WSJ: cryptoplatform Binance ontslaat ruim 1000 medewerkers
NEW YORK (ANP) - Cryptoplatform Binance heeft de afgelopen weken wereldwijd ruim duizend mensen ontslagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van een ingewijde. Volgens die persoon kan dit, als het zo doorgaat, leiden tot het schrappen van een derde van het personeelsbestand van Binance. Het cryptobedrijf is al een tijd onderwerp van onderzoeken door toezichthouders, zowel in de Verenigde Staten als daarbuiten.
Voordat de ontslagen begonnen, werkten wereldwijd ongeveer 8000 medewerkers voor het bedrijf. Met name personeel dat werkzaam is op de klantenservice zou nu zijn ontslagen, meldt de Amerikaanse krant. Een woordvoerder van Binance bevestigt dat er mensen hun baan zijn kwijtgeraakt, maar gaf niet aan om hoeveel het gaat.
Binance mag zijn diensten al niet langer aanbieden in Nederland. Het bedrijf besloot zelf te vertrekken, omdat toezichthouder De Nederlandsche Bank (DNB) geen vergunning verstrekte. DNB legde Binance vorig jaar al een boete op van 3,3 miljoen euro, nadat was gebleken dat de cryptobeurs zijn diensten aanbood zonder wettelijk verplichte registratie bij de centrale bank. Ook in België mag Binance niet langer zijn diensten aanbieden. In dat land was het platform actief zonder vergunning.
In de Verenigde Staten is Binance al sinds 2019 verboden. Daarna richtte het bedrijf dochter Binance.US op, die aan alle regels zou voldoen, maar ook die is al in zes staten verboden. In juni kregen het bedrijf en zijn oprichter Changpeng Zhao beurswaakhond SEC achter zich aan omdat Binance.US niet echt losstaat van het moederbedrijf.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.
16 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.
1 uur geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.
2 uur geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.
3 uur geleden