Wrakingsverzoek Sanderink in Strukton-zaak afgewezen
AMSTERDAM (ANP) - Zakenman Gerard Sanderink is er niet in geslaagd de Ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam te wraken. Hij deed die poging in een zaak tussen hem en zijn bouwbedrijf Strukton en holdingbedrijf Oranjewoud, die hem via de rechters langer hopen te schorsen als bestuurder van de ondernemingen. Sanderink, die in een andere zaak voor de Ondernemingskamer aan het kortste eind trok, zei geen enkel vertrouwen te hebben in de aanwezige rechters.
De Ondernemingskamer besloot eerder, na een verzoek van het Openbaar Ministerie, Sanderink te schorsen als topman van IT-bedrijf Centric omdat hij niet meer in staat zou zijn rationele beslissingen te nemen. Later werd hem ook het beheer over zijn aandelen in Centric ontnomen. Sanderink herhaalde keer op keer dat dit besluit fout was en indruist "tegen alle fundamentele rechten van de mens" en niet te geloven in de onpartijdigheid van de rechters.
Maar een vermeende fout bij een eerdere zaak zegt niets over de partijdigheid of onpartijdigheid van rechters, bracht voorzitter Aernout Vink van de Ondernemingskamer daar tegenin. De wrakingskamer ging mee in dat argument. Nieuwe wrakingsverzoeken kan Sanderink niet meer indienen in deze zaak.
Prachtig toneelstuk
"Prachtig toneelstuk", riep hij sarcastisch na de beslissing. "Applaus, applaus voor dit soort onzin". Hij liep boos weg toen de inhoudelijke behandeling van de zaak verderging. "Veel succes met het stelen van bedrijven", zei hij nog tegen de rechters.
Sanderink komt al langer in het nieuws door privéconflicten die in het openbaar worden uitgevochten. Die raken ook de door hem opgerichte bedrijven. De raad van commissarissen van Strukton, dat veel opdrachten aan het spoor uitvoert, schorste Sanderink in maart voor een periode van drie maanden. Maar volgens commissarissen is een langere schorsing nodig om orde op zaken te stellen bij Strukton, dat in 2020 een fors verlies leed.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten overwegen minder Amerikaanse producten te kopen nu de politieke en economische spanningen tussen Europa en de Verenigde Staten oplopen. Dat meldt Onderneming.nl, een kennisplatform voor ondernemers, op basis van eigen onderzoek. Volgens een enquĂȘte onder een consumentenpanel van duizend Nederlanders overwegen vier op de tien van hen minder Amerikaanse producten aan te schaffen.
23 minuten geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - De grote Franse containervervoerder CMA CGM laat schepen het Suezkanaal in Egypte mijden in verband met "wereldwijde onzekerheden". Schepen gaan daarom via Zuid-Afrika. Eerder had CMA CGM juist plannen om vaker via Suez te varen nu de rust in de Rode Zee is teruggekeerd en de Jemenitische Houthi-rebellen geen aanvallen meer uitvoeren op schepen.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Schiphol en KLM laten onafhankelijk onderzoek doen naar de dagenlange verstoringen door het winterweer, begin deze maand. Dat meldt demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) aan de Kamer. Door sneeuwval werden veel vluchten geschrapt en moesten honderden mensen op de luchthaven overnachten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Meerdere vluchten naar Eindhoven Airport zijn omgeleid wegens slecht zicht. De landingsbaan is door mist niet goed zichtbaar voor aankomende vluchten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) krijgt vrijdag een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Daarbij gaat het om een verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten in een zogeheten directe plaatsing. Het gaat dan bijvoorbeeld om pensioenfondsen en andere grote investeringspartijen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bezit van cryptobeleggingen in Nederland is explosief gestegen, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Volgens de centrale bank bezaten Nederlandse bedrijven, instellingen en huishoudens eind 2020 nog voor zo'n 81 miljoen euro aan dergelijke beleggingen. In oktober vorig jaar was dit opgelopen tot 1,2 miljard euro.
2 uur geleden