Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: Chinese buitenlandminister ontslagen na affaire

WSJ: Chinese buitenlandminister ontslagen na affaire

BEIJING/WASHINGTON (ANP) - De Chinese buitenlandminister Qin Gang die in juli na een maand afwezigheid werd ontslagen, had in zijn vorige functie als ambassadeur in de Verenigde Staten een buitenechtelijke relatie. Dat bericht The Wall Street Journal dinsdag op basis van bronnen. Volgens de Amerikaanse krant resulteerde de verhouding ook in de geboorte van een kind in de VS.

Qin werkt volgens de krant mee aan een onderzoek. De focus van het onderzoek is de vraag of de affaire of Qins gedrag de nationale veiligheid van China in gevaar heeft gebracht. De affaire zou aan het licht zijn gekomen na een intern onderzoek van de Communistische Partij.

Qin was van juli 2021 tot januari dit jaar ambassadeur in de VS. Daarna was hij bijna een half jaar de minister van Buitenlandse Zaken. Er werd geen reden bekendgemaakt voor het ontslag. In de weken daarvoor werd online volop gespeculeerd over Qins mysterieuze afwezigheid. Zo werd onder meer een affaire genoemd als mogelijke reden.

Het nieuws over Qin komt nu de Chinese defensieminister Li Shangfu al weken niet in het openbaar is verschenen. De Financial Times bericht op basis van bronnen dat ook hij is ontslagen en wordt onderzocht. Het is niet duidelijk waarom er een onderzoek naar Li is ingesteld.

Meer uit Buitenland

Litouwen roept opnieuw noodsituatie uit om smokkelballonnen

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen heeft een nationale noodsituatie uitgeroepen vanwege smokkelballonnen die vanuit Belarus richting het land kwamen. Dat meldt de overheid van dat land. De ballonnen leiden onder meer tot problemen voor de luchtvaart. De noodsituatie geeft de krijgsmacht meer flexibiliteit om op te treden, in samenwerking met de politie of onafhankelijk.

1 uur geleden
RSF: afgelopen jaar 67 journalisten gedood, bijna helft in Gaza

PARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.

2 uur geleden
Klimaatdienst EU: 2025 evenaart vermoedelijk een na warmste jaar

BONN (ANP/AFP/BELGA) - Het jaar 2025 zal waarschijnlijk samen met 2023 op een gedeelde tweede plaats eindigen als warmste jaren ooit, achter recordjaar 2024. Dat stelt de Europese klimaatdienst Copernicus. Vorige maand kwam de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) al met eenzelfde voorspelling.

3 uur geleden
Cambodja voert 'tegenaanvallen' uit in grensgebied met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft militair ingegrepen na diverse aanvallen van buurland Thailand. Dat meldt de Cambodjaanse senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op Facebook, nadat Cambodja eerder had ontkend dat het had gereageerd op beschietingen en luchtaanvallen vanuit Thailand.

3 uur geleden
Trump staat export Nvidia-chips naar China toe

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.

6 uur geleden
Von der Leyen en Rutte spreken opnieuw steun voor Oekraïne uit

BRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.

6 uur geleden
Maker van app die ICE-agenten lokaliseert klaagt regering VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.

6 uur geleden