Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: Chinese buitenlandminister ontslagen na affaire

WSJ: Chinese buitenlandminister ontslagen na affaire

BEIJING/WASHINGTON (ANP) - De Chinese buitenlandminister Qin Gang die in juli na een maand afwezigheid werd ontslagen, had in zijn vorige functie als ambassadeur in de Verenigde Staten een buitenechtelijke relatie. Dat bericht The Wall Street Journal dinsdag op basis van bronnen. Volgens de Amerikaanse krant resulteerde de verhouding ook in de geboorte van een kind in de VS.

Qin werkt volgens de krant mee aan een onderzoek. De focus van het onderzoek is de vraag of de affaire of Qins gedrag de nationale veiligheid van China in gevaar heeft gebracht. De affaire zou aan het licht zijn gekomen na een intern onderzoek van de Communistische Partij.

Qin was van juli 2021 tot januari dit jaar ambassadeur in de VS. Daarna was hij bijna een half jaar de minister van Buitenlandse Zaken. Er werd geen reden bekendgemaakt voor het ontslag. In de weken daarvoor werd online volop gespeculeerd over Qins mysterieuze afwezigheid. Zo werd onder meer een affaire genoemd als mogelijke reden.

Het nieuws over Qin komt nu de Chinese defensieminister Li Shangfu al weken niet in het openbaar is verschenen. De Financial Times bericht op basis van bronnen dat ook hij is ontslagen en wordt onderzocht. Het is niet duidelijk waarom er een onderzoek naar Li is ingesteld.

Meer uit Buitenland

Australische premier waarschuwt voor extreem weer en bosbranden

SYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". Deelstaat Victoria werd de afgelopen dagen al getroffen door bosbranden. Zaterdagochtend had de brandweer meer dan vijftig van de brandhaarden in die staat nog niet onder controle.

1 uur geleden
Nieuwe beelden van ICE-agent tonen schietpartij Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.

3 uur geleden
Trump wil deal Groenland op 'makkelijke of moeilijke manier'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.

3 uur geleden
Interim-leider Venezuela: bestrijden agressie VS met diplomatie

CARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.

5 uur geleden
Iraniërs blijven demonstreren, Teheran geeft VS de schuld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Betogers zijn vrijdag in Iran opnieuw de straat opgegaan, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties dodelijk tegen hen wordt opgetreden. Teheran geeft de Verenigde Staten de schuld van het geweld tijdens de grootste demonstraties in drie jaar.

5 uur geleden
Amnesty: internetblokkade Iran is ernstige mensenrechtenschending

LONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.

9 uur geleden
Oppositieleider Venezuela wil erkenning als verkiezingswinnaar

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.

9 uur geleden