
WSJ: Shell bekijkt verkoop chemische activiteiten VS en Europa
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Shell overweegt een verkoop van chemische activiteiten in de Verenigde Staten en Europa. Dat meldt de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. Volgens de krant wil het olie- en gasconcern zich richten op winstgevender activiteiten.
The Wall Street Journal zegt dat het Britse bedrijf zakenbank Morgan Stanley heeft ingeschakeld om te helpen bij een eventuele verkoop en dat de plannen nog in een vroeg stadium zijn. Tot mogelijke bieders behoren investeringsmaatschappijen en bedrijven uit het Midden-Oosten, aldus de krant.
Onder de mogelijke verkoop kan volgens The Wall Street Journal de grote chemische fabriek Deer Park van Shell in de buurt van Houston in de staat Texas vallen. In 2021 verkocht Shell al zijn belang van 50 procent in de grote raffinaderij op Deer Park aan het Mexicaanse staatsoliebedrijf Pemex. Pemex was de samenwerkingspartner van Shell bij die raffinaderij. De chemische activiteiten op Deer Park bleven wel in handen van Shell, maar die kunnen nu dus ook verkocht gaan worden.
Welke Europese onderdelen verkocht kunnen worden is niet duidelijk. Shell heeft onder meer chemische activiteiten in Moerdijk en Pernis.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in april gemiddeld 4,1 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie liep daarmee op ten opzichte van de 3,7 procent in maart.
44 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlandse vakantiegangers gaan deze zomer weer massaal met het vliegtuig op vakantie, zelfs vaker dan vorig jaar. Volgens onderzoek dat reisbrancheorganisatie ANVR heeft laten uitvoeren kiest 55 procent van de Nederlanders ervoor om te reizen met het vliegtuig dit jaar. Vorig jaar was dit 51 procent. "De positieve trend voor zowel eigen vervoer als reizen met de trein zet niet door", concludeert de ANVR.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen op Wall Street gingen maandag hard omhoog, nadat de VS en China tijdelijk lagere importheffingen hadden afgesproken. Hierdoor namen de zorgen over een recessie onder beleggers af en stortten zij zich massaal op technologieaandelen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De ondernemers in de haven van Rotterdam zijn klaar met het in hun ogen te weinig doortastende stikstofbeleid van het kabinet. Ze onderzoeken de mogelijkheid om een rechtszaak aan te spannen tegen de overheid, heeft voorzitter Victor van der Chijs van belangenvereniging Deltalinqs gezegd tijdens een jaarlijks diner met de ondernemingen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vindt het niet kunnen dat KLM "hoge bonussen" uitkeert aan de directie, terwijl het luchtvaartbedrijf wil snijden in de kosten. Daarom wil de VVD-bewindsman volgende week bij de aandeelhoudersvergadering bezwaar maken tegen het beloningsbeleid. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft zijn omzetverwachting voor heel 2025 verlaagd. Dat komt volgens het bedrijf door zwakkere marktomstandigheden, vooral op de markt voor oplaadsystemen voor elektrische auto's. Het bedrijf rekent ook op een grotere krimp van de winstmarge dan aanvankelijk gedacht.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak haalden maandag opgelucht adem nadat de Verenigde Staten en China overeenkwamen om tijdelijk de importtarieven te verlagen. Door de afgenomen handelsspanningen tussen 's werelds twee grootste economieën, schoten de aandelenkoersen omhoog. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML behoorden tot de grote winnaars bij de hoofdfondsen, met winsten tot 7,7 procent.
13 uur geleden