Wrakingsverzoek in zaak-Tadic afgewezen
AMSTERDAM (ANP) - Het wrakingsverzoek dat de advocaat van een man die wordt verdacht van een poging tot beroving van voetballer Dusan Tadic heeft ingediend, is afgewezen door de wrakingskamer. Raadsman Niek Hendriksen haalde hard uit naar een Amsterdamse rechter en magistraten in het algemeen, omdat een rechter en het Openbaar Ministerie volgens hem er "een eigen communicatielijn" op na hadden gehouden en hij als advocaat buitenspel was gezet.
Volgens de wrakingskamer die zich boog over het verzoek, is er geen enkele steun te vinden voor de "aannames" van de advocaat. De wrakingskamer zegt dat moet worden toegegeven dat de raadsman niet vooraf of gelijktijdig was betrokken bij een overleg over camerabeelden. "De rechter heeft echter wel vrijwel direct na kennisneming van die toelichting van de officier van justitie op de beelden deze op eigen initiatief doorgezonden naar de raadsman."
Hendriksen bracht ook naar voren dat de rechter en de betrokken officier van justitie elkaar tutoyeerden en elkaar met hun voornamen aanspraken in de mailwisseling over de camerabeelden. Dat er voornamen zijn gebruikt in de communicatie, leidt volgens de wrakingskamer niet tot de conclusie dat er een schijn van partijdigheid is.
Oud-Ajacied Tadic raakte in de nacht van 27 op 28 juli vorig jaar lichtgewond bij de poging tot straatroof in de buurt van zijn huis in Amsterdam-Zuid. De verdachten hebben niets buitgemaakt. Vermoedelijk waren zij uit op het dure horloge van de 34-jarige Tadic, die momenteel voor het Turkse Fenerbahçe uitkomt. Het is niet bekend wanneer de zaak van verdachte Mohamed F. verdergaat.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 38-jarige Amsterdammer is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekpartij aan de Maria Austriastraat in zijn woonplaats. Dat maakte de politie bekend.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en columniste Marjan Berk is zondag in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt. Berk, die op 11 juli 94 jaar zou zijn geworden, schreef tientallen boeken en was jarenlang columnist. In 1994 won zij een Gouden Televizier-Ring voor de televisieserie Vrouwenvleugel.
9 uur geledenHEIBLOEM (ANP) - In het Limburgse Heibloem zijn vier inzittenden van een personenauto overleden door een eenzijdig verkeersongeval. Dat meldt de politie. Twee andere inzittenden raakten gewond en zijn naar een ziekenhuis gebracht. De politie zegt nog geen informatie over de identiteit van de slachtoffers te kunnen delen.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het zoek- en reddingsteam van USAR is weer terug in Nederland. Het vliegtuig met daarin de 64 leden en acht hulphonden landde rond 13.25 uur op vliegbasis Eindhoven.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Directeur Stabiliteit en Humanitaire Hulp bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, Nathalie Olijslager, heeft het Nederlandse reddingsteam USAR bedankt voor de inzet in Venezuela, na de zware aardbevingen daar. "Jullie hebben een fantastische prestatie geleverd", zei ze tegen het team dat vlak daarvoor was geland op vliegbasis Eindhoven.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door "verschillende tegenvallers" bij de herstelwerkzaamheden na een brand kunnen ook maandag nog geen treinen rijden van Rotterdam naar het zuiden, meldt ProRail. "We vinden het ontzettend vervelend dat we de prognose opnieuw moeten bijstellen."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de 29 mensen die zaterdagavond in de Haagse Schilderswijk werden aangehouden tijdens ongeregeldheden na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada, zijn er 25 in de nacht vrijgelaten met een boete. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.
14 uur geleden