Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wrakingskamer bijeen voor zitting voortzetting proces tramaanslag

Wrakingskamer bijeen voor zitting voortzetting proces tramaanslag

UTRECHT (ANP) - In de rechtbank van Utrecht is donderdagochtend kort na half twaalf een speciale wrakingskamer bijeengekomen. Die behandelt het verzoek van een van de slachtoffers van de tramaanslag maart vorig jaar in Utrecht om andere rechters op de strafzaak tegen vermeend schutter Gökmen T. te zetten.

Volgens de man merkt het OM hem ten onrechte niet aan als slachtoffer van poging tot moord, maar van bedreiging. Om die reden stapte hij al naar het gerechtshof in Arnhem voor een klachtenprocedure en vroeg hij de rechtbank het proces tegen T. aan te houden. Dat verzoek legde de rechtbank maandag naast zich neer. Daarop wraakte de man de rechtbank donderdagochtend bij monde van zijn juridisch adviseur Karim Aachboun.

Het slachtoffer was passagier in de tram. Hij zegt dat verdachte T. zijn vuurwapen op hem richtte en tweemaal de trekker overhaalde, maar dat het niet afging. Ook claimt hij meerdere mensen het leven te hebben gered. Volgens Aachboun is hij "verbijsterd" over de manier waarop het OM met hem is omgegaan.

De wrakingskamer beslist of de zittende rechters kunnen doorgaan met de zaak of plaats moeten maken voor andere collega's. In het laatste geval moet het gehele proces overnieuw. De zitting van de wrakingskamer is openbaar.

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

1 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

2 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

4 uur geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

4 uur geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

4 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

5 uur geleden