WSJ: Boeing bekijkt verkoop ruimtevaartdivisie
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De noodlijdende vliegtuigbouwer Boeing bekijkt een verkoop van zijn divisie voor ruimtevaart. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal. Het gaat dan bijvoorbeeld om het door technische problemen geplaagde Starliner-ruimteschip en de werkzaamheden die het bedrijf doet voor het ruimtestation ISS.
Boeing kampt met grote kostenoverschrijdingen en vertragingen bij ruimtevaartprojecten zoals Starliner. Die problemen komen bovenop de technische mankementen met de vliegtuigen van het bedrijf. Boeing heeft ook te maken met een grote staking die nu al zes weken duurt van 33.000 fabriekswerkers in de regio Seattle. Mede door die staking leed Boeing afgelopen kwartaal een miljardenverlies. De arbeiders verwierpen bovendien deze week een verbeterd loonbod van Boeing om een einde te maken aan de staking.
Door de ruimtevaarttak te verkopen kan Boeing zich beter focussen op zijn kerntaken bij luchtvaart en defensie. Topman Kelly Ortberg heeft al gezegd alle activiteiten te bekijken, waarbij ook afscheid genomen kan worden van bepaalde werkzaamheden. Hij noemde daarbij overigens niet de ruimtevaarttak.
Raketproject
Volgens The Wall Street Journal wil Boeing wel doorgaan met het NASA-raketproject Space Launch System. Die zware raket moet astronauten naar de maan gaan brengen.
Boeing wilde geen commentaar geven op vragen van journalisten over het bericht. Het bedrijf sprak daarbij van "marktgeruchten en speculaties".
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
11 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.
12 uur geleden