Wrakingsverzoek in zaak-Tadic afgewezen
AMSTERDAM (ANP) - Het wrakingsverzoek dat de advocaat van een man die wordt verdacht van een poging tot beroving van voetballer Dusan Tadic heeft ingediend, is afgewezen door de wrakingskamer. Raadsman Niek Hendriksen haalde hard uit naar een Amsterdamse rechter en magistraten in het algemeen, omdat een rechter en het Openbaar Ministerie volgens hem er "een eigen communicatielijn" op na hadden gehouden en hij als advocaat buitenspel was gezet.
Volgens de wrakingskamer die zich boog over het verzoek, is er geen enkele steun te vinden voor de "aannames" van de advocaat. De wrakingskamer zegt dat moet worden toegegeven dat de raadsman niet vooraf of gelijktijdig was betrokken bij een overleg over camerabeelden. "De rechter heeft echter wel vrijwel direct na kennisneming van die toelichting van de officier van justitie op de beelden deze op eigen initiatief doorgezonden naar de raadsman."
Hendriksen bracht ook naar voren dat de rechter en de betrokken officier van justitie elkaar tutoyeerden en elkaar met hun voornamen aanspraken in de mailwisseling over de camerabeelden. Dat er voornamen zijn gebruikt in de communicatie, leidt volgens de wrakingskamer niet tot de conclusie dat er een schijn van partijdigheid is.
Oud-Ajacied Tadic raakte in de nacht van 27 op 28 juli vorig jaar lichtgewond bij de poging tot straatroof in de buurt van zijn huis in Amsterdam-Zuid. De verdachten hebben niets buitgemaakt. Vermoedelijk waren zij uit op het dure horloge van de 34-jarige Tadic, die momenteel voor het Turkse Fenerbahçe uitkomt. Het is niet bekend wanneer de zaak van verdachte Mohamed F. verdergaat.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rianne Letschert wil zich in het begin van haar ministerschap vooral richten op de cultuursector en op media, om die onderwerpen snel in de vingers te krijgen. De voormalige informateur wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66. "Op beleidsterreinen zit ik er helemaal middenin", zei de voormalige bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht over het hoger onderwijs en onderzoek.
11 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
32 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bereikbaarheid van nieuwe woningen, goed openbaar vervoer en milieubeleid zijn de drie prioriteiten voor Annet Bertram wanneer ze in het nieuwe kabinet aan de slag gaat als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat. Dat zei de kersverse CDA'er na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten. Ze somde daarmee min of meer haar hele aankomende takenpakket op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Islamitische Stichting Nederland (ISN) benadrukt dat de eerste vastendag van de maand ramadan op donderdag 19 februari is. In Saudi-Arabië werd dinsdag vastgesteld dat de eerste vastendag woensdag is.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Terugkijkend vindt D66'er Stientje van Veldhoven dat haar eerdere overstap van bewindspersoon naar lobbyist niet goed is gegaan. Dat zei ze woensdag na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. "Omdat het toch allerlei vragen opleverde, dat is niet goed voor de politiek," vindt de aankomend minister van Klimaat en Groene Groei.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd om minister van Economische Zaken te worden, zei ze na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. De CDA'er zei dat het "een vraag is waar je onmogelijk ja op kunt zeggen, maar ook onmogelijk nee op kunt zeggen", waarmee ze voormalig onderwijsminister Robbert Dijkgraaf aanhaalde.
3 uur geleden