Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: Apple praat met Meta over AI-model in systeem verwerken

WSJ: Apple praat met Meta over AI-model in systeem verwerken

NEW YORK (ANP/RTR) - Apple en het moederbedrijf van Facebook gaan mogelijk samenwerken op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Apple en Facebook-eigenaar Meta hebben gesprekken gevoerd over het integreren van het generatieve AI-model van Meta in het nieuwe AI-systeem Apple Intelligence. Dit meldt The Wall Street Journal (WSJ) op basis van ingewijden.

Apple voert volgens de bronnen soortgelijke gesprekken met AI-startups Anthropic and Perplexity. Een onderdeel van de gesprekken is om de drie partners via Apple Intelligence abonnementen voor hun diensten te laten verkopen. De bronnen benadrukken dat de deals nog niet rond zijn en kunnen mislukken.

Met de samenvoeging zou Apple beter kunnen concurreren in toepassingen voor AI. Het techconcern loopt op dit gebied achter op andere grote techbedrijven. Eerder werd bekend dat Apple gaat samenwerken met OpenAI, waardoor ChatGPT beschikbaar wordt op iPhones. Apple is ook in gesprek met Alphabet, het bedrijf achter Google, voor een licentie om het AI-model van Google te mogen gebruiken.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs hervat stijging door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs heeft donderdag de sterkste stijging in jaren hervat door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden.

55 minuten geleden
Recordinvestering Enexis in stroomnet, capaciteit blijft krap

DEN BOSCH (ANP) - Enexis heeft in 2025 een recordbedrag geïnvesteerd in het elektriciteitsnet, maar de vraag naar capaciteit groeit volgens Enexis sneller dan het netwerk kan worden uitgebreid. De netbeheerder, die de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg van elektriciteit voorziet, stak 1,9 miljard euro in de uitbreiding en verzwaring van het stroomnet.

1 uur geleden
Aantal geschrapte vluchten Midden-Oosten loopt op tot ruim 23.000

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal geschrapte vluchten naar het Midden-Oosten is sinds het begin van de aanvallen opgelopen tot meer dan 23.000. Volgens analysebedrijf Cirium is meer dan de helft van de 36.000 geplande vluchten van of naar het Midden-Oosten sinds zaterdag geannuleerd. Dat komt neer op ongeveer 4,4 miljoen stoelen.

1 uur geleden
Damrak blijft terughoudend door zorgen over hoge olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, die de zesde dag is ingegaan. Beleggers zijn vooral bezorgd dat de hoge olieprijzen als gevolg van het conflict de inflatie weer aanwakkeren en de economische groei afremmen.

1 uur geleden
Qatar Airways repatrieert reizigers, onder meer naar Schiphol

MUSCAT (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Qatar Airways gaat een "beperkt aantal" vluchten uitvoeren om gestrande passagiers terug te brengen die door de oorlog in het Midden-Oosten zijn gestrand. Daarbij wordt ook vanuit Muscat in Oman naar Schiphol gevlogen. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij op haar website.

1 uur geleden
Recordomzet voor baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis

PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft vorig jaar een recordomzet behaald. Topman Theo Baartmans spreekt van "financieel het meest succesvolle jaar in de lange geschiedenis" van Boskalis. Een jaar geleden had het Papendrechtse bedrijf ook een recordjaar.

2 uur geleden
Topman TomTom stapt op en gaat naar raad van commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - TomTom-topman Harold Goddijn vertrekt volgende maand als bestuursvoorzitter bij de navigatiedienstverlener. Hij is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen, meldt TomTom. Goddijn was in 1991 een van de oprichters van TomTom en leidt het bedrijf sinds 2001.

2 uur geleden