Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: OPEC overweegt hogere olieproductie

WSJ: OPEC overweegt hogere olieproductie

NEW YORK (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC overweegt bij de vergadering in december de productie met een half miljoen vaten per dag te gaan verhogen. Dat meldde de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen bij de OPEC.

De OPEC praat op 4 december samen met bondgenoten als Rusland over de productie. Die olie-alliantie (OPEC+) had eerder juist de productie flink verlaagd om zo de olieprijzen te stutten. De prijs van Brentolie zakte maandag voor het eerst sinds september onder de 85 dollar per vat (van 159 liter). Dat komt vooral door zorgen over een zwakkere vraag uit China vanwege de vrees voor nog strengere coronalockdowns in het land.

Maar OPEC-leider Saudi-Arabië en andere landen binnen het kartel zouden dus overwegen de productie te gaan verhogen ondanks de gedaalde prijzen. Volgens The Wall Street Journal speelt daarbij mee dat de regering van president Joe Biden een Amerikaanse rechtbank heeft gevraagd de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman immuniteit te verlenen. Dat zorgt er in feite voor dat hij niet vervolgd kan worden in de Verenigde Staten, waar Bin Salman is aangeklaagd voor betrokkenheid bij de moord op de journalist Jamal Khashoggi. De Saudi's zouden Biden dus willen belonen voor deze stap omdat door een hogere olieproductie de prijzen aan de pomp verder kunnen dalen.

Door het bericht over een productieverhoging gingen de olieprijzen maandag nog verder omlaag. Een vat Brent daalde 5 procent tot 83,29 dollar en Amerikaanse WTI-olie werd 5,3 procent goedkoper op 75,82 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zilver daalt ruim 16 procent, herstel tenietgedaan

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van zilver is scherp gedaald, waardoor het herstel van de afgelopen twee dagen teniet is gedaan. Het edelmetaal heeft moeite een bodem te vinden na een historische koersval. Ook de prijs van goud daalde.

10 minuten geleden
ANWB: forse verschillen laadtarieven auto's tussen gemeenten

DEN HAAG (ANP) - De kosten voor het opladen van elektrische auto's aan openbare laadpalen verschillen in Nederland sterk per gemeente, meldt de ANWB op basis van eigen onderzoek. De regionale verschillen zijn zo groot dat sommige huishoudens jaarlijks honderden euro's meer betalen dan een paar dorpen verderop.

1 uur geleden
Google-moeder Alphabet investeert fors meer in AI-toepassingen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.

7 uur geleden
Nasdaq weer hard omlaag, chipbedrijf AMD keldert na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.

7 uur geleden
VS, EU en Japan willen alliantie zeldzame grondstoffen vormen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.

9 uur geleden
Bessent: Amerikaanse volk is vertrouwen in Fed kwijtgeraakt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.

10 uur geleden
Groot banenverlies bij krant The Washington Post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.

12 uur geleden