Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wrakingsverzoek Taghi afgewezen, proces Marengo kan verder

Wrakingsverzoek Taghi afgewezen, proces Marengo kan verder

SCHIPHOL (ANP) - Het wrakingsverzoek van de advocaten van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi is vrijdag afgewezen. De strafzaak tegen hem kan dus doorgaan, er zijn geen nieuwe rechters nodig om de zaak over te nemen. Volgens de wrakingskamer hadden de advocaten geen grond voor de wraking, dat kan namelijk in principe niet bij rechterlijke tussenbeslissingen waar de verdediging het niet mee eens is.

De nieuwe advocaten van Taghi hadden begin deze maand het gerechtshof Amsterdam gewraakt omdat zij meenden dat de rechters de schijn van vooringenomenheid hebben gewekt. Zij wilden namelijk meer tijd dan ze van het hof kregen om de omvangrijke strafzaak voor te bereiden. De wrakingskamer ziet dat "de nodige inspanning wordt gevergd" van de advocaten om het "volumineuze dossier" tot zich te nemen. Maar omdat ze zelf in hun pleitnota zeiden dat het "schier onmogelijk" is, ziet de wrakingskamer ruimte: "Het kán dus wel."

De advocaten Vito Shukrula en Carlo Crince le Roy namen eind vorig jaar de verdediging van Taghi op zich en vroegen zestien maanden voorbereidingstijd. Die hebben zij nodig om het enorme dossier van ruim 80.000 pagina's te bestuderen. De advocaten lieten direct weten dat als ze veel minder tijd zouden krijgen, ze de verdediging weer zouden neerleggen. Ze gaan nu met hun cliënt bespreken of en hoe ze verder kunnen, zeiden ze na afloop van de afgewezen wraking.

Veertien verdachten

De rechtbank veroordeelde Taghi en twee medeverdachten begin vorig jaar tot een levenslange gevangenisstraf. De strafzaak Marengo telt in totaal veertien verdachten en gaat over meerdere moorden. De zaak is momenteel in de voorbereidende fase van het hoger beroep. Begin februari staan nieuwe zittingen gepland. Het is de bedoeling de zaak vanaf eind dit jaar inhoudelijk te behandelen.

Taghi (47) zat sinds half juli zonder rechtsbijstand nadat zijn toenmalige raadsman Michael Ruperti de verdediging had neergelegd. Hij had in 2023 met twee collega's de verdediging van Taghi op zich genomen na de arrestatie van diens advocaat Inez Weski.

Meer uit Binnenland

Zeer grote uitslaande brand bij restaurant in Soest

SOEST (ANP) - In Soest woedt maandagochtend vroeg een zeer grote brand aan de Burgemeester Grothestraat. Het gaat om een uitslaande brand in het gebouw waar restaurant De Bauers in gevestigd is. Onduidelijk is of het restaurant of een van de bovenliggende woningen in brand staat, meldt de veiligheidsregio.

49 minuten geleden
Schoof bij Europees spoedoverleg in Parijs om Trumps Oekraïneplan

PARIJS (ANP) - Dick Schoof schuift met een aantal andere Europese regeringsleiders aan in Parijs voor spoedoverleg over de Amerikaanse plannen voor vredesonderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. De Franse president Emmanuel Macron had zijn Europese ambtgenoten uitgenodigd na het statement van de regering-Trump. Naast Nederland en Frankrijk zijn hoogstwaarschijnlijk Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Polen en Denemarken aanwezig, net als twee EU-kopstukken en NAVO-chef Mark Rutte.

50 minuten geleden
Paginagrote advertentie Joop van den Ende: bescherm de media

DEN HAAG (ANP) - In een paginagrote advertentie in NRC roept Joop van den Ende de Nederlandse politiek op om onze media "te beschermen tegen de manipulatie van Amerikaanse techgiganten". De bekende tv- en theaterproducent spreekt van "alarmfase één" nu president Donald Trump in het Witte Huis de steun van de topmannen van bedrijven als Meta, Amazon en X heeft, die met hun platforms "manipuleren en misbruiken".

2 uur geleden
IJsverenigingen gebruiken koude nacht voor opspuiten ijsbanen

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland werken ijsverenigingen in de nacht van zondag op maandag aan het opspuiten van ijsbanen. Zo meldt de ijsbaan in Zeist dat er "de hele nacht wordt doorgewerkt" om ijs te maken. "Nu hopen op genoeg vorst", schrijft de ijsbaan op Facebook.

3 uur geleden
Nederlandse Nina Gantz wint BAFTA met korte animatiefilm

LONDEN (ANP) - De animatiefilm Wander to Wonder van de Nederlandse regisseur Nina Gantz is zondag bekroond met een BAFTA Award. De film, die ook in de race is voor een Oscar, won tijdens de uitreiking van de belangrijkste Britse filmprijzen in de categorie beste korte animatie.

8 uur geleden
Jongen gewond door steekincident in Castricum, twee aanhoudingen

CASTRICUM (ANP) - Een minderjarige jongen is gewond geraakt door een steekincident in Castricum, meldt de politie. Dat gebeurde vrijdag in de Torenstraat in de Noord-Hollandse plaats.

12 uur geleden
Jongen (13) dood na aanrijding Zoeterwoude, automobilist opgepakt

ZOETERWOUDE (ANP) - Een 13-jarige jongen uit Zoeterwoude is om het leven gekomen door een aanrijding met een auto zaterdag in zijn woonplaats. Dat meldt de politie zondag. De 34-jarige Zoetermeerse bestuurder van de auto is aangehouden en zit vast voor verhoor.

15 uur geleden