Wrakingskamer bijeen voor zitting voortzetting proces tramaanslag
UTRECHT (ANP) - In de rechtbank van Utrecht is donderdagochtend kort na half twaalf een speciale wrakingskamer bijeengekomen. Die behandelt het verzoek van een van de slachtoffers van de tramaanslag maart vorig jaar in Utrecht om andere rechters op de strafzaak tegen vermeend schutter Gökmen T. te zetten.
Volgens de man merkt het OM hem ten onrechte niet aan als slachtoffer van poging tot moord, maar van bedreiging. Om die reden stapte hij al naar het gerechtshof in Arnhem voor een klachtenprocedure en vroeg hij de rechtbank het proces tegen T. aan te houden. Dat verzoek legde de rechtbank maandag naast zich neer. Daarop wraakte de man de rechtbank donderdagochtend bij monde van zijn juridisch adviseur Karim Aachboun.
Het slachtoffer was passagier in de tram. Hij zegt dat verdachte T. zijn vuurwapen op hem richtte en tweemaal de trekker overhaalde, maar dat het niet afging. Ook claimt hij meerdere mensen het leven te hebben gered. Volgens Aachboun is hij "verbijsterd" over de manier waarop het OM met hem is omgegaan.
De wrakingskamer beslist of de zittende rechters kunnen doorgaan met de zaak of plaats moeten maken voor andere collega's. In het laatste geval moet het gehele proces overnieuw. De zitting van de wrakingskamer is openbaar.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
2 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
22 uur geleden