Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: onderzoek Air India-crash focust op gezagvoerder

WSJ: onderzoek Air India-crash focust op gezagvoerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een cockpitopname van de Air India-vlucht die vorige maand neerstortte in Ahmedabad wijst erop dat het de gezagvoerder was die de brandstoftoevoer naar de motoren heeft stopgezet. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen rond het Amerikaanse onderzoek naar het ongeluk op 12 juni, waarbij 260 mensen omkwamen.

Kort na het opstijgen zou de copiloot aan de gezagvoerder hebben gevraagd waarom hij de brandstoftoevoer had afgesneden door de schakelaars op "cutoff" te zetten. Volgens het voorlopige onderzoek van de Indiase luchtvaartautoriteiten zijn de schakelaars van de Boeing 787 Dreamliner kort na het opstijgen inderdaad uitgeschakeld, maar is nog niet duidelijk hoe dat gebeurde.

Een van de piloten ontkent op de opname de brandstoftoevoer te hebben onderbroken. Door gebrek aan brandstof verloren de motoren vrijwel direct vermogen, waarna het toestel snel hoogte verloor. Beelden tonen dat een noodturbine werd geactiveerd.

Meer uit Buitenland

Joelia Svyrydenko benoemd tot nieuwe premier Oekraïne

KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft de benoeming van Joelia Svyrydenko als nieuwe premier goedgekeurd, melden Oekraïense media. Ze is daardoor nu officieel de opvolger van Denys Sjmyhal.

50 minuten geleden
Burgemeester: Tomorrowland annuleren is laatste wat we willen

BOOM (ANP) - Het festival Tomorrowland volledig annuleren is "het laatste wat we willen doen", zei de burgemeester van Rumst, Jurgen Callaerts, tegen de VRT. Donderdagmiddag is er overleg met de lokale autoriteiten over hoe het festival verder moet, nadat het hoofdpodium woensdag volledig was afgebrand.

1 uur geleden
Katholieke kerk in Gaza-Stad getroffen door Israëlische aanval

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De enige katholieke kerk van Gaza is aangevallen. Het Italiaanse persbureau ANSA meldt dat daarbij twee doden en zes zwaargewonden zijn gevallen. Onder de gewonden zou ook Gabriel Romanelli zijn, priester van de kerk. De Italiaanse premier Giorgia Meloni spreekt van een Israëlische aanval. Zij noemt dat "onaanvaardbaar".

1 uur geleden
Libanese militant Abdallah na 40 jaar vrij uit Franse cel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Libanese pro-Palestijnse opstandeling Georges Ibrahim Abdallah moet van de Franse rechter voorwaardelijk worden vrijgelaten. Hij zit al veertig jaar vast voor de moord op Israëlische en Amerikaanse diplomaten in Parijs in 1984. Abdallah, die in 1987 werd veroordeeld, komt op 25 juli vrij. Hij moet wel Frankrijk verlaten en mag ook nooit meer terugkeren.

1 uur geleden
Nieuwe NAVO-commandant: levering Patriots moet zo snel mogelijk

BRUSSEL (ANP/RTR) - De nieuwe hoogste militair binnen de NAVO, Alexus Grynkewich, stelt dat hij de opdracht heeft gekregen om de levering van Patriot-raketsystemen aan Oekraïne "zo snel mogelijk" te regelen. De voorbereidingen daarvoor zouden in volle gang zijn.

2 uur geleden
Tomorrowland overlegt met veiligheidsdiensten na brand

BOOM (ANP/BELGA) - Het is nog onduidelijk in welke vorm het Belgische festival Tomorrowland in Boom door kan gaan, nu het hoofdpodium is afgebrand. De organisatie kijkt donderdag of alles veilig is en in welke vorm er kan worden opgestart, zei festivalwoordvoerder Debby Wilmsen in het VRT Radio 1-programma De Ochtend.

2 uur geleden
Cruiseschepen moeten deelnemers COP30 huisvesten in Belém

BRASÍLIA (ANP/DPA/AFP) - De Braziliaanse regering heeft twee cruiseschepen gecharterd om tijdens de VN-klimaattop COP30 in november duizenden deelnemers te huisvesten in Belém. De stad in het Amazonegebied kampt met een tekort aan hotelcapaciteit.

5 uur geleden