Wrakingskamer bijeen voor zitting voortzetting proces tramaanslag
UTRECHT (ANP) - In de rechtbank van Utrecht is donderdagochtend kort na half twaalf een speciale wrakingskamer bijeengekomen. Die behandelt het verzoek van een van de slachtoffers van de tramaanslag maart vorig jaar in Utrecht om andere rechters op de strafzaak tegen vermeend schutter Gökmen T. te zetten.
Volgens de man merkt het OM hem ten onrechte niet aan als slachtoffer van poging tot moord, maar van bedreiging. Om die reden stapte hij al naar het gerechtshof in Arnhem voor een klachtenprocedure en vroeg hij de rechtbank het proces tegen T. aan te houden. Dat verzoek legde de rechtbank maandag naast zich neer. Daarop wraakte de man de rechtbank donderdagochtend bij monde van zijn juridisch adviseur Karim Aachboun.
Het slachtoffer was passagier in de tram. Hij zegt dat verdachte T. zijn vuurwapen op hem richtte en tweemaal de trekker overhaalde, maar dat het niet afging. Ook claimt hij meerdere mensen het leven te hebben gered. Volgens Aachboun is hij "verbijsterd" over de manier waarop het OM met hem is omgegaan.
De wrakingskamer beslist of de zittende rechters kunnen doorgaan met de zaak of plaats moeten maken voor andere collega's. In het laatste geval moet het gehele proces overnieuw. De zitting van de wrakingskamer is openbaar.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft de 26-jarige Wesley W. uit Helmond veroordeeld tot acht jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang seksueel misbruiken van kinderen. Het Openbaar Ministerie had vijftien jaar cel en tbs met dwang geëist.
56 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
17 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
19 uur geleden