WSJ: nog steeds reclame illegale drugs op Facebook en Instagram
NEW YORK (ANP) - Op Instagram en Facebook zijn nog steeds advertenties te zien voor illegale drugs. Dat meldt The Wall Street Journal. Opsporingsdiensten in de VS begonnen enkele maanden geleden een onderzoek naar de rol van moederbedrijf Meta bij de onlineverkoop van drugs.
Het Tech Transparency Project, dat onderzoek doet naar onlineplatforms, bekeek de advertenties van Meta van maart tot juni en ontdekte meer dan 450 drugsadvertenties op Facebook en Instagram. "Plaats uw bestelling", stond in een van de advertenties te lezen, naast een foto van een scheermesje en wit poeder.
Meta gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) om de teksten van advertenties te controleren. Maar omdat bij de advertenties vaak foto's worden gebruikt, lukt het aanbieders de regels te omzeilen. Wie op de advertenties klikt, wordt meestal doorverwezen naar besloten groepschats op Telegram, dat geen eigendom is van Meta.
Meta verklaart er alles aan te doen om de advertenties te weren. "We weigeren honderdduizenden drugsadvertenties en blijven investeren in middelen om de controles op dit soort inhoud te verbeteren."
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
2 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.
3 uur geleden