WSJ: Iraanse diplomaat spreekt van snelle en krachtige reactie
TEHERAN (ANP) - Amerikaanse en Arabische diplomaten die proberen een spiraal van geweld te voorkomen na de dodelijke aanslagen in Teheran en Beiroet, stuiten op stilte van Iran en bondgenoot Hezbollah, bericht The Wall Street Journal.
Een Iraanse diplomaat, op de hoogte gebracht door zijn regering, zei dat pogingen van verschillende landen om Teheran ervan te overtuigen niet te escaleren vruchteloos waren, gezien de recente aanvallen van Israël.
Volgens de diplomaat heeft Israël alle rode lijnen overschreden en zal de reactie van Iran snel en krachtig worden, schrijft de Amerikaanse krant verder.
De regering-Biden hanteert voorlopig een voorzichtige aanpak, zonder aanwijzingen dat Iran een besluit heeft genomen over de vraag of en hoe te reageren. Volgens een Amerikaanse functionaris is de verwachting dat een reactie waarschijnlijk binnen enkele dagen tot een week zal plaatsvinden, aldus The Wall Street Journal.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens die zijn aangesloten op het warmtenet met een laag verbruik gaan mogelijk volgend jaar meer betalen voor de levering van warmte. Dat volgt uit de maximale warmtetarieven die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag bekendmaakte voor energieleveranciers.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft socialemediaplatform X een boete opgelegd van 120 miljoen euro voor het overtreden van Europese digitale regels, onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in november voor de derde maand op rij gedaald. Alle belangrijke basisvoedingsmiddelen, met uitzondering van granen, lieten vorige maand een daling zien, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De daling kwam voornamelijk door ruime voorraden.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd nog een groei van 0,2 procent op kwartaalbasis gemeld.
3 uur geleden