WSJ: Boeing bekijkt verkoop ruimtevaartdivisie
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De noodlijdende vliegtuigbouwer Boeing bekijkt een verkoop van zijn divisie voor ruimtevaart. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal. Het gaat dan bijvoorbeeld om het door technische problemen geplaagde Starliner-ruimteschip en de werkzaamheden die het bedrijf doet voor het ruimtestation ISS.
Boeing kampt met grote kostenoverschrijdingen en vertragingen bij ruimtevaartprojecten zoals Starliner. Die problemen komen bovenop de technische mankementen met de vliegtuigen van het bedrijf. Boeing heeft ook te maken met een grote staking die nu al zes weken duurt van 33.000 fabriekswerkers in de regio Seattle. Mede door die staking leed Boeing afgelopen kwartaal een miljardenverlies. De arbeiders verwierpen bovendien deze week een verbeterd loonbod van Boeing om een einde te maken aan de staking.
Door de ruimtevaarttak te verkopen kan Boeing zich beter focussen op zijn kerntaken bij luchtvaart en defensie. Topman Kelly Ortberg heeft al gezegd alle activiteiten te bekijken, waarbij ook afscheid genomen kan worden van bepaalde werkzaamheden. Hij noemde daarbij overigens niet de ruimtevaarttak.
Raketproject
Volgens The Wall Street Journal wil Boeing wel doorgaan met het NASA-raketproject Space Launch System. Die zware raket moet astronauten naar de maan gaan brengen.
Boeing wilde geen commentaar geven op vragen van journalisten over het bericht. Het bedrijf sprak daarbij van "marktgeruchten en speculaties".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.
23 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het iconische luxehotel Burj Al Arab in Dubai gaat dicht tijdens een grote renovatie van achttien maanden, bevestigt een medewerker aan persbureau Reuters. Het is de eerste keer sinds de opening in 1999 dat het grote zeilvormige gebouw wordt gerenoveerd. De timing is opvallend, omdat het toerisme in de regio flink is afgenomen door de oorlog in het Midden-Oosten.
27 minuten geledenALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.
2 uur geledenSANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.
3 uur geleden