Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wrakingsverzoek Taghi afgewezen, proces Marengo kan verder

Wrakingsverzoek Taghi afgewezen, proces Marengo kan verder

SCHIPHOL (ANP) - Het wrakingsverzoek van de advocaten van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi is vrijdag afgewezen. De strafzaak tegen hem kan dus doorgaan, er zijn geen nieuwe rechters nodig om de zaak over te nemen. Volgens de wrakingskamer hadden de advocaten geen grond voor de wraking, dat kan namelijk in principe niet bij rechterlijke tussenbeslissingen waar de verdediging het niet mee eens is.

De nieuwe advocaten van Taghi hadden begin deze maand het gerechtshof Amsterdam gewraakt omdat zij meenden dat de rechters de schijn van vooringenomenheid hebben gewekt. Zij wilden namelijk meer tijd dan ze van het hof kregen om de omvangrijke strafzaak voor te bereiden. De wrakingskamer ziet dat "de nodige inspanning wordt gevergd" van de advocaten om het "volumineuze dossier" tot zich te nemen. Maar omdat ze zelf in hun pleitnota zeiden dat het "schier onmogelijk" is, ziet de wrakingskamer ruimte: "Het kán dus wel."

De advocaten Vito Shukrula en Carlo Crince le Roy namen eind vorig jaar de verdediging van Taghi op zich en vroegen zestien maanden voorbereidingstijd. Die hebben zij nodig om het enorme dossier van ruim 80.000 pagina's te bestuderen. De advocaten lieten direct weten dat als ze veel minder tijd zouden krijgen, ze de verdediging weer zouden neerleggen. Ze gaan nu met hun cliënt bespreken of en hoe ze verder kunnen, zeiden ze na afloop van de afgewezen wraking.

Veertien verdachten

De rechtbank veroordeelde Taghi en twee medeverdachten begin vorig jaar tot een levenslange gevangenisstraf. De strafzaak Marengo telt in totaal veertien verdachten en gaat over meerdere moorden. De zaak is momenteel in de voorbereidende fase van het hoger beroep. Begin februari staan nieuwe zittingen gepland. Het is de bedoeling de zaak vanaf eind dit jaar inhoudelijk te behandelen.

Taghi (47) zat sinds half juli zonder rechtsbijstand nadat zijn toenmalige raadsman Michael Ruperti de verdediging had neergelegd. Hij had in 2023 met twee collega's de verdediging van Taghi op zich genomen na de arrestatie van diens advocaat Inez Weski.

Meer uit Binnenland

Douane onderschept iets minder coke in afgelopen halfjaar

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft in de eerste zes maanden van dit jaar 15.600 kilo cocaïne in de Nederlandse zeehavens onderschept. Dat is 400 kilo minder dan in de eerste zes maanden van 2024.

44 minuten geleden
Voedingscentrum waarschuwt voor gebruik afslankmedicatie

DEN HAAG (ANP) - Het Voedingscentrum waarschuwt mensen die willen afvallen niet te licht te denken over het gebruik van medicatie. "Het lijkt misschien makkelijk, maar onderschat de gevolgen niet", zegt directeur Petra Verhoef in Trouw over middelen als Ozempic en Wegovy.

5 uur geleden
Kamer neemt woningwet aan die ook voorrang statushouders verbiedt

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft in meerderheid ingestemd met het wetsvoorstel dat de minister van Volkshuisvesting meer regie moet geven over de bouw en verdeling van huizen. Door een eerder aangenomen aanpassing op voorstel van de PVV wordt het gemeenten daarmee ook verboden statushouders voorrang te geven bij de toewijzing van woningen.

5 uur geleden
VNG 'buitengewoon teleurgesteld' dat Kamer voor asielwetten stemt

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) is "buitengewoon teleurgesteld" dat de Tweede Kamer heeft ingestemd met de asielwetten. Een woordvoerder laat weten dat de VNG de Eerste Kamer zal proberen "te overtuigen van de onhaalbaarheid" ervan.

5 uur geleden
UNICEF: impact asielwetten op kinderen is ingrijpend

DEN HAAG (ANP) - UNICEF Nederland heeft grote zorgen over de door de Tweede Kamer aangenomen asielwetten. "De impact op kinderen is ingrijpend, maar nergens blijkt dat hun belang serieus is meegewogen", laat de VN-kinderrechtenorganisatie weten.

5 uur geleden
Verdachte situatie in Roosendaal ten einde, man uit huis gehaald

ROOSENDAAL (ANP) - De verdachte situatie rond een woning in de Kardinaal van Rossumstraat in Roosendaal is na bijna vijf uur ten einde. Het is onderhandelaars gelukt om de bewoner op een rustige manier uit het huis te krijgen. De man zat in de woning en dreigde zichzelf of anderen iets aan te doen, meldt de veiligheidsregio. Waarom de man dat wilde is nog onduidelijk.

8 uur geleden
Officiële hittegolf over, in De Bilt niet warmer dan 22,0 graden

HOUTEN (ANP) - Van een officiële hittegolf is geen sprake meer, want in De Bilt werd het donderdagmiddag maximaal 22,0 graden. Daarmee werd het geen zomerse dag, waardoor de hittegolf volgens Weeronline na vijf dagen weer voorbij is. Voor een hittegolf zijn minstens vijf zomerse dagen van 25 graden of meer nodig, waarvan er drie tropisch warm zijn met minimaal 30 graden.

9 uur geleden