WSJ: Facebook-moeder wil kosten met 10 procent terugbrengen
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Moederbedrijf van Facebook Meta Platforms wil zijn kosten met een tiende terugbrengen. De reorganisatie zou niet gepaard gaan met gedwongen ontslagen al zal personeel de ingrepen wel gaan merken. Ingewijden melden aan de Amerikaanse krant The Wall Street Journal, die het nieuws naar buiten bracht, dat op verschillende afdelingen gereorganiseerd wordt. Daarbij wordt het werknemers moeilijk gemaakt te solliciteren naar andere functies binnen het bedrijf.
De kostenbesparing van 10 procent zou volgens Meta nodig zijn vanwege de stevige concurrentie. Ook de groei van het bedrijf stagneerde de afgelopen tijd. Meta sprak zelf over het stellen van "meedogenloze prioriteiten", aldus de krant. De aankondiging nu is mogelijk een voorbode van grotere ingrepen, denken de bronnen. Directeur Mark Zuckerberg zei vorige maand dat het plan is "om de groei van het personeelsbestand het komende jaar geleidelijk te verminderen".
Amerikaanse media meldden vorige week al dat Google ook de kosten wil terugbrengen. Het bedrijf grijpt onder andere in bij zijn ideeënbroedplaats Area 120. The Wall Street Journal meldt nu dat er vijftig banen verdwijnen. Daarvan is ongeveer de helft nu nog werkzaam bij de interne kweekvijver. Google geeft hen drie maanden de tijd om te solliciteren om binnen het bedrijf te blijven.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciële scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon wil zijn eerste commerciële gesmoltenzoutreactor in Zeeland plaatsen. Die kernreactor moet er in 2034 staan. Daarvoor ondertekende het Amsterdamse bedrijf een overeenkomst met acht partijen, waaronder provincies en investeerders.
4 uur geleden