WSJ: Iraanse diplomaat spreekt van snelle en krachtige reactie
TEHERAN (ANP) - Amerikaanse en Arabische diplomaten die proberen een spiraal van geweld te voorkomen na de dodelijke aanslagen in Teheran en Beiroet, stuiten op stilte van Iran en bondgenoot Hezbollah, bericht The Wall Street Journal.
Een Iraanse diplomaat, op de hoogte gebracht door zijn regering, zei dat pogingen van verschillende landen om Teheran ervan te overtuigen niet te escaleren vruchteloos waren, gezien de recente aanvallen van Israël.
Volgens de diplomaat heeft Israël alle rode lijnen overschreden en zal de reactie van Iran snel en krachtig worden, schrijft de Amerikaanse krant verder.
De regering-Biden hanteert voorlopig een voorzichtige aanpak, zonder aanwijzingen dat Iran een besluit heeft genomen over de vraag of en hoe te reageren. Volgens een Amerikaanse functionaris is de verwachting dat een reactie waarschijnlijk binnen enkele dagen tot een week zal plaatsvinden, aldus The Wall Street Journal.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
14 uur geleden