WSJ: Chinooks aan grond door 'verkeerd geïnstalleerd onderdeel'
NEW YORK (ANP) - Dat het Amerikaanse leger de volledige vloot Chinook-helikopters aan de grond houdt, komt volgens The Wall Street Journal omdat monteurs verkeerde onderdelen installeerden in een aantal helikopters. Dat leidde tot brandstoflekken en branden.
Ingewijden vertellen aan de Amerikaanse krant dat "verschillende incidenten" ervoor zorgden dat het leger eerder deze week het drastische besluit nam de ruim vierhonderd Chinooks niet meer te laten vliegen. Het ging volgens een bron om zeker zeven brandstoflekken in twee weken tijd. In vier gevallen brak brand uit in de motor. Met het geïnstalleerde onderdeel zelf zou niets mis zijn geweest, het ging alleen om een verkeerd type.
Bij de branden in de motoren raakte niemand gewond. Het Nederlandse ministerie van Defensie meldde deze week dat Chinooks hier gewoon mogen blijven vliegen. "Wij hebben nieuwere kisten en nieuwere motoren, dus het is op ons niet van toepassing", stelde een woordvoerder.
Legers van over de hele wereld zetten de Chinooks al decennia op uiteenlopende manieren in, onder meer om troepen, artillerie, materiaal en brandstof te vervoeren en om branden te blussen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De politie in New York onderzoekt of een incident met explosieven bij de ambtswoning van burgemeester Zohran Mamdani door terreurgroep Islamitische Staat geïnspireerd terrorisme is. Dat zei politiechef Jessica Tisch, die ook aangaf dat er vermoedelijk geen link is met de huidige oorlog tussen haar land en Iran.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben landen in het Midden-Oosten bedankt voor "hun hulp en steun bij de repatriëring van tienduizenden Europese burgers die vastzaten in hun land" door de oorlog in Iran. Dat deden ze in een videogesprek met leiders en ministers van Jordanië, Egypte, Bahrein, Libanon, Syrië, Turkije, Armenië, Irak, Qatar, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Oman.
59 minuten geledenPAPHOS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op Cyprus plannen aangekondigd voor een "louter defensieve" missie om de Straat van Hormuz te heropenen. Het is de bedoeling om vrachtschepen en tankers te escorteren "na het einde van de heetste fase van het conflict" in het Midden-Oosten, verklaarde hij na een ontmoeting met de leiders van Cyprus en Griekenland.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Iran, Mojtaba Khamenei, kan rekenen op de steun van Irans bondgenoot Hezbollah. De Libanese beweging heeft maandag trouw gezworen aan Khamenei, die zijn door een Israëlische luchtaanval gedode vader opvolgt.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Het Libanese parlement heeft verkiezingen die gepland stonden voor mei twee jaar vooruitgeschoven. Dat meldt de voorzitter van het parlement, Nabih Berri. Van het staatsorgaan, dat bestaat uit 128 parlementariërs, stemden 76 leden voor.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept op tot onmiddellijke de-escalatie in Libanon. Ook roept de EU Libanon en Israël op om via dialoog tot een veiligheidsakkoord te komen, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De NAVO-luchtverdediging heeft opnieuw een Iraanse raket neergehaald die NAVO-land Turkije binnenvloog. Dat meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie. Vorige week werd boven Syrië al een raket uit de lucht geschoten die op weg was naar Zuidoost-Turkije.
2 uur geleden