WSJ: Chinooks aan grond door 'verkeerd geïnstalleerd onderdeel'
NEW YORK (ANP) - Dat het Amerikaanse leger de volledige vloot Chinook-helikopters aan de grond houdt, komt volgens The Wall Street Journal omdat monteurs verkeerde onderdelen installeerden in een aantal helikopters. Dat leidde tot brandstoflekken en branden.
Ingewijden vertellen aan de Amerikaanse krant dat "verschillende incidenten" ervoor zorgden dat het leger eerder deze week het drastische besluit nam de ruim vierhonderd Chinooks niet meer te laten vliegen. Het ging volgens een bron om zeker zeven brandstoflekken in twee weken tijd. In vier gevallen brak brand uit in de motor. Met het geïnstalleerde onderdeel zelf zou niets mis zijn geweest, het ging alleen om een verkeerd type.
Bij de branden in de motoren raakte niemand gewond. Het Nederlandse ministerie van Defensie meldde deze week dat Chinooks hier gewoon mogen blijven vliegen. "Wij hebben nieuwere kisten en nieuwere motoren, dus het is op ons niet van toepassing", stelde een woordvoerder.
Legers van over de hele wereld zetten de Chinooks al decennia op uiteenlopende manieren in, onder meer om troepen, artillerie, materiaal en brandstof te vervoeren en om branden te blussen.
Meer uit Buitenland
MONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
6 minuten geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
2 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
5 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
11 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
11 uur geleden