Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wrakingsverzoek zedenzaak Zeeland afgewezen

Wrakingsverzoek zedenzaak Zeeland afgewezen

MIDDELBURG (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank in Middelburg heeft het wrakingsverzoek van verdachte Tanja D. afgewezen. De 44-jarige D. is verdachte in een omvangrijke zedenzaak, waarin onder anderen haar twee dochters het slachtoffer zijn. Tegen D.’s partner Pascal P. (47) is op 18 november zes jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist.

De beide dochters zouden vanaf jonge leeftijd stelselmatig ernstig zijn misbruikt. P. zou de meisjes ook door andere mannen hebben laten misbruiken, op parkeerplaatsen in Zeeland en in Belgische parenclubs. Volgens het Openbaar Ministerie is D. betrokken geweest bij het misbruik en heeft zij niets gedaan om haar dochters te beschermen.

D. werd tijdens een zitting in november onwel. Zij is volgens haar raadsvrouw Susan Koster ernstig ziek. De vrouw werd medisch onderzocht en was volgens artsen in staat om een paar dagen later opnieuw in de rechtszaal verschijnen. Koster had daar ernstige twijfels over en wilde een grondig onderzoek. De rechtbank zag daar na medisch advies de noodzaak niet van in, waarmee zij volgens Koster de schijn van partijdigheid heeft gewekt. Daags voor de nieuw geplande zitting mailde de raadsvrouw haar wrakingsverzoek naar de rechtbank.

Op 5 januari staat er een nieuwe zitting in de zaak tegen D. gepland. In de zaak tegen Pascal P. doet de rechtbank uitspraak op 14 december.

Meer uit Binnenland

Politie deelt beelden van verdachten aanslag bij joodse school

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.

26 minuten geleden
Bank of New York weigert commentaar na explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.

1 uur geleden
Campagne tegen oplichting levert identiteit van 14 verdachten op

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.

1 uur geleden
Bestuurder joodse school teleurgesteld na gesprek met Jetten

DEN HAAG (ANP) - De bestuurder van de joodse school Cheider in Amsterdam, Herman Loonstein, is "zeer teleurgesteld" na het gesprek met minister-president Rob Jetten maandagmiddag. Jetten had vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap uitgenodigd na de recente aanslagen op een synagoge in Rotterdam en de joodse school in Amsterdam.

1 uur geleden
Israël waarschuwt voor groep die aanslagen Nederland opeist

JERUZALEM (ANP) - Israël waarschuwt voor de nieuwe groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor explosies en brandstichting bij Joodse doelen in Europa, waaronder in Nederland. De autoriteiten stellen volgens media als de krant Haaretz dat beelden van incidenten worden verspreid via pro-Iraanse kanalen op sociale media. Die kanalen worden gelinkt aan bijvoorbeeld de Iraanse Revolutionaire Garde of het pro-Iraanse Hezbollah in Libanon.

2 uur geleden
Commissie Mijnbouwschade ziet schademeldingen na beving toenemen

ROERMOND (ANP) - De Commissie Mijnbouwschade heeft tot nu toe 226 schademeldingen binnengekregen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend. Dat laat een woordvoerder weten. Zondag stond de teller bij de commissie nog op 132.

2 uur geleden
Moeder Natalee Holloway doet aangifte tegen Joran van der Sloot

AMSTERDAM (ANP) - De moeder van Natalee Holloway heeft in Nederland aangifte gedaan tegen Joran van der Sloot voor de dood van haar dochter. Advocaat Annemiek van Spanje meldt dat met deze aangifte de Nederlandse autoriteiten wordt verzocht om Van der Sloot alsnog te vervolgen.

4 uur geleden