Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wrakingsverzoek Sanderink in Strukton-zaak afgewezen

Wrakingsverzoek Sanderink in Strukton-zaak afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Zakenman Gerard Sanderink is er niet in geslaagd de Ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam te wraken. Hij deed die poging in een zaak tussen hem en zijn bouwbedrijf Strukton en holdingbedrijf Oranjewoud, die hem via de rechters langer hopen te schorsen als bestuurder van de ondernemingen. Sanderink, die in een andere zaak voor de Ondernemingskamer aan het kortste eind trok, zei geen enkel vertrouwen te hebben in de aanwezige rechters.

De Ondernemingskamer besloot eerder, na een verzoek van het Openbaar Ministerie, Sanderink te schorsen als topman van IT-bedrijf Centric omdat hij niet meer in staat zou zijn rationele beslissingen te nemen. Later werd hem ook het beheer over zijn aandelen in Centric ontnomen. Sanderink herhaalde keer op keer dat dit besluit fout was en indruist "tegen alle fundamentele rechten van de mens" en niet te geloven in de onpartijdigheid van de rechters.

Maar een vermeende fout bij een eerdere zaak zegt niets over de partijdigheid of onpartijdigheid van rechters, bracht voorzitter Aernout Vink van de Ondernemingskamer daar tegenin. De wrakingskamer ging mee in dat argument. Nieuwe wrakingsverzoeken kan Sanderink niet meer indienen in deze zaak.

Prachtig toneelstuk

"Prachtig toneelstuk", riep hij sarcastisch na de beslissing. "Applaus, applaus voor dit soort onzin". Hij liep boos weg toen de inhoudelijke behandeling van de zaak verderging. "Veel succes met het stelen van bedrijven", zei hij nog tegen de rechters.

Sanderink komt al langer in het nieuws door privéconflicten die in het openbaar worden uitgevochten. Die raken ook de door hem opgerichte bedrijven. De raad van commissarissen van Strukton, dat veel opdrachten aan het spoor uitvoert, schorste Sanderink in maart voor een periode van drie maanden. Maar volgens commissarissen is een langere schorsing nodig om orde op zaken te stellen bij Strukton, dat in 2020 een fors verlies leed.

Meer uit Financieel

Brussel wil meer geld naar Europese chips, AI en clouddiensten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat er bij publieke bestedingen aan chips, AI en clouddiensten voorkeur wordt gegeven aan bedrijven in de EU of bedrijven die investeren in onderzoek en ontwikkeling in de EU. Dat staat in een voorstel van de Europese Commissie over zogeheten technologische onafhankelijkheid.

38 minuten geleden
Nederlandse rechter bevoegd in Amerikaanse zaak Greenpeace

AMSTERDAM (ANP) - De juridische strijd tussen Greenpeace en een Amerikaans oliepijpleidingbedrijf over een megarekening voor de milieuclub wordt nu ook in Nederland uitgevochten. De rechtbank in Amsterdam verklaarde zich woensdag bevoegd om te oordelen. Greenpeace beschouwt het tussenvonnis als overwinning en "belangrijke stap voorwaarts".

40 minuten geleden
Washington dreigt met nieuwe importheffingen, ook voor EU

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.

3 uur geleden
Thomas de Boer wordt nieuwe topman Shell Nederland

DEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.

4 uur geleden
Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

4 uur geleden
EU-Hof: Facebook Marketplace is geen digitale poortwachter

LUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.

4 uur geleden
AkzoNobel daalt fors op beurs na afgeblazen overnamepoging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.

5 uur geleden