Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wrakingsverzoek complotdenker Knevel afgewezen

Wrakingsverzoek complotdenker Knevel afgewezen

DEN HAAG (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank in Den Haag heeft een wrakingsverzoek van complotdenker Joost Knevel maandagochtend afgewezen. De rechters zien geen aanwijzingen voor enige schijn van partijdigheid bij hun collega’s. Ze verwijten Knevel dat hij de wrakingsprocedure misbruikt om de zaak-Bodegraven te vertragen.

Dat betekent dat de zitting van de oorspronkelijke eerste wrakingskamer gewoon kan doorgaan. Die toetst de onpartijdigheid van de rechter in het kort geding dat de gemeente Bodegraven-Reeuwijk tegen drie complotdenkers heeft aangespannen. De zitting begint om 10.30 uur.

De gemeente eist in het kort geding dat de complotdenkers Micha Kat, Wouter Raatgever en Joost Knevel stoppen met hun beschuldigende verhalen over vermeende pedonetwerken en rituele kindermoorden in het dorp. De gemeente houdt ze verantwoordelijk voor het verstoren van de grafrust en de openbare orde op de plaatselijke begraafplaats Vredehof, waar tientallen aanhangers van de complottheorieën langskwamen.

Lichtvaardige wraking

Wraking is een verzoek aan de rechtbank om een rechter in een bepaalde zaak te vervangen. Een wrakingskamer, bestaande uit drie rechters, beoordeelt dit verzoek. De beslissing van de wrakingskamer is bindend.

Knevel woonde de zitting maandag met een videoverbinding bij, hij verblijft in Spanje. Hij wilde een wrakingskamer met rechters die niet aan de rechtbank in Den Haag zijn verbonden. Maar volgens de wrakingskamer levert dit geen grond voor wraking op. Volgens de rechter is Knevel "lichtvaardig tot wraking overgegaan door de wrakingskamer te wraken nog voordat de wrakingskamer bijeenkwam. Daarmee is sprake van misbruik." Knevel mag niet opnieuw de wrakingskamer wraken.

Meer uit Binnenland

Klaas Otto moet ruim 1,6 miljoen betalen aan staat

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Klaas Otto, oprichter van motorclub No Surrender, in een ontnemingsprocedure veroordeeld tot het betalen van ruim 1,6 miljoen euro aan de staat. Volgens de rechtbank heeft de 58-jarige Otto dit bedrag niet op legale manier verdiend.

16 minuten geleden
Politieonderzoek naar ongeluk A28 duurt 'weken tot maanden'

WEZEP (ANP) - Het is een dag na het ongeluk tussen een touringcar en een bestelbus op de A28 bij Wezep nog te vroeg om iets te zeggen over de toedracht van het ongeval. Het onderzoek daarnaar "kan weken tot maanden duren", meldt de politie.

42 minuten geleden
Advies aan Hoge Raad: zaak Thijs H. niet opnieuw

DEN HAAG (ANP) - Het herzieningsverzoek dat de advocaat van Thijs H. heeft ingediend bij de Hoge Raad moet worden afgewezen. Dat adviseert de advocaat-generaal dinsdag aan de Hoge Raad.

2 uur geleden
Verdachte schietpartij A1 beroept zich op zelfverdediging

UTRECHT (ANP) - De 24-jarige Solano Z., verdacht van een dodelijke schietpartij in een auto op de A1 ter hoogte van Muiden, zegt dat hij uit zelfverdediging heeft geschoten. Hij zou kort daarvoor in Amsterdam zijn ontvoerd door drie mannen. Tijdens een worsteling in de auto zou Z. drie keer hebben geschoten en de man op de bijrijdersstoel hebben geraakt. Het 37-jarige slachtoffer bezweek later in een ziekenhuis aan zijn verwondingen.

2 uur geleden
Ouders veroordeeld tot celstraffen voor crimineel uitbuiten zoon

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag twee ouders veroordeeld tot celstraffen voor het uitbuiten van hun zoon. Ze zijn ook schuldig bevonden aan het witwassen van geld dat hij illegaal verdiende. De vader uit Amsterdam krijgt een jaar celstraf opgelegd, de moeder uit Zaandam een half jaar.

2 uur geleden
Inbraak bij brandweerkazerne in Benthuizen

BENTHUIZEN (ANP) - Dieven hebben in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in de brandweerkazerne in Benthuizen, een dorp in de Zuid-Hollandse gemeente Alphen aan den Rijn. Volgens een woordvoerder van de politie is daarbij een ruit ingegooid en zijn er spullen gestolen.

5 uur geleden
Meeste Duitse scholieren weer thuis na busongeluk in Nederland

WEZEP (ANP) - Bijna alle Duitse scholieren zijn weer thuis na een busongeluk in Nederland, meldt de Duitse krant Kieler Nachrichten. Zij zaten maandag in een touringcar die op de A28 bij Wezep tegen een bestelbus reed en vervolgens op de andere weghelft belandde.

5 uur geleden