Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: Boeing bekijkt verkoop ruimtevaartdivisie

WSJ: Boeing bekijkt verkoop ruimtevaartdivisie

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De noodlijdende vliegtuigbouwer Boeing bekijkt een verkoop van zijn divisie voor ruimtevaart. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal. Het gaat dan bijvoorbeeld om het door technische problemen geplaagde Starliner-ruimteschip en de werkzaamheden die het bedrijf doet voor het ruimtestation ISS.

Boeing kampt met grote kostenoverschrijdingen en vertragingen bij ruimtevaartprojecten zoals Starliner. Die problemen komen bovenop de technische mankementen met de vliegtuigen van het bedrijf. Boeing heeft ook te maken met een grote staking die nu al zes weken duurt van 33.000 fabriekswerkers in de regio Seattle. Mede door die staking leed Boeing afgelopen kwartaal een miljardenverlies. De arbeiders verwierpen bovendien deze week een verbeterd loonbod van Boeing om een einde te maken aan de staking.

Door de ruimtevaarttak te verkopen kan Boeing zich beter focussen op zijn kerntaken bij luchtvaart en defensie. Topman Kelly Ortberg heeft al gezegd alle activiteiten te bekijken, waarbij ook afscheid genomen kan worden van bepaalde werkzaamheden. Hij noemde daarbij overigens niet de ruimtevaarttak.

Raketproject

Volgens The Wall Street Journal wil Boeing wel doorgaan met het NASA-raketproject Space Launch System. Die zware raket moet astronauten naar de maan gaan brengen.

Boeing wilde geen commentaar geven op vragen van journalisten over het bericht. Het bedrijf sprak daarbij van "marktgeruchten en speculaties".

Meer uit Financieel

ACM mocht overname van Sandd door PostNL in 2019 weigeren

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.

2 uur geleden
Mediabedrijf RTL schrapt ongeveer 600 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.

2 uur geleden
ING zet met bankengroep verdere stap richting euro-stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.

2 uur geleden
Nederlandse rechtbank mag Apple-zaak behandelen van EU-hof

LUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.

3 uur geleden
Autobedrijven verkochten minder occasions in november

BUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.

3 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt licht naar 2,2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.

4 uur geleden
HEMA komt volledig in handen van Jumbo-familie Van Eerd

AMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.

5 uur geleden