WSJ: Chinese buitenlandminister ontslagen na affaire
BEIJING/WASHINGTON (ANP) - De Chinese buitenlandminister Qin Gang die in juli na een maand afwezigheid werd ontslagen, had in zijn vorige functie als ambassadeur in de Verenigde Staten een buitenechtelijke relatie. Dat bericht The Wall Street Journal dinsdag op basis van bronnen. Volgens de Amerikaanse krant resulteerde de verhouding ook in de geboorte van een kind in de VS.
Qin werkt volgens de krant mee aan een onderzoek. De focus van het onderzoek is de vraag of de affaire of Qins gedrag de nationale veiligheid van China in gevaar heeft gebracht. De affaire zou aan het licht zijn gekomen na een intern onderzoek van de Communistische Partij.
Qin was van juli 2021 tot januari dit jaar ambassadeur in de VS. Daarna was hij bijna een half jaar de minister van Buitenlandse Zaken. Er werd geen reden bekendgemaakt voor het ontslag. In de weken daarvoor werd online volop gespeculeerd over Qins mysterieuze afwezigheid. Zo werd onder meer een affaire genoemd als mogelijke reden.
Het nieuws over Qin komt nu de Chinese defensieminister Li Shangfu al weken niet in het openbaar is verschenen. De Financial Times bericht op basis van bronnen dat ook hij is ontslagen en wordt onderzocht. Het is niet duidelijk waarom er een onderzoek naar Li is ingesteld.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.
19 minuten geledenKASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
5 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
5 uur geleden