Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wrakstukken vliegtuig uit rivier in Washington gehaald

Wrakstukken vliegtuig uit rivier in Washington gehaald

WASHINGTON (ANP) - Uit de rivier Potomac bij het vliegveld Reagan National in Washington zijn maandag (lokale tijd) meerdere wrakstukken gehaald van het vliegtuig dat daar vorige week crashte met een legerhelikopter. Op beelden die CBS News en The New York Times delen is te zien dat onder meer een vliegtuigmotor en een deel van de romp van het passagiersvliegtuig van American Airlines uit het water zijn gehaald.

Een woordvoerder van het Army Corps of Engineers, verantwoordelijk voor de berging, liet in een persconferentie maandagmiddag weten dat de missie "zeer succesvol" verloopt en hopelijk binnen 24 uur afgerond kan worden. Het doel is om dinsdag de cockpit van het vliegtuig met de rode kraan uit het water te takelen.

Bij het bergen van het wrak werden maandag opnieuw menselijke resten gevonden, maar het aantal geïdentificeerde doden bleef met 55 onveranderd. Bij de vliegramp kwamen 67 mensen om het leven. Het was het dodelijkste luchtvaartongeluk in de VS in twee decennia.

Meer uit Buitenland

Omstreden Mandelson meegenomen door politie

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson is meegenomen uit zijn huis door de Britse politie. Dat meldt de Britse krant The Times. De politie laat weten een 72-jarige man te hebben gearresteerd.

5 minuten geleden
Nog geen oplossing in zicht voor veto Hongarije tegen lening Kyiv

BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse blokkade tegen een nieuw EU-sanctiepakket tegen Rusland en een lening van 90 miljard euro aan Oekraïne drijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas welhaast tot wanhoop. En met haar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken die maandag in Brussel vergaderden. De Europese Commissie werkt hard aan een oplossing, vertellen EU-bronnen, maar het is niet zeker of die er snel komt.

32 minuten geleden
Tientallen doden sinds operatie tegen Mexicaanse kartelbaas

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Bij de federale operatie tegen de Mexicaanse kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, en door de daaropvolgende onrust zijn in totaal zeker 74 mensen om het leven gekomen. Dat zei de Mexicaanse minister van Veiligheid Omar Hamid García Harfuch maandag.

43 minuten geleden
Proces vrouw Spaanse premier toch geschrapt, meer onderzoek nodig

MADRID (ANP) - Het proces tegen Begoña Gómez, de echtgenote van de Spaanse premier Pedro Sánchez, gaat voorlopig toch niet door. Zij zou terechtstaan voor het verduisteren van publiek geld, maar een rechter heeft nu geoordeeld dat het daar nog te vroeg voor is. Er is eerst meer onderzoek nodig.

2 uur geleden
VS volgens Mexico niet betrokken bij dood kartelbaas

MEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten waren niet betrokken bij de dood van de Mexicaanse kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag.

2 uur geleden
Venezuela eist bij VN onmiddellijke vrijlating Maduro

GENÈVE (ANP/AFP) - De Venezolaanse minister van Buitenlandse Zaken Yván Gil heeft maandag bij de Verenigde Naties de onmiddellijke vrijlating van Nicolás Maduro geëist. Maduro werd als president begin dit jaar gevangengenomen door de Amerikanen bij een militaire operatie.

3 uur geleden
Premier Australië steunt schrappen Andrew uit lijn troonopvolging

CANBERRA (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese is er voorstander van om de voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor te schrappen uit de koninklijke lijn van troonopvolging. Dat schrijft Albanese in een brief aan premier Keir Starmer.

4 uur geleden