Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: Boeing bekijkt verkoop ruimtevaartdivisie

WSJ: Boeing bekijkt verkoop ruimtevaartdivisie

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De noodlijdende vliegtuigbouwer Boeing bekijkt een verkoop van zijn divisie voor ruimtevaart. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal. Het gaat dan bijvoorbeeld om het door technische problemen geplaagde Starliner-ruimteschip en de werkzaamheden die het bedrijf doet voor het ruimtestation ISS.

Boeing kampt met grote kostenoverschrijdingen en vertragingen bij ruimtevaartprojecten zoals Starliner. Die problemen komen bovenop de technische mankementen met de vliegtuigen van het bedrijf. Boeing heeft ook te maken met een grote staking die nu al zes weken duurt van 33.000 fabriekswerkers in de regio Seattle. Mede door die staking leed Boeing afgelopen kwartaal een miljardenverlies. De arbeiders verwierpen bovendien deze week een verbeterd loonbod van Boeing om een einde te maken aan de staking.

Door de ruimtevaarttak te verkopen kan Boeing zich beter focussen op zijn kerntaken bij luchtvaart en defensie. Topman Kelly Ortberg heeft al gezegd alle activiteiten te bekijken, waarbij ook afscheid genomen kan worden van bepaalde werkzaamheden. Hij noemde daarbij overigens niet de ruimtevaarttak.

Raketproject

Volgens The Wall Street Journal wil Boeing wel doorgaan met het NASA-raketproject Space Launch System. Die zware raket moet astronauten naar de maan gaan brengen.

Boeing wilde geen commentaar geven op vragen van journalisten over het bericht. Het bedrijf sprak daarbij van "marktgeruchten en speculaties".

Meer uit Financieel

Recordbedrag voor jaarlijks geveilde blauwvintonijn in Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.

59 minuten geleden
'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

13 uur geleden
Vliegverkeer Griekenland hervat na urenlange opschorting

ATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.

13 uur geleden
Ook Corendon zet extra vlucht in voor gestrande reizigers Curaçao

SCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.

14 uur geleden
KLM en TUI halen reizigers Antillen met extra vluchten op

SCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.

15 uur geleden
Frankrijk komt boer tegemoet met extra controles op voedselimport

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.

15 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan voorlopig niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.

16 uur geleden