WSJ: Iraanse diplomaat spreekt van snelle en krachtige reactie
TEHERAN (ANP) - Amerikaanse en Arabische diplomaten die proberen een spiraal van geweld te voorkomen na de dodelijke aanslagen in Teheran en Beiroet, stuiten op stilte van Iran en bondgenoot Hezbollah, bericht The Wall Street Journal.
Een Iraanse diplomaat, op de hoogte gebracht door zijn regering, zei dat pogingen van verschillende landen om Teheran ervan te overtuigen niet te escaleren vruchteloos waren, gezien de recente aanvallen van Israël.
Volgens de diplomaat heeft Israël alle rode lijnen overschreden en zal de reactie van Iran snel en krachtig worden, schrijft de Amerikaanse krant verder.
De regering-Biden hanteert voorlopig een voorzichtige aanpak, zonder aanwijzingen dat Iran een besluit heeft genomen over de vraag of en hoe te reageren. Volgens een Amerikaanse functionaris is de verwachting dat een reactie waarschijnlijk binnen enkele dagen tot een week zal plaatsvinden, aldus The Wall Street Journal.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).
13 minuten geledenTOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
10 uur geleden