Wrakingsverzoek in zaak-Tadic afgewezen
AMSTERDAM (ANP) - Het wrakingsverzoek dat de advocaat van een man die wordt verdacht van een poging tot beroving van voetballer Dusan Tadic heeft ingediend, is afgewezen door de wrakingskamer. Raadsman Niek Hendriksen haalde hard uit naar een Amsterdamse rechter en magistraten in het algemeen, omdat een rechter en het Openbaar Ministerie volgens hem er "een eigen communicatielijn" op na hadden gehouden en hij als advocaat buitenspel was gezet.
Volgens de wrakingskamer die zich boog over het verzoek, is er geen enkele steun te vinden voor de "aannames" van de advocaat. De wrakingskamer zegt dat moet worden toegegeven dat de raadsman niet vooraf of gelijktijdig was betrokken bij een overleg over camerabeelden. "De rechter heeft echter wel vrijwel direct na kennisneming van die toelichting van de officier van justitie op de beelden deze op eigen initiatief doorgezonden naar de raadsman."
Hendriksen bracht ook naar voren dat de rechter en de betrokken officier van justitie elkaar tutoyeerden en elkaar met hun voornamen aanspraken in de mailwisseling over de camerabeelden. Dat er voornamen zijn gebruikt in de communicatie, leidt volgens de wrakingskamer niet tot de conclusie dat er een schijn van partijdigheid is.
Oud-Ajacied Tadic raakte in de nacht van 27 op 28 juli vorig jaar lichtgewond bij de poging tot straatroof in de buurt van zijn huis in Amsterdam-Zuid. De verdachten hebben niets buitgemaakt. Vermoedelijk waren zij uit op het dure horloge van de 34-jarige Tadic, die momenteel voor het Turkse Fenerbahçe uitkomt. Het is niet bekend wanneer de zaak van verdachte Mohamed F. verdergaat.
Meer uit Binnenland
BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
1 dag geleden