Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wrakingsverzoek van Willem Engel afgewezen

Wrakingsverzoek van Willem Engel afgewezen

ROTTERDAM (ANP) - Willem Engel krijgt in zijn strafzaak over opruiing geen nieuwe rechters toegewezen. De wrakingskamer van de rechtbank in Rotterdam heeft zijn wrakingsverzoek dinsdag afgewezen. De wrakingskamer noemde de redenen voor de wraking niet gegrond.

De voorman van de voormalige actiegroep Viruswaarheid, die terechtstaat voor het versturen van opruiende Twitterberichten, wraakte de rechtbank tijdens zijn vierde zittingsdag op maandag 9 januari. Engel gaf aan geen vertrouwen meer te hebben in de rechtbankvoorzitter. Hij rept van een politiek proces.

Engel zei niet lichtzinnig te denken over het instrument wraking. "We voerden dertig rechtszaken en hadden vijftig zittingen. We hebben drie keer gewraakt. In deze zaak had ik geen andere keuze dan te wraken." Hij haalde dinsdag tweets van de rechtbankvoorzitter aan over het coronabeleid en een eerder vonnis van de rechters over een coronahoester richting een agent. Ook zint het hem niet dat de rechtbank het onderzoek vorig week "haastig sloot zonder dat het dossier volledig was en zonder te beslissen over het horen van getuigen."

Engel leverde naar eigen zeggen nieuw bewijsmateriaal aan voor de vermeende politieke bemoeienis en wilde daarom bijvoorbeeld minister van justitie Dilan Yeşilgöz oproepen als getuige. "Mijn vervolging heeft duidelijk een politiek karakter. Ik heb al drie weken in de cel doorgebracht, ik heb alle reden om argwanend te zijn jegens de rechtspraak."

Geen vooringenomenheid

Volgens de wrakingskamer is er geen vooringenomenheid te lezen in het vonnis van de rechters. "Het gaat om een vonnis uit 2020, waarin het gaat om andere feiten en met een andere verdachte dan u. Dat zijn aanmerkelijke verschillen." Ook beslissingen van de rechtbank vormen geen reden voor wraking, aldus de wrakingskamer.

De wrakingskamer ging ook in op de bejegening van de gewraakte rechtbankvoorzitter, die vorige week geïrriteerd op het wrakingsverzoek had gereageerd. "Er is geen enkele rechter die er een groot genoegen aan beleeft om gewraakt te worden. Dat is een frustrerende ervaring. Maar wil dat nou zeggen dat hij verder vooringenomen is? Wij vinden van niet."

Sociale media

Tegen Engel is een taakstraf van 180 uur en een celstraf van drie maanden voorwaardelijk geëist. Het OM vervolgt de 45-jarige Rotterdammer voor een reeks coronagerelateerde berichten op sociale media. Bijvoorbeeld voor de tweet waarin hij mensen opriep medewerkers van prikbussen te fotograferen. Ook riep hij zijn volgers op een verzorgingshuis in Goirle te bellen dat wegens een corona-uitbraak voor bezoekers gesloten was.

Het is nog niet bekend wanneer de rechtbank uitspraak doet.

Meer uit Binnenland

Nederlander overleden bij duikongeval in Duitsland

HEMMOOR (ANP) - Een Nederlander is overleden bij een duikongeval in de Kreidesee in het Noord-Duitse Hemmoor. De 34-jarige man maakte volgens de politie plotseling een noodopstijging.

3 minuten geleden
Weeronline: ondanks neerslag nog op koers voor droogste jaar ooit

HOUTEN (ANP) - Vooral in het zuiden van het land valt donderdag wat neerslag, maar daarmee is de droogte nog lang niet opgelost. Volgens Weeronline "liggen we nog steeds op koers voor het droogste recordjaar ooit".

30 minuten geleden
Van Zweden heeft Pointeruitzending over wangedrag nog niet gezien

AMSTERDAM (ANP) - Dirigent Jaap van Zweden heeft een uitzending van Pointer over zijn vermeend grensoverschrijdend gedrag nog niet gezien. Dat laat zijn woordvoerder weten. Pointer meldde donderdagochtend op basis van eigen onderzoek dat de wereldberoemde chef-dirigent zich bij meerdere orkesten schuldig zou hebben gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag.

1 uur geleden
Teller inzameling voor afscheid Jeffrey en Emma op 100.000 euro

WINSCHOTEN (ANP) - Voor het afscheid van Jeffrey en Emma is donderdagochtend al ruim 100.000 euro ingezameld. De donaties gaan naar de uitvaart van de twee kinderen. Woensdagochtend startte de crowdfunding, aan het eind van de middag stond de teller op 57.000 euro en in de avond op 90.000 euro.

1 uur geleden
Vogelbescherming: aanhoudende droogte funest voor vogels

ZEIST (ANP) - De aanhoudende droogte is rampzalig voor tienduizenden vogels in Nederland. Deze lente is de droogste ooit gemeten in Nederland en daarmee staat het leefgebied van vogels onder druk, meldt Vogelbescherming Nederland. "Moerassen, vennen en weilanden drogen uit en het aantal beschikbare insecten en bodemdieren neemt af", aldus vogelbeschermer Bernard de Jong van Vogelbescherming.

2 uur geleden
Shukrula start kort geding om 'belemmeren contact met advocaat'

AMSTERDAM (ANP) - Een van de advocaten van de recent gearresteerde advocaat Vito Shukrula spant een kort geding aan tegen de Nederlandse staat. Volgens haar is het sinds afgelopen vrijdag niet meer mogelijk om contact te krijgen met Shukrula in de Penitentiaire Inrichting, terwijl een advocaat de toegang tot zijn of haar cliënt volgens de wet niet mag worden ontzegd.

2 uur geleden
Liander: projecten in de knel door Gelderse stikstofzones

ARNHEM (ANP) - Twaalf cruciale bouwprojecten die nodig zijn om het stroomnet in Gelderland uit te breiden, komen in de knel als de provincie de komende anderhalf jaar geen nieuwe activiteiten meer toestaat in zones op 500 meter van sommige natuurgebieden. Netbeheerder Liander waarschuwt dat hierdoor "het realiseren van betrouwbare en tijdige aansluitingen voor klanten in heel Gelderland en het faciliteren van transportcapaciteit in gevaar komt".

4 uur geleden