Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wrakingsverzoek in zaak-Tadic afgewezen

Wrakingsverzoek in zaak-Tadic afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het wrakingsverzoek dat de advocaat van een man die wordt verdacht van een poging tot beroving van voetballer Dusan Tadic heeft ingediend, is afgewezen door de wrakingskamer. Raadsman Niek Hendriksen haalde hard uit naar een Amsterdamse rechter en magistraten in het algemeen, omdat een rechter en het Openbaar Ministerie volgens hem er "een eigen communicatielijn" op na hadden gehouden en hij als advocaat buitenspel was gezet.

Volgens de wrakingskamer die zich boog over het verzoek, is er geen enkele steun te vinden voor de "aannames" van de advocaat. De wrakingskamer zegt dat moet worden toegegeven dat de raadsman niet vooraf of gelijktijdig was betrokken bij een overleg over camerabeelden. "De rechter heeft echter wel vrijwel direct na kennisneming van die toelichting van de officier van justitie op de beelden deze op eigen initiatief doorgezonden naar de raadsman."

Hendriksen bracht ook naar voren dat de rechter en de betrokken officier van justitie elkaar tutoyeerden en elkaar met hun voornamen aanspraken in de mailwisseling over de camerabeelden. Dat er voornamen zijn gebruikt in de communicatie, leidt volgens de wrakingskamer niet tot de conclusie dat er een schijn van partijdigheid is.

Oud-Ajacied Tadic raakte in de nacht van 27 op 28 juli vorig jaar lichtgewond bij de poging tot straatroof in de buurt van zijn huis in Amsterdam-Zuid. De verdachten hebben niets buitgemaakt. Vermoedelijk waren zij uit op het dure horloge van de 34-jarige Tadic, die momenteel voor het Turkse Fenerbahçe uitkomt. Het is niet bekend wanneer de zaak van verdachte Mohamed F. verdergaat.

Meer uit Binnenland

Opvarende van gezonken duwboot in Amsterdamse Coenhaven gevonden

AMSTERDAM (ANP) - De opvarende van een gezonken duwboot in de Coenhaven in Amsterdam is zondag gevonden. De persoon is overleden, zegt een woordvoerster van de politie Amsterdam. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen zocht sinds zaterdagochtend naar de vermiste opvarende.

29 minuten geleden
Parkeren weer toegestaan in Haagse straat waar drugslab zat

DEN HAAG (ANP) - Het is sinds afgelopen nacht weer toegestaan om te parkeren in de Haagse Meidoornstraat, waar vrijdag een drugslab werd gevonden. De gemeente Den Haag meldt op X dat de laatste hekken in de straat rond 01.00 uur zijn weggehaald. Zaterdagavond laat mochten bewoners van ontruimde woningen in de straat weer terug naar hun huis, maar was parkeren nog verboden.

1 uur geleden
Twee gewonden bij steekpartij in woning Helmond

HELMOND (ANP) - Bij een steekincident in een woning in Helmond zijn een man en een vrouw gewond geraakt, zo meldt de politie-eenheid Oost-Brabant op X. De man en de vrouw zijn naar het ziekenhuis gebracht voor verdere medische behandeling.

6 uur geleden
Musical Moulin Rouge! stopt voortijdig wegens waterschade

UTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.

18 uur geleden
Verbod vrachtverkeer Merwedebrug, brugconstructie niet veilig

GORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.

19 uur geleden
Podium Beatrix Theater onder water door sprinkler, shows afgelast

UTRECHT (ANP) - Het podium van het Utrechtse Beatrix Theater is vrijdagavond onder water komen te staan doordat de sprinklerinstallatie onbedoeld geactiveerd werd. Dat gebeurde door een technisch defect, zei een woordvoerder van Stage Entertainment na berichtgeving hierover van RTV Utrecht. De sprinklerinstallatie heeft "gedurende lange tijd staan sproeien".

20 uur geleden
40.000 handtekeningen voor behoud 65-pluskorting in bus en tram

DEN HAAG (ANP) - Een petitie van de Seniorencoalitie voor behoud van de 65-pluskorting in bus, tram en metro is sinds het begin op 10 juli 40.000 keer ondertekend. Het samenwerkingsverband van een aantal ouderenorganisaties en de partij 50PLUS wil dat de korting niet verdwijnt zonder dat er een goed alternatief is.

21 uur geleden