Wrakstukken vliegtuig uit rivier in Washington gehaald
WASHINGTON (ANP) - Uit de rivier Potomac bij het vliegveld Reagan National in Washington zijn maandag (lokale tijd) meerdere wrakstukken gehaald van het vliegtuig dat daar vorige week crashte met een legerhelikopter. Op beelden die CBS News en The New York Times delen is te zien dat onder meer een vliegtuigmotor en een deel van de romp van het passagiersvliegtuig van American Airlines uit het water zijn gehaald.
Een woordvoerder van het Army Corps of Engineers, verantwoordelijk voor de berging, liet in een persconferentie maandagmiddag weten dat de missie "zeer succesvol" verloopt en hopelijk binnen 24 uur afgerond kan worden. Het doel is om dinsdag de cockpit van het vliegtuig met de rode kraan uit het water te takelen.
Bij het bergen van het wrak werden maandag opnieuw menselijke resten gevonden, maar het aantal geïdentificeerde doden bleef met 55 onveranderd. Bij de vliegramp kwamen 67 mensen om het leven. Het was het dodelijkste luchtvaartongeluk in de VS in twee decennia.
Meer uit Buitenland
GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
2 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
3 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
4 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".
5 uur geledenKAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.
5 uur geleden