Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wrakingsverzoek Sanderink in Strukton-zaak afgewezen

Wrakingsverzoek Sanderink in Strukton-zaak afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Zakenman Gerard Sanderink is er niet in geslaagd de Ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam te wraken. Hij deed die poging in een zaak tussen hem en zijn bouwbedrijf Strukton en holdingbedrijf Oranjewoud, die hem via de rechters langer hopen te schorsen als bestuurder van de ondernemingen. Sanderink, die in een andere zaak voor de Ondernemingskamer aan het kortste eind trok, zei geen enkel vertrouwen te hebben in de aanwezige rechters.

De Ondernemingskamer besloot eerder, na een verzoek van het Openbaar Ministerie, Sanderink te schorsen als topman van IT-bedrijf Centric omdat hij niet meer in staat zou zijn rationele beslissingen te nemen. Later werd hem ook het beheer over zijn aandelen in Centric ontnomen. Sanderink herhaalde keer op keer dat dit besluit fout was en indruist "tegen alle fundamentele rechten van de mens" en niet te geloven in de onpartijdigheid van de rechters.

Maar een vermeende fout bij een eerdere zaak zegt niets over de partijdigheid of onpartijdigheid van rechters, bracht voorzitter Aernout Vink van de Ondernemingskamer daar tegenin. De wrakingskamer ging mee in dat argument. Nieuwe wrakingsverzoeken kan Sanderink niet meer indienen in deze zaak.

Prachtig toneelstuk

"Prachtig toneelstuk", riep hij sarcastisch na de beslissing. "Applaus, applaus voor dit soort onzin". Hij liep boos weg toen de inhoudelijke behandeling van de zaak verderging. "Veel succes met het stelen van bedrijven", zei hij nog tegen de rechters.

Sanderink komt al langer in het nieuws door privéconflicten die in het openbaar worden uitgevochten. Die raken ook de door hem opgerichte bedrijven. De raad van commissarissen van Strukton, dat veel opdrachten aan het spoor uitvoert, schorste Sanderink in maart voor een periode van drie maanden. Maar volgens commissarissen is een langere schorsing nodig om orde op zaken te stellen bij Strukton, dat in 2020 een fors verlies leed.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verlaagt groeiverwachting economie om Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.

6 uur geleden
Broadcom onderuit na resultaten, Dow-Jonesindex vestigt record

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.

7 uur geleden
Euroclear krijgt toegang tot berucht AI-model Mythos

BRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.

8 uur geleden
HSBC verdacht van hulp bij verduistering door centralebankbaas

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.

9 uur geleden
Amsterdam gunt contract IT-diensten aan KPN voor meer autonomie

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.

11 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam herstelt van dreun voor chipfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.

12 uur geleden
EU past normen voor banken tijdelijk aan om concurrentiezorgen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.

13 uur geleden