Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: George Soros (92) draagt imperium over aan zoon Alexander

WSJ: George Soros (92) draagt imperium over aan zoon Alexander

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair en filantroop George Soros is bezig de controle over zijn imperium over te dragen aan zijn zoon Alexander Soros, schrijft The Wall Street Journal (WSJ). De 92-jarige Soros, die niet erg geliefd is onder Amerikaanse conservatieven, zet zijn vermogen sinds de jaren tachtig onder meer in voor economische en justitiële hervormingen, rechten van minderheden en vluchtelingen en de vrijheid van meningsuiting.

In een interview met de Amerikaanse zakenkrant legt de 37-jarige Alexander Soros uit dat hij "politieker" is dan zijn vader en dat hij verontrust is over de mogelijkheid dat de voormalige Republikeinse president Donald Trump in 2024 herkozen wordt. "Ik zou het geweldig vinden als geld niet zo'n grote rol zou spelen in de politiek, maar zolang de andere kant het doet, moeten wij het ook blijven doen," aldus de jongere Soros.

Alexander Soros werd in december verkozen tot voorzitter van de raad van bestuur van de door zijn vader opgerichte Open Society Foundations (OSF). Daardoor leidt hij nu ook de Amerikaanse politieke activiteiten die zijn ondergebracht in een 'Super PAC', een structuur die het mogelijk maakt campagnes van politieke kandidaten financieel te steunen. "Onze kant (de Democratische) moet patriottischer en inclusiever zijn", zei hij tegen de WSJ. "Dat iemand op Trump stemt, betekent niet dat deze verdwaald of racistisch is."

Onder zijn leiding zou OSF op dezelfde voet verder moeten gaan. Maar hij wil aan OSF ook andere doelen toevoegen, zoals abortusrechten en gendergelijkheid. Alexander is volgens de WSJ het enige familielid dat zitting heeft in het investeringscomité van Soros Fund Management, het bedrijf dat toezicht houdt op OSF. Het grootste deel van de 25 miljard dollar van Soros Fund Management gaat de komende jaren naar de OSF, terwijl 125 miljoen dollar gereserveerd is voor de Super PAC, aldus de WSJ.

Meer uit Financieel

Lufthansa schrapt honderden vluchten om Duitse staking vrijdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.

5 minuten geleden
Vakbond FNV opent meldpunt voor gediscrimineerde zwangere vrouwen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.

30 minuten geleden
IMF verwacht tot 50 miljard dollar aan steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.

44 minuten geleden
Beurzen in New York openen dag na opluchtingsrally licht lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.

50 minuten geleden
Brussel wil soepelere regels methaanuitstoot voor energie-import

BRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.

51 minuten geleden
Nederlandse reders zien nog veel onduidelijkheden rond Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.

1 uur geleden
Algemeen directeur WoningBouwersNL wordt nieuwe directeur LTO

DEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.

2 uur geleden