WSJ: Foxconn-oprichter zette China aan tot coronaversoepelingen
ZHENGZHOU (ANP) - Een brief van de Chinese iPhone-producent Foxconn aan de Chinese overheid zou weleens een doorslaggevende rol gespeeld kunnen hebben bij het versoepelen van de coronamaatregelen in China. Dat melden ingewijden aan de Amerikaanse krant The Wall Street Journal (WSJ). In de brief waarschuwt de oprichter van Foxconn Terry Gou de overheid dat die maatregelen de positie van China in de wereldeconomie schaden.
De brief werd een maand geleden verstuurd, na onrust in de Foxconn-fabriek in Zhengzhou over de coronabeperkingen. In oktober vluchtten al duizenden personeelsleden door chronische voedseltekorten. Nieuwe werknemers kwamen op hun beurt in opstand tegen onder meer de quarantainemaatregelen in de fabriek van Foxconn, ook wel bekend als Hon Hai Precision Industry.
Chinese overheidsfunctionarissen zouden de brief hebben aangegrepen om meer druk uit te oefenen op de Chinese regering om het afbouwen van de maatregelen te versnellen. De ambtenaren en regeringsadviseurs gaven daarbij aan dat het strenge beleid wel degelijk effectief is geweest, maar dat de omikronvariant van het coronavirus om een andere aanpak vraagt. Weliswaar is de variant erg besmettelijk, hij is ook minder dodelijk. Inmiddels zou de bevolking genoeg hebben van de strenge maatregelen en zou ook de status van China als ‘fabriek van de wereld’ op het spel staan, aldus de ambtenaren.
Volgens een verklaring van woordvoerders van Gou zou er geen sprake zijn van een brief. Oprichter Gou zwaaide in 2019 al af als topman van Foxconn.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse Gasunie en de Duitse netbeheerders Open Grid Europe en Thyssengas gaan samen een waterstofverbinding tussen Nederland en Duitsland ontwikkelen. De waterstofnetwerken van beide landen worden met elkaar verbonden. Dat willen ze rond 2031 realiseren, staat in een overeenkomst die ze hebben getekend.
2 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De economische activiteit in de eurozone is in mei verder gekrompen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global wordt vooral de dienstensector, de belangrijkste motor van de economie van het eurogebied, hard getroffen door de stijging van de kosten van het levensonderhoud door de oorlog.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt dat met het wetsvoorstel dat meer inzicht in loonverschillen regelt een "belangrijke stap" is gezet in "de strijd tegen de loonkloof tussen mannen en vrouwen". Volgens de vakbond is meer transparantie essentieel om loonongelijkheid te bestrijden.
26 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Zeeuwse energiebedrijf Delta en netbeheerder Stedin hopen het stroomnet op piekmomenten te ontlasten met een 'zonalert' voor klanten. De nieuwe dienst geeft iedere vrijdag aan wanneer zonnepanelen in het weekend de meeste stroom opwekken, zodat klanten hun stroomverbruik zoveel mogelijk op die uren kunnen concentreren, maakten de bedrijven bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag licht lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winsten en het nieuwe slotrecord van de Amsterdamse hoofdindex op woensdag. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en nieuwe recordresultaten van het Amerikaanse Nvidia hielden de koersverliezen beperkt.
1 uur geleden