Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wrakingsverzoek Taghi afgewezen, proces Marengo kan verder

Wrakingsverzoek Taghi afgewezen, proces Marengo kan verder

SCHIPHOL (ANP) - Het wrakingsverzoek van de advocaten van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi is vrijdag afgewezen. De strafzaak tegen hem kan dus doorgaan, er zijn geen nieuwe rechters nodig om de zaak over te nemen. Volgens de wrakingskamer hadden de advocaten geen grond voor de wraking, dat kan namelijk in principe niet bij rechterlijke tussenbeslissingen waar de verdediging het niet mee eens is.

De nieuwe advocaten van Taghi hadden begin deze maand het gerechtshof Amsterdam gewraakt omdat zij meenden dat de rechters de schijn van vooringenomenheid hebben gewekt. Zij wilden namelijk meer tijd dan ze van het hof kregen om de omvangrijke strafzaak voor te bereiden. De wrakingskamer ziet dat "de nodige inspanning wordt gevergd" van de advocaten om het "volumineuze dossier" tot zich te nemen. Maar omdat ze zelf in hun pleitnota zeiden dat het "schier onmogelijk" is, ziet de wrakingskamer ruimte: "Het kán dus wel."

De advocaten Vito Shukrula en Carlo Crince le Roy namen eind vorig jaar de verdediging van Taghi op zich en vroegen zestien maanden voorbereidingstijd. Die hebben zij nodig om het enorme dossier van ruim 80.000 pagina's te bestuderen. De advocaten lieten direct weten dat als ze veel minder tijd zouden krijgen, ze de verdediging weer zouden neerleggen. Ze gaan nu met hun cliënt bespreken of en hoe ze verder kunnen, zeiden ze na afloop van de afgewezen wraking.

Veertien verdachten

De rechtbank veroordeelde Taghi en twee medeverdachten begin vorig jaar tot een levenslange gevangenisstraf. De strafzaak Marengo telt in totaal veertien verdachten en gaat over meerdere moorden. De zaak is momenteel in de voorbereidende fase van het hoger beroep. Begin februari staan nieuwe zittingen gepland. Het is de bedoeling de zaak vanaf eind dit jaar inhoudelijk te behandelen.

Taghi (47) zat sinds half juli zonder rechtsbijstand nadat zijn toenmalige raadsman Michael Ruperti de verdediging had neergelegd. Hij had in 2023 met twee collega's de verdediging van Taghi op zich genomen na de arrestatie van diens advocaat Inez Weski.

Meer uit Binnenland

COA krijgt asielhotel Epe niet leeg en moet dwangsommen betalen

EPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.

12 minuten geleden
Roemenië toont kunstschatten voor het eerst na roof in Nederland

BOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.

54 minuten geleden
Twaalf blusvoertuigen uitgerukt voor grote natuurbrand in Otterlo

OTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.

2 uur geleden
Ophokplicht pluimvee opgeheven, behalve in Gelderse Vallei

DEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.

3 uur geleden
Hof legt lagere straf op dan geëist voor misbruik oppaskinderen

DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft dinsdag lagere celstraffen opgelegd dan geëist aan Peter S. (63) en Nancy D. (57) voor seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. S. kreeg acht jaar cel en tbs met dwangverpleging, D. kreeg een gevangenisstraf van veertien jaar en een toezichtsmaatregel.

4 uur geleden
OVV: zorg voor mensen met psychische aandoening kan nu al beter

DEN HAAG (ANP) - Mensen met een ernstige psychische aandoening krijgen in veel gevallen niet de zorg en ondersteuning die ze nodig hebben, terwijl het huidige systeem wel ruimte biedt om die hulp te verbeteren. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een onderzoek naar onder meer vernieuwende initiatieven in de sector. In de praktijk lopen initiatiefnemers volgens de raad nog vaak tegen obstakels aan.

5 uur geleden
OM: Amerikaanse straf Singh voor moorden omzetten naar levenslang

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Amsterdam betoogd dat de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh in Nederland moet worden omgezet naar een levenslange gevangenisstraf. Singh kreeg in 1986 in Californië, waar hij destijds woonde, een straf van 56 jaar tot levenslang, voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.

5 uur geleden