden.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Rusland heeft de export van diesel verboden om binnenlandse tekorten te voorkomen na Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Moskou stelde eerder al beperkingen in op de export van benzine en kerosine om dezelfde reden.
10 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo ondervindt problemen met de levering van producten aan supermarkten vanuit een distributiecentrum in Veghel. Dit leidt ertoe dat sommige schappen in supermarkten in het zuiden van Nederland leger zijn, bevestigt een woordvoerster van de supermarktketen na een bericht van vakmedium Distrifood.
10 uur geleden