Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: Meta heeft werknemers ontslagen vanwege hulp aan hackers

WSJ: Meta heeft werknemers ontslagen vanwege hulp aan hackers

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, heeft in het afgelopen jaar meer dan 24 werknemers en freelancers ontslagen vanwege het onrechtmatig overnemen van accounts van gebruikers van het socialemediaplatform. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden en documenten van het onderzoek naar de frauduleuze praktijken.

Sommige werknemers werden daarbij beschuldigd van het aannemen van duizenden dollars in steekpenningen in ruil voor het geven van toegang aan hackers tot de gebruikersaccounts. Een woordvoerder van Meta verklaarde tegen de krant dat het bedrijf "door zal gaan met het nemen van passende maatregelen" tegen mensen die onrechtmatig toegang tot accounts en gegevens van gebruikers doorverkopen aan hackers.

In sommige gevallen kregen freelancers die als beveiliger werkten toegang tot een Facebook-tool genaamd "Oops", en afkorting voor 'Online Operations', waarmee medewerkers gebruikers kunnen helpen die hun wachtwoord zijn vergeten of waarvan hun account is overgenomen door hackers. Ook werden volgens de krant door derde partijen met hulp van Facebook-medewerkers diensten aangeboden waarbij gebruikers moesten betalen voor het resetten van hun accounts. Volgens de Meta-woordvoerder is het kopen of verkopen van accounts of het betalen voor accountherstel in strijd met de servicevoorwaarden van het bedrijf.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

10 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

11 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

11 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

14 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

14 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

15 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

15 uur geleden