WSJ: Iraanse diplomaat spreekt van snelle en krachtige reactie
TEHERAN (ANP) - Amerikaanse en Arabische diplomaten die proberen een spiraal van geweld te voorkomen na de dodelijke aanslagen in Teheran en Beiroet, stuiten op stilte van Iran en bondgenoot Hezbollah, bericht The Wall Street Journal.
Een Iraanse diplomaat, op de hoogte gebracht door zijn regering, zei dat pogingen van verschillende landen om Teheran ervan te overtuigen niet te escaleren vruchteloos waren, gezien de recente aanvallen van Israël.
Volgens de diplomaat heeft Israël alle rode lijnen overschreden en zal de reactie van Iran snel en krachtig worden, schrijft de Amerikaanse krant verder.
De regering-Biden hanteert voorlopig een voorzichtige aanpak, zonder aanwijzingen dat Iran een besluit heeft genomen over de vraag of en hoe te reageren. Volgens een Amerikaanse functionaris is de verwachting dat een reactie waarschijnlijk binnen enkele dagen tot een week zal plaatsvinden, aldus The Wall Street Journal.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is voor het eerst in meer dan drie maanden weer meer dan 80.000 dollar waard geworden. Handelaren verwerkten gemengde berichten over de oorlog in het Midden-Oosten. Verder lijkt sprake van optimisme dat er in de Verenigde Staten een doorbraak is in onderhandelingen over een bepaling in een wetsvoorstel voor cryptowetgeving.
6 minuten geledenGRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.
21 minuten geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in april meer orders ontvangen door zorgen bij klanten over verstoringen van toeleveringsketens vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) haalden klanten door die onzekerheid orders naar voren. Dat leidde ook weer tot een hogere productie.
22 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
16 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
21 uur geleden