
Wrakingskamer doet uitspraak over onderzoeksrechters Marengo
AMSTERDAM (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank in Amsterdam beslist dinsdag over het wrakingsverzoek van advocaat Nico Meijering. Hij wil dat de twee onderzoeksrechters in de omvangrijke liquidatiezaak Marengo vertrekken, omdat ze de schijn van partijdigheid zouden hebben gewekt. Maandag behandelde de wrakingskamer het verzoek achter gesloten deuren in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp.
Meerdere advocaten in het Marengoproces hebben zich bij Meijering aangesloten en steunen het wrakingsverzoek. De bejegening van Meijering door de onderzoeksrechters heeft bij Meijerings cliënt Mohamed R. "de vrees voor partijdigheid" opgeroepen, zo lichtte de raadsman eerder toe.
Meijering staat in Marengo behalve Mohamed R. ook diens broer Saïd bij, die in februari in Colombia werd aangehouden. De man zit daar nog in uitleveringsdetentie. Ridouan Taghi is de onbetwiste hoofdverdachte in het proces.
Marengo gaat over meerdere liquidaties en pogingen daartoe. Tijdens zittingen eerder deze maand in het monsterproces kwam het tot harde botsingen tussen het Openbaar Ministerie en een aantal advocaten. De advocaten zijn kwaad over een dossierstuk waarin zij worden beticht van lekken naar criminelen. Toen onlangs bleek dat het OM Meijering en een kantoorgenoot heeft laten schaduwen tijdens een reis naar Dubai, was voor de raadslieden de maat vol. Zij willen dat de rechtbank ingrijpt. Het debat in de rechtszaal over deze heikele kwesties wordt donderdag voortgezet.
Meer uit Binnenland
AMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover is bezorgd om de aangekondigde uitbreiding van de NS-staking aankomende dinsdag. Directeur Freek Bos verwacht dat dit voor meer overlast zorgt. "Onverwachte uitbreidingen zullen de sympathie en steun verder doen afbrokkelen."
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Spoorvakbond VVMC gaat dinsdag in de hele Randstad staken. Volgens VVMC wordt naast de regio West ook in de regio Noord-West het werk neergelegd. De bond heeft een zogenoemde formele aanzegging naar NS gestuurd om de staking aan te kondigen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lopers die meedoen aan de Roparun hebben een regenachtige nacht achter de rug. Soms moesten de deelnemers schuilen, zegt een woordvoerder van Roparun, een estafetteloop van ruim 500 kilometer waarmee geld wordt ingezameld voor mensen met kanker.
3 uur geledenROCKANJE (ANP) - De politie zoekt zondagochtend niet verder naar een vrouw die aan het bevallen zou zijn in het natuurgebied Voornes Duin bij Rockanje (Zuid-Holland). "Er zijn geen nieuwe aanknopingspunten binnengekomen en we houden er sterk rekening mee dat er een valse melding is gedaan", zegt een woordvoerster van de politie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kinderboek Coco kan het! van schrijfster en illustrator Loes Riphagen is bekroond met een Platina Boek. De auteur ontving de onderscheiding omdat van het boek meer dan 150.000 exemplaren zijn verkocht.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Eerste pinksterdag brengt wisselvallig weer met veel buien, maar ook kans op wat zon. Volgens Weeronline is het met 14 tot 17 graden koel voor deze tijd van het jaar. Maandag wordt het met 16 tot 20 graden iets warmer en is het minder nat. Later in de week stijgen de temperaturen flink.
4 uur geledenROCKANJE (ANP) - Hulpdiensten zoeken sinds het einde van de middag naar een vrouw die aan het bevallen is in het bos bij Rockanje (Zuid-Holland). De 23-jarige vrouw heeft volgens de politie "dringend medische hulp nodig". Onder meer de politie en de brandweer zijn met speurhonden aan het zoeken in het gebied, aldus de woordvoerster.
16 uur geleden