Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: nog steeds reclame illegale drugs op Facebook en Instagram

WSJ: nog steeds reclame illegale drugs op Facebook en Instagram

NEW YORK (ANP) - Op Instagram en Facebook zijn nog steeds advertenties te zien voor illegale drugs. Dat meldt The Wall Street Journal. Opsporingsdiensten in de VS begonnen enkele maanden geleden een onderzoek naar de rol van moederbedrijf Meta bij de onlineverkoop van drugs.

Het Tech Transparency Project, dat onderzoek doet naar onlineplatforms, bekeek de advertenties van Meta van maart tot juni en ontdekte meer dan 450 drugsadvertenties op Facebook en Instagram. "Plaats uw bestelling", stond in een van de advertenties te lezen, naast een foto van een scheermesje en wit poeder.

Meta gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) om de teksten van advertenties te controleren. Maar omdat bij de advertenties vaak foto's worden gebruikt, lukt het aanbieders de regels te omzeilen. Wie op de advertenties klikt, wordt meestal doorverwezen naar besloten groepschats op Telegram, dat geen eigendom is van Meta.

Meta verklaart er alles aan te doen om de advertenties te weren. "We weigeren honderdduizenden drugsadvertenties en blijven investeren in middelen om de controles op dit soort inhoud te verbeteren."

Meer uit Financieel

Ook Corendon zet extra vlucht in voor gestrande reizigers Curaçao

SCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.

14 minuten geleden
KLM en TUI halen reizigers Antillen met extra vluchten op

SCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.

1 uur geleden
Frankrijk komt boer tegemoet met extra controles op voedselimport

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.

1 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan voorlopig niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.

2 uur geleden
Krant: Duitse treinen in 2025 nog vaker te laat

BERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.

2 uur geleden
KLM schrapt maandag opnieuw meer dan 100 vluchten om winterweer

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt maandag opnieuw meer dan honderd vluchten om het winterse weer. In totaal gaan 124 vluchten van en naar Schiphol niet door. Sinds vrijdag zijn ook al honderden vluchten geschrapt.

4 uur geleden
Griekse luchthavens schorten alle vluchten op om radioproblemen

ATHENE (ANP/RTR) - Luchthavens in heel Griekenland hebben zondag tijdelijk alle aankomende en vertrekkende vluchten opgeschort. Volgens de Griekse luchtvaartautoriteit is er sprake van problemen met radiofrequenties.

4 uur geleden